7مزیت نرم افزار سی آر امCRM [تصویر]
  • calendar icon 25 آذر 1398

7مزیت نرم افزار سی آر امCRM

 

7مزیت نرم افزار سی آر ام CRM چیست؟ وجود مشتری است که به شرکت شما سمت و سو می دهد و هدفی برای آن مشخص می کند. مشتریان با مورد استفاده قرار دادن خدمات و محصولات شما بازخوردهای ارزشمندی را به شما ارائه می دهند و بستر مناسبی را برای ارزیابی ایده ها و مفاهیم تازه برای شما به وجود می آورند. همچنین درآمد حاصل شده از مشتریان را نیز نباید از یاد برد. همان طور که همیشه گفته می شود، رضایت مشتری بایستی از اولیت ها و اصول هر کسب و کاری باشد. رضایت مشتری صرفا به معنی احترام گذاشتن به مشتری نیست. شما به عنوان تولید کننده یا ارائه دهنده ی خدمات می بایستی به خوبی آن ها را درک کنید و از نیازهای آن ها مطلع باشید.

 

آیا به اندازه ی کافی مشتریان را درک می کنید؟

 

میزان موفقیت شرکت شما بر اساس روابطی که با مشتریان برقرار می کنید، استوار است. هر چه قدر مشتری خود را بهتر بشناسید به همان میزان می توانید موفقیت بیشتری کسب کنید. روابط مشتری با شرکت نسبتا مقداری پیچیده تر و حساس تر است. نیازی نیست که مشتریان خیلی درباره ی کسب و کار شما جزئیات را بدانند. هرچه که نیاز باشد بدانند در دسترس آن ها خواهد بود. ممکن است کسب اطلاعات درباره ی همه ی مشتریان کار بسیار سخت و دشواری برای شرکت ها باشد.

جمع آوری اطلاعات بسیار ضروری است. اما فقط گردآوری آن اهمیت ندارد. اطلاعات مشتریان بایستی واضح و در دسترس باشد. همچنین باید از معاملات آن ها ترجیحاتشان، خواسته هایشان، و نگرانی هایشان نیز آگاه باشید. تمامی این ها باعث می شود که رابطه ی سودآور خوبی هم برای خود و هم برای مشتری ایجاد کنید و هر دو طرف را به مقاصدشان برسانید.

سه چهارم مصرف کنندگان ادعا کرده اند که با شرکت هایی که روابط خوبی داشته اند، پول بیشتری هم پرداخته اند.

 

 

underatsand client

 

 

اگر اطلاعات ناقصی از مشتریان دارید، نگران نباشید

 

جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات مشتریان فرآیندی زمان بر است. اگر اشتباهاتی در این زمینه به وجود بیاید ممکن است خسارت های زیادی وارد کند. با نرم افزار سی آر ام CRM می توانید با کیفیت مناسبی به جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات مشتریان بپردازید و خود را برای ارتقای شرکت و افزایش رضایتمندی مشتریان آماده کنید. اگر اطلاعات ناقصی از مشتریان خود دارید نگران نباشید زیرا با نرم افزار سی آر ام CRM می توانید به شناخت مشتریان دست یابید، نیازهای آن ها را درک کنید و به آن ها یاری برسانید.

 

7مزیت نرم افزار سی آر ام CRM

 

در ادامه 7 مزیت نرم افزار اتوماسیون اداری سی آر ام CRM را بررسی می کنیم که چگونه با این امکانات به پیشرفت مجموعه ی شما کمک خواهد کرد.

 

افزایش کیفیت سازمان اطلاعاتی با سی آر ام CRM

 

هر چه قدر بهتر مشتریان خود را بشناسید و اطلاعات بیشتری از آن ها داشته باشید، بهتر می توانید خدمات و محصولات دلخواه آن ها را فراهم کنید و درآمد بیشتری کسب کنید. ارتباطات مشتریانتان با سایر سازمان ها، همه ی تعاملاتی که دارند و فرآیندهایی که انجام می دهند، همگی را باید بفهمید و آن ها را به شکل اسناد ثبت و ضبط کنید. برای نگه داری و جمع آوری این اطلاعات دیگر نمی توانید از برچسب های یادداشت و کمد نگه داری اطلاعات استفاده کنید. باید از فناوری پیشرفته سازمانی استفاده کنید که بتوانید در صورت لزوم به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشید. با نرم افزار سی آر ام CRM می توانید به تمامی این امکانات به راحتی دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید به لیست بالایی از مشتریان و اطلاعات مربوط به آن ها هم دسترسی داشته باشید. دسترسی به اطلاعات آن ها به دلیل قرارگیری آن در فضای ابری از قبل آسان تر شده است. هر کدام از کارمندان شرکت به آسانی می توانند پاسخگوی مشتریان باشند زیرا اطلاعات مربوط در اختیار آن ها قرار دارد. این سیستم باعث صرفه جویی در زمان مشتریان و کارمندان شرکت می شود.

 

 

improvement

 

 

افزایش ارتباطات با سی آر ام CRM

 

همان طور که قبل تر هم اشاره کردیم، هر کارمندی با با در اختیار داشتن نرم افزار سی آر ام CRM برای ارائه ی خدمات با کیفیت به مشتری به اطلاعات مربوطه دسترسی خواهد داشت. اگر مشتری با فردی از مجموعه ی شما که قبلا با او کار نکرده، مجبور شود خواسته های خود را به او بگوید، لازم نیست که تک تک اطلاعات خود را دوباره به کارمند دیگری بگوید. با نرم افزار سی آر ام CRM هر کارمندی می تواند به جزئیات اطلاعات مشتریان دسترسی داشته باشد. زیرا این اطلاعات در فضای ابری موجود است و کارمند بدون پرسیدن سوال اضافه از مشتری می توانند مشتری را به راختی راهنمایی کنند و مشکل او را حل کنند. با اتصال به اینترنت فضای ابری در دسترس کارمندان خواهد بود. همچنین نرم افزار سی آر ام CRM را می توان بر روی تلفن همراه نیز نصب کرد و در این صورت اتکا به دفتر کار برای پاسخ گویی به مشتریان ضرورت نخواهد داشت.

 

افزایش کیفیت خدمات به مشتری با سی آر ام CRM

 

زمان دارایی بسیار ارزشمندی هم برای شرکت و هم برای مشتری است. اگر مشکلی برای مشتری به وجود بیاید و برای حل آن زمان زیادی صرف شود، باعث نارضایتی مشتری خواهد شد و چنان چه این مشکلات به سرعت رفع شوند، باعث رضایت مشتری می شود. اگر مشتری برای حل مشکل با شرکت تماس بگیرد، کارمند پاسخگو می تواند به تمام اطلاعات از قبیل لیست خریدهای قبلی، ترجیحات او و هر چیزی که برای رفع مشکل به کار بیاید، دسترسی دارد. در بسیاری از موارد، نمایندگان باتجربه ی شما با اطلاعات قبلی می توانند در مدت کوتاهی با استفاده از اطلاعات پایگاه داده در دسترس مشکلات را رفع کنند. اگر نرم افزار سی آر ام CRM در دسترس نباشد برای حل مشکل، نمایندگان بسیاری را به کار بگیرید و زمان زیادی را صرف آن کنید.

 

 

improve services

 

 

اتوماسیون سازی وظایف با سی آر ام CRM

 

فروش تا آن جایی است که بتوانید مشتری را قانع کنید و سپس کار تمام است. به غیر از جزئیات فروش، وظایف و کارهای دیگری در شرکت وجود دارد که باید به درستی انجام شود. فرم های مختلفی باید تکمیل شوند، گزارش های مختلفی باید آماده شود، مسائل حقوقی باید مشخص شوند و امثال این ها که همگی موضوعاتی زمان بر و در عین حال حیاتی هستند باید انجام شوند. سیستم های نرم افزار سی آر ام CRM برای کم کردن باری از دوش کارمندان به کمک جادوی اتوماسیون سازی طراحی شده است. با اتوماسیون سازی نمایندگان می توانند تمرکز خود را بر روی حل مشکلات مشتریان بگذارند و در عین حال نرم افزار سی آر ام CRM جزئیات کار را به طور خودکار انجام دهد.

 

افزایش کارآمدی برای گروه های چندگانه با سی آر ام CRM

 

با ذخیره سازی ارتباطات امکان بازنگری ایمیل ها، تقویم و تماس های تلفنی با دسترسی به جزئیات آن ها امکان پذیر خواهد بود. با دسترسی گروه های چندگانه به اطلاعات یکسان، سرعت پیشرفت نیز افزایش می یابد. تیم های فروش، بازاریابی و خدمات به مشتری، اطلاعات ارزشمندی درباره ی مشتری ها، خدمات و محصولات جدید را میان یکدیگر می توانند به اشتراک بگذارند و به نتایج بهتری دست یابند. در هر بخشی از سازمان افراد می توانند با برچسب زدن به تیم های مختلف اطلاعات درست را از فرد مربوطه کسب کنند. با این امکانات پرسنل می توانند به راحتی با هم کار کنند و نقاط ضعف را بهبود بخشند.

 

 

improve efficiency

 

 

تحلیل داده ها و تهیه ی گزارشات با سی آر ام CRM

 

شاید علت عدم موفقیت، اشتباهاتی باشد که در تحلیل داده رخ می دهد. با به کارگیری نرم افزار سی آر ام CRM احتمال خطا در تحلیل داده از بین می رود. با نرم افزار سی آر ام CRM اطلاعات در جایی ذخیره می شود تا در موقع لزوم تحلیل داده به شکل کلی انجام شود. ادغام ابزاها و پلاگین های مختلف با هم به شما امکان این را می دهد که در زمان کوتاهی گزارشاتی را به صورت خودکار از فرآیندها داشته باشید. با شخصی سازی محیط سی آر ام CRM می توانید اطلاعات کلی مشتریان، گزارشات فروش و عملکردهای مختلف را در یک نگاه کلی از نظر بگذرانید. با در دست داشتن گزارشات می توانید تصمیمات بهتری اتخاذ کنید و در دراز مدت باعث ماندگاری مشتریان و سودآوری در شرکت شوید.

 

مشتریان خرسند با سی آر ام CRM

 

درک مشتریان یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که باعث خرسندی مشتری می شود و نرم افزار سی آر ام CRM این امکان را در اختیار شما می گذارد. سی آر ام CRM با آسان تر کردن ارتباطات، سازمان دهی داده ها و بهبود کیفیت خدمات عوامل رضایتمندی مشتری را فراهم می کند. آسان شدن ارتباط، سازمان داده ها و بهبود خدمات همگی با رفع نیاز ها در مدت زمانی کوتاهی باعث ساده سازی همه ی فرآیندها می شود.

مشتریان شما مهم ترین بخش کسب و کار شما هستند. راضی نگه داشتن آن ها باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد. کسب و کار خود را با نادیده گرفتن نرم افزار سی آر ام CRM به خطر نیندازید. به مشتریان خود ثابت کنید که ارزش زیادی برای آن ها قائل هستید. با نرم افزار سی آر ام CRM لازم نیست سخت کار کنید، هوشمندانه کار خواهید کرد و هر آن چه را که مشتریان و خود شما می خواهید به شما عرضه خواهد شد.

 

 

happy customer

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت بیزنس سافت ور مراجعه کنید.

منبع: وب سایت سیلزفورس

: اشتراک گذاری

7مزیت نرم افزار سی آر امCRM

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید

لیست تعدادی از مشتریان شرکت ایده آل پردازش دایا

جام جم
angle right
angle left