۱۶ برنامه کاربردی برای کسب و کارهای کوچک کدامند؟ [تصویر]
  • calendar icon 04 اسفند 1398

۱۶ برنامه کاربردی برای کسب و کارهای کوچک کدامند؟

در واقع برنامه های رایگان بسیاری وجود دارد که در اختیار صاحبان مشاغل قرار گرفته است.استفاده از چنین برنامه هایی به سازماندهی فعالیت های مختلف کسب و کارها کمک می کند. اما بسیاری از افراد در مورد اینکه کدام برنامه برای کسب و کار آنها مناسب است، دچار شک و تردید می شوند. به طور کلی هر تجارت به صورت منحصر به فرد، فعالیت هایی در زمینه های مختلف دارد.

بنابراین به منظور انتخاب برنامه ای مناسب، صاحبان مشاغل باید نیاز اصلی تجارت خود را در نظر بگیرند و تنگناها و چالش های پیش روی تجارت را بررسی کنند. در این مقاله لیستی از بهترین برنامه های کاربردی در زمینه های مختلف تجاری را جمع آوری کردیم. همچنین توضیحات لازم در مورد کاربردهای هر برنامه را بررسی خواهیم کرد.

برنامه های ارتباطی و کنترل تیم

در واقع برنامه های مختلفی به منظور کنترل تیم و مدیریت آن وجود دارد که در ادامه ۴ مورد از بهترین و کاربردی ترین آنها را معرفی خواهیم کرد:

۱. برنامه Slack

Slack یکی از برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. از این برنامه برای مدیریت تیم های بزرگ و کوچک استفاده می شود. در واقع این برنامه قابلیت پیام رسانی نیز دارد. با استفاده از این برنامه نه تنها عملکرد اعضای تیم قابل بررسی است، بلکه قابلیت این را دارد که نظرات و بازخوردها را به سرعت و در کوتاه ترین زمان از طریق این برنامه به اشتراک گذشت.

قابلیت های اصلی

با استفاده از این برنامه، جستجوی پیشرفته پیام ها امکان پذیر می شود. یکی از مهم ترین مزیت های این برنامه، قابلیت ادغام آن با برنامه های کاربردی دیگر مانند Trello است. همچنین با استفاده از این برنامه، مدیریت پروژه های مختلف را می توان در دست گرفت.

بنابراین برنامه ریزی برای جلسه کاری با مشتریان یا اعضای تیم از طریق این برنامه امکان پذیر خواهد بود. این برنامه یک پیام رسان قوی است که در محیط کار از آن استفاده می شود و به طور کلی 5.9% در زمان صرفه جویی می کند.

 

 

2. Google Apps

همانطور که می دانید گوگل برنامه های کاربردی بسیاری را طراحی کرده است. برنامه هایی همچون Gmail, Google Calendar, Google Tasks, Google Spreadsheets, Google Docs, Google Hangouts, Google Slides  مجموعه ای از برنامه هایی هستند که امکان ارسال ایمیل و تشکیل اسناد مختلف را امکان پذیر کرده اند.

با استفاده از چنین برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک، صاحبان مشاغل به امکانات بسیاری دسترسی پیدا خواهند کرد. برنامه های گوگل به افراد کمک می کنند تا جلسات مختلف کاری، اسناد مهم و برگه های پر اهمیت را نگهداری کنند.

از طرفی با استفاده از این برنامه ها نسخه های مختلفی از اسناد را می توان نگهداری کرد. این امر از گم شدن اسناد جلوگیری کرده و موجب ساماندهی اسناد مختلف خواهد شد.

نکات کاربردی

نکات و ترفندهایی در مورد Google Sheets: این برنامه کاربردی ترین برنامه در سراسر وب است. به منظور بهره مندی از امکانات این برنامه و آشنایی با آن، اطلاعات لازم در مورد آن را کسب کنید.

نکات و ترفندهایی در موردgmail: بسیاری از افراد ارتباط خود با دنیا از طریق ایمیل مدیریت می کنند. با استفاده از ترفندهای ساده، صندوق ورودی gmail را می توان مرتب کرد.

چه ویژگی هایی برنامه های گوگل را کاربردی می کند؟

این برنامه ها قابلیت این را فراهم می کنند تا افراد مختلف به طور همزمان روی یک سند کار کنند. همچنین این برنامه ها دارای ویژگی نسخه نویسی و تفسیر خودکار است و امکانات بسیاری دارد که در نوع خود از بهترین ها به حساب می آید.

۳. برنامه Podio

این برنامه که با نام پدیا نیز شناخته می شود، یکی از برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. بسیاری از افراد این برنامه را یک برنامه کاربردی برای کنترل تیم های کاری در صنایع مختلف، با قابلیت های قابل تنظیم می دانند.

این برنامه قابلیت های متنوعی دارد که از جمله آنها می توان به برگزاری جلسات آنلاین، فضای کاری مناسب، امکان برنامه ریزی برای وظایف مختلف، پرونده ها و ادغام آن با سایر برنامه ها اشاره کرد.

چه ویژگی هایی این برنامه را کاربردی می کنند؟

مهم ترین مزیت برنامه پدیا که سبب محبوبیت بسیار آن شده است، این است که این برنامه نسبت به نیازهای مشاغل مختلف، انعطاف پذیر است. بنابراین این برنامه زمینه های مختلف کاری را با استفاده از داده ها و پروژه های کاری بخش های دیگر را به طور اختصاصی برنامه ریزی می کند.

یکی از قابلیت های مهم این برنامه، ارتباط با فریلنسرها و اعضای خارجی است که با تیم همکاری می کنند. بنابراین صاحبان مشاغل به کمک این برنامه چنین افرادی را به تیم مورد نظر اضافه کرده و کلیه فعالیت های آنها تحت نظر قرار خواهند داد.

چگونه از حداکثر قابلیت های پدیا استفاده کنیم؟

این برنامه را از Market App Podio دانلود کنید. این برنامه به افراد امکان می دهد که فعالیت های خود را به کمک ایجاد فضای کاری مناسب، ساده تر کنند. همچنین این برنامه قابلیت های دیگری با توجه به صنعتی که کسب و کار مورد نظر در آن فعالیت دارد، مانند برنامه هایی برای ایجاد اسناد و فاکتورها، فراهم می کند.

پدیا قابلیت ادغام با برنامه هایی مانند Google Drive, Dropbox Share FileBox, HighTail و OneDrive دارد.

4. برنامه Airtable

این برنامه قابلیت های مختلفی را در خود جای داده است. این برنامه امکان آن را فراهم کرده است که داده های مختلف را با صفحات موجود در آن سازماندهی کرده و برای عملکردهای مختلفی مانند مدیریت پروژه، فروش محصولات، برنامه ریزی برای بازاریابی و ایجاد کاتالوگ به کار برد.

چه ویژگی هایی این برنامه را کاربردی می کنند؟

این برنامه قابلیت این را دارد که میان برنامه های مختلفی که در مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد و صفحات کاری، ارتباط ایجاد کند. برنامه Airtable از برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است که به کاربر این امکان را می دهد که داده های مختلف را به راحتی وارد کند و در نهایت از قابلیت های تخصصی این برنامه برخوردار شود.

این برنامه به کاربر امکان می دهد تا نمودارهای رنگی را ایجاد کند و جدول های لازم را بسازد. یک قابلیت مهم این برنامه، امکان ذخیره کردن آدرس و مختصات جغرافیایی مختلف است. همچنین Airtable به کاربران امکان می دهد که وظایف مختلف خود را با استفاده از جدول های مختلف، تقویم و قابلیت های دیگر، مدیریت کنند.

ویژگی های پیشرفته تر این برنامه مانند XML، کاربران را قادر می سازد تا کارت ویزیت خود یا پرونده های مهم را به این وارد انتقال دهند.

با تیم خود همکاری کنید

به کمک این برنامه می توان داده های مختلف را با سایر اعضای تیم به اشتراک گذاشت و فعالیت های آنها را پیگیری کرد. همچنین این برنامه به کاربر امکان این را می دهد که صفحه اصلی را قفل کند تا هیچ شخصی نتواند آن را تا زمان باز شدن قفل، آن را ویرایش کند.

همچنین سایر اعضای تیم نیز این امکان را دارند که داده های مختلف را کپی کرده و آن را به فضای کاری جدیدی انتقال دهند.

قابلیت ادغام

برنامه Airtable با بیش از ۱۰۰ برنامه دیگر قابل ادغام است. این برنامه امکان آن را فراهم می کند تا داده های مختلفی که در گذشته وارد سیستم شده اند را ردیابی کرد. این برنامه با برنامه هایی مانند Google Sheets, Trello, Slack, Gmail, Typeform, Mailchimp قابل ادغام است.

 

 

اپ هایی برای مدیریت پروژه

5. Trello

Trello ابزاری بسیار موثر در مدیریت پروژه و از برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. به منظور برنامه ریزی و سازماندهی کارها و فعالیت های مختلف از ترلو استفاده می شود. در واقع این برنامه امکان همکاری با سایر اعضای تیم را نیز فراهم می کند. قدرتUPS بالای آن برای انتقال اطلاعات، این برنامه را از سایر برنامه های مشابه، محبوب تر کرده است.

چه ویژگی هایی این برنامه را کاربردی می کند؟

Trello معنای واقعی تیم را تداعی می کند. این برنامه امکان عضوگیری اعضای نامحدود را فراهم می کند. و از طرفی امکان ایجاد لیست های مختلف نیز در آن نامحدود است. این برنامه را با برنامه Slack ادغام کنید و دیگر نیازی به هیچ برنامه جدیدی نخواهید داشت.

ترفندهایی برای استفاده از Trello

نکته ای برای استفاده بهتر از Trello وجود دارد، استفاده از قدرت UPS است. در واقع این برنامه امکان آن را دارد که قابلیت های کاربردی دیگری را به آن اضافه کرد. کاربران امکان این را دارند که داده های مهم را روی صفحه اصلی این برنامه نمایش دهند.

جمع آوری اطلاعات و تحت نظر داشتن فعالیت های کاری از دیگر ویژگی های این برنامه است. به منظور مدیریت پروژه با استفاده از این برنامه از یو پی اس های ساده مانند  Butler روی برنامه ترلو و دیگر برنامه ها مانند Card Ageing, Google Calendar, Gmail, Dropbox استفاده کنید.

صفحه کلید و دیگر میانبرهای Trello

با استفاده از میانبرهای مختلف ترلو از یک کاربر مبتدی به کاربری حرفه ای تبدیل شوید. با دو کلیک روی هر قسمتی از صفحه اصلی، لیستی جدید ایجاد می شود. از طرفی کاربر قادر است که با استفاده از این برنامه، هر کارت ایجاد شده را تنها با کشیدن آن به لیست های دیگر انتقال دهد.

انتقال داده ها از برنامه ای به برنامه ای دیگر

چنانچه کاربری وظایف خود را به صورت آفلاین یا از طریق ایمیل دریافت می کند، امکان این را دارد که با استفاده از برنامه Trello کلیه وظایف خود را مدیریت و کنترل کند. این کار با ادغام این برنامه با برنامه های کاربردی دیگر، امکان پذیر است.

هر بار که کاربر، ایمیلی با یک برچسب خاص را دریافت می کند، به طور خودکار کارتی در ترلو ایجاد می شود. از طرفی یک اعلان نیز به برنامه SLACK فرستاده خواهد شد. همچنین برنامه های مختلف کاری که در ترلو انجام شده است را می توان در تقویم ذخیره کرد. همه این امکانات در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به نوشتن کارها با استفاده از این برنامه امکان پذیر است.

6. Asana

آسانا از دیگر برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است که به سازماندهی تیم ها و مدیریت پروژه کمک می کند. از زمان انتشار این برنامه در سال ۲۰۰۸، آسانا با کسب تجربه در زمینه های مختلف و تمرکز بر نیازهای کاربران، امکانات بیشتری را در برنامه خود جای داده است تا در نهایت بازدهی فعالیت های مختلف کاری را افزایش دهد.

آسانا چه ویژگی های مهمی دارد؟

آسانا مانند هر برنامه دیگری مدیریت پروژه را کنترل می کند و به وظایف و منابع مدیریتی دسترسی دارد. ترکیبی از ویژگی هایی که ذکر شد، به همراه مدیریت بودجه و مدیریت زمان، از دیگر امکاناتی است که این برنامه را نسبت به سایر ابزارهای مشابه، متمایز می کند.

مهمترین کاربرد آسانا، صرفه جویی در وقت برای انجام فعالیت های بیشتر است:

این برنامه نمونه هایی خاص برای فرایند ذخیره اسناد دارد. در واقع با ایجاد راهنمای خاص در مورد هر موضوعی، هنگامی که عضو جدیدی به تیم اضافه شود، مانند یک فریلنسر، امکان این وجود دارد که قوانین مربوط یا راهنمای ذخیره شده در برنامه را بخواند و از این طریق شروع به انجام فعالیت کند.

در آسانا امکان این وجود دارد که الگوهای کاری سفارشی را ایجاد کرد. در واقع کاربر این امکان را دارد که تنها قابیلت نظر گذاشتن را برای این الگو در نظر بگیرد و فرد دیگری امکان این را نداشته باشد که این الگو ویرایش کند.

قابلیت ادغام آسانا با بیش از ۱۰۰ برنامه دیگر

با ادغام این برنامه با ابزارهای کاربردی دیگر مانند Google Apps, Slack, Jira, Salesforce از دیگر امکانات کاربردی این برنامه، بهره مند شوید. به طور مثال امکان این وجود دارد که وظایف خود را در Slack مشاهده کنید یا رویدادهای مهم و وظایف جدید را در برنامه JIRA ایجاد کنید.

7.Basecamp

این ابزار از جمله برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. این برنامه به کاربر امکان می دهد که به سادگی وظایف و پروژه های خود را مدیریت کند، بدون اینکه نیازی به امکانات بی شمار داشته باشد.

در واقع تمرکز این برنامه بر سرعت بالاست و به همین دلیل است که از امکاناتی که سبب کاهش سرعت می شوند، چشم پوشی می کند. جدیدترین نسخه ای که از این برنامه در دسترس است، ترکیبی از ابزارهای مختلف را در خود جای داده است که به کمک آنها امکان همکاری برای انجام پروژه های مختلف، فراهم شده است.

استفاده از برنامه  Basecamp روشی موثر برای مدیریت کلیه پروژه ها و فرایندهای مختلف در سازمان است. همچنین این امکان وجود دارد که افراد مختلف مانند سهامداران، مشتری ها و افرادی که روی پروژه های مختلف کار می کنند، به راحتی وارد برنامه شوند و وظایف خود و سایر امور مربوط به خود را مشاهده کنند.

Basecamp چه ویژگی های کاربردی دارد؟

به کمک این برنامه تیم پروژه و مشتری را راهنمایی کنید: چنانچه از این برنامه به منظور مدیریت داخلی پروژه ها و مشتریان استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که افراد تیم و مشتریان با فرایندها و جریان های کاری این برنامه آشنا هستند. توجه به این نکته به کاربر کمک می کند تا از پلتفرم بهتر استفاده کنند و هیچ گاه وظیفه تعیین شده را از دست ندهند یا ان را به تعویق نیندازند.

ادغام  Basecamp با برنامه های دیگر

چنانچه قصد دارید تا مدیریت پروژه خود را در سطحی بالاتر در دست بگیرید، این برنامه را با برنامه های دیگری مانند Slack و سایر برنامه ها ادغام کنید.

برنامه هایی برای یادداشت برداری و ایجاد لیست کارهای انجام شده

8.Evernote

Evernote از برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است که امکاناتی مانند ایجاد یادداشت های مختلف، ایجاد لیست وظایف، سازماندهی و بایگانی داده ها را امکان پذیر می کند. هنگامی که این برنامه در سال ۲۰۰۷ انتشار یافت، در مدتی زمانی بسیار کوتاه، به شهرت فراوانی دست پیدا کرد.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر، روزانه از این برنامه برای یادداشت برداری و تصویرسازی آنچه باید به انجام برسانند و سازماندهی وظایف خود استفاده می کنند. در واقع دنیا در عصر جدیدی از فناوری ها قرار دارد که دور شدن از نوت برداری سنتی با استفاده از قلم و کاغذ، از نتایج آن است.

چه ویژگی هایی برنامه Evernote را کاربردی می کند؟

Evernote این قابلیت را دارد که به سادگی با اسکن یادداشت های دست نوشته، آنها را ذخیره کند. این ویژگی به کاربر اجازه می دهد که کلیه یادداشت های خود را در یک پلتفرم خاص ذخیره و جمع آوری کنند. در واقع برنامه های بسیاری وجود دارند که به کاربر امکان می دهد تا متن یادداشت های خود را جستجو کنند اما این برنامه ویژگی منحصر به فرد دیگری دارد. برنامه Evernote به کمک ویژگی تشخیص نوری خود، متن را از تصاویر ذخیره شده، جستجو می کند.

استفاده از حداکثر امکانات Evernote

  • امکان همگام سازی یادداشت ها در دستگاه های مختلف: در گوشی تلفن همراه و دستگاه رایانه خود گزینه همگام سازی دستگاه ها برای برنامه Evernote را روشن کنید. استفاده از این برنامه روی سیستم عامل های مختلف مانند iOS ،Windows, Android امکان پذیر است.
  • امکان استفاده از Web Clipper و افزودن تماس های تصویری: چنانچه قصد تحقیق در مورد وبلاگ یا پروژه های مختلف را دارید، این برنامه ارتباط با پیوندهای دیگر را امکان پذیر خواهد کرد. در واقع به کمک این برنامه می توان قسمت های مهم یادداشت ها را هایلایت کرد تا در نهایت کاربر متوجه شود که چرا یادداشت مورد نظر را ایجاد کرده است.
  • امکان ایجاد خودکار وظایف، همگام سازی پرونده ها و موارد دیگر: این برنامه با برنامه های دیگری مانند Gmail, Outlook Mail, Google Drive, Salesforce, Microsoft Teams و Slack ادغام می شود.

این برنامه به کاربر امکان می دهد که ایمیل های خاص را تحت عنوان یادداشت ها به این برنامه ارسال کند. همچنین وظایف جدیدی را می توان از طریق چنین ایمیل هایی ایجاد کرده و پرونده های دیگر را در این وظایف بارگذاری کرد.

چنانچه شما نیز از افرادی که هستید که لیست وظایف طولانی دارید یا با سایر اعضای تیم همکاری می کنید، حتماً از این برنامه برای پیگیری کارهای خود استفاده کنید.

 

9.Wunderlist

Wunderlist یکی از برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. این برنامه برای مدیریت وظایف، مدیریت لیست کارهایی که باید برای پروژه انجام شوند، برنامه ریزی برای تعطیلات، برنامه ریزی برای خرید مواد غذایی و برنامه ریزی برای تجارت مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربر امکان این را دارد که به راحتی وظایف جدیدی را ایجاد کند، آیتم های مختلفی را برای هر وظیفه در نظر بگیرد و در نهایت نمایی کامل از برنامه خود داشته باشد.

چه ویژگی هایی برنامه Wunderlist را کاربردی می کند؟

سهولت استفاده از این برنامه، قیمت بسیار مناسب آن که برای هر کاربر تنها ۴.۹ دلار است و UI ساده آن از جمله ویژگی هایی هستند که کاربران بیش از هر چیز دیگر در مورد این برنامه دوست دارند. همچنین کاربرانی که دوست دارند، هر کاری را با روشی خلاقانه انجام دهند، از این برنامه استقبال کرده اند.

نکات مهم در رابطه با استفاده از برنامه Wunderlist

  • استفاده از هشدار دهنده برای یادآوری وظایف: در واقع این برنامه دارای یک سیستم یادآوری بصری است که به کاربر امکان می دهد تا وظایف خود را به یاد آورند و با این کار هیچ وظیفه ای فراموش یا نادیده گرفته نخواهد شد.
  • همگام سازی داده ها: این ابزار را می توان بر دستگاه های مختلف مانند Windows, Linux, Android, iPhone / iPad, Mac مورد استفاده قرار داد.

Todoist.10

Todoist از جمله برنامه هایی است که به کاربران امکان می دهد تا لیست کارهای انجام شده یا لیست وظایف را در یک مکان ردیابی کنند. در واقع این برنامه امکان آن را فراهم کرده که با ایجاد یک چک لیست، کارهای روزانه و اولویت های مهم را مشخص کرده و در نهایت پس اتمام کارها، آنها را علامت گذاری کرد.

این برنامه قابل استفاده در سیستم عامل های  iOS و Android است.

چه ویژگی هایی برنامه Todoist را کاربردی می کند؟

این برنامه امکانات لازم برای فیلتر کردن کارهایی که از اهمیت بالاتری برخوردارند را دارد. از گزینه های فیلتر استفاده کنید تا تنها وظایف مهم را مشاهده کنید. جدا از استفاده از این برنامه برای یادداشت برداری و ایجاد لیست کارها، امکان این وجود دارد که هر فعالیتی که وسط کاربر یا تیم او انجام می شود را ثبت کرد.

امکان برنامه ریزی کردن تقویم کاری: این برنامه امکان آن را فراهم می کند تا مهلت انجام پروژه ها، الویت آنها و زمان یادآوری آنها را تنظیم کرد. به کمک این برنامه پیگیری روند پیشرفت پروژه های مختلف امکان پذیر می شود.

امکان همکاری و اختصاص وظایف به اعضای تیم: این برنامه به کاربران امکان می دهد تا پروژه های مختلف را به اشتراک بگذارند، وظایف را به اعضای تیم اختصاص داده و مهلت انجام هر پروژه را مشخص کنند. همچنین امکان این وجود دارد که در مورد جزئیات پروژه در قسمت نظر دهی به بحث و بررسی پرداخت.

همگام سازی برنامه Todoist با سایر برنامه ها: امکان این وجود دارد که این برنامه را در دستگاه های دیگری مانند  iOS, Android, Windows و برنامه های Desktop مورد استفاده قرار داد. در ضمن این برنامه قابلیت این را فراهم می کند که بتوان ایمیل های مختلف را به این برنامه ارسال کرده و این برنامه را با سایر ابزارهای کاربردی ادغام کرد.

همچنین کاربر می تواند وقایع مهم تقویم را به لیست وظایف اضافه کرده و به منظور همگام سازی سایر اطلاعات از این قابلیت استفاده کند.

برنامه های مدیریت زمان

11. Toggl

توگل یکی از برنامه های مدیریت زمان و از جمله برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. با استفاده از این برنامه دیگر دچار حواس پرتی نخواهید شد و مدیریت زمان خود را در دست خواهید گرفت.

این برنامه یک ابزار رایگان است که امکانات مختلفی مانند ردیابی زمان، نظارت و گزارش در مورد زمان را دارد. در واقع با استفاده از این ابزار، زمان مورد نیاز برای انجام وظایف مختلف را اندازه گیری می کنند و صفحات مربوط به برنامه ریزی زمانی را می توان با سایر اعضای گروه به اشتراک گذاشت.

از طرفی این برنامه دارای چندین ویژگی پیشرفته مانند صفحات زمانی خودکار، بینش هوشمندانه اطلاعات و گزارش گیری ساده است که به کاربر کمک می کند تا کنترل زمان را در دست گیرد. با استفاده از این برنامه کاربر امکان این را دارد که دریابد بیشترین زمان خود را در کجا سپری می کند و در نهایت با استفاده از داده های بدست آمده، وظایف را به شیوه بهتری اولویت بندی خواهد کرد.

چه ویژگی هایی برنامه توگل را کاربردی می کند؟

در واقع این برنامه را می توان به عنوان Extension به برنامه کروم اضافه کرد. همچنین امکان این وجود دارد که تایمر را برای ضبط خودکار وظایف خود برنامه ریزی کنید. توقف زمان تایمر با به پایان رسیدن کارها از اهمیت بالایی برخوردار است.

چنانچه این نکته فراموش شود، شانس انجام وظایف بیشتر، کاهش می یابد. در واقع استفاده از این برنامه برای فریلنسرها و افرادی که به صورت آزاد کار می کنند و نیازی به گزارش گیری پیشرفته ندارند، در صرفه جویی در هزینه ها نقش مهمی دارد. امکان برنامه ریزی زمانی و استفاده از امکانات خلاقانه در نسخه رایگان این برنامه امکان پذیر است.

نکاتی برای استفاده حداکثری از این برنامه

این برنامه را با Asana, Trello, Gmail ادغام کنید: ادغام این برنامه برای مدیریت پروژه ها کاربرد بسیاری دارد و امکان ردیابی زمان صرف شده برای هر پروژه را فراهم می کند. به طور کلی کاربر به کمک این برنامه نمای کلی از کل ساعات اختصاص داده شده به پروژه را ارزیابی خواهد کرد.

از طرفی این امکان وجود دارد که صفحات ایجاد شده در این برنامه را به ابزارهای دیگر مانند Gmail, Google Sheets و سایر ابزارهای مشابه ارسال کرد.

امکان استفاده حداکثری از توگل: این برنامه را می توان به عنوان یک افزونه به کروم اضافه کرد و با ضبط خودکار فعالیت ها، به کمک آن زمان های هدر رفته و تایم های مفید را دریافت. این برنامه قابل ادغام با بیش از ۱۰۰ برنامه دیگر است که به کاربر امکان می دهد تا هنگام انجام فعالیت های مختلف به صورت خلاقانه عمل کنند و از طرفی سازماندهی امور ساده تر شود.

12. Tsheets

یک برنامه کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است که به مدیریت زمان کمک می کند. در واقع این برنامه مدیریت زمان مبتنی بر Cloudرا برای مشاغل مختلف و پیگیری ساعت کاری کارمندان را امکان پذیر می کند.

کاربران می توانند کارمندان مختلف را با تعیین سطوح دسترسی به عضویت این برنامه در بیاورند و از اینکه کلیه کارمندان در آن صفحه قرار دارند، اطمینان حاصل کنند.

چه ویژگی هایی از Tsheets آن را متمایز می کند؟

ویژگی ردیاب زمان GPS برای کارمندان از جمله امکاناتی است که این برنامه برای کارمندان فراهم کرده است و برای فعالیت های تجاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از برنامه موبایلی آن بسیار مفید است کارمندان را قادر می سازد تا زمان صرف شده برای انجام فعالیت های مختلف را ردیابی کنند.

نکاتی در مورد استفاده از tsheets

از هشدارها استفاده کنید: هشدار ها به مشاغل مختلف کمک می کند تا در مورد فرایندهای کاری رخ داده در این برنامه مانند افزایش هزینه های اضافه کاری، اطلاعات لازم را کسب کنند. به کمک چنین اطلاعاتی صاحبان مشاغل می توانند برنامه ریزی های لازم برای تخصیص بودجه را انجام دهند. همچنین این برنامه به کارمندان امکان می دهد تا اعلان های لازم را پیش از ایجاد برگه های مربوط به پرداخت کارمندان، به مدیران خود ارسال کنند.

ادغام حقوق و دستمزد با برنامه های حسابداری: این برنامه قابلیت این را دارد که برنامه های حسابداری مانند Quickbooks و Xero ادغام شود و به منظور ایجاد فاکتورهای مربوط به ساعت کاری کارمندان به کار گرفته شود.

 

RescueTime.13

این برنامه از جمله برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است و ابزاری عالی برای مدیریت زمان به حساب می آید. در واقع این برنامه دید لازم برای صرف زمان کمتر و انجام فعالیت های بیشتر را ارائه می دهد.

این برنامه به افراد امکان می دهد تا زمانی را که در کروم سپری کرده اند، پیگیری کنند و هنگامی که کاری برای انجام دادن ندارند به طور خودکار وارد برنامه شوند. این برنامه به عنوان یک ابزار دیجیتال مفید شناخته می شود و زمانی را روی پلتفرم های مختلف کار می کنید را پیگیری می کند.

چه ویژگی هایی از RescueTime آن را کاربردی می کند؟

در واقع این برنامه یک برنامه رایگان است که قابلیت این را دارد که کلیه فعالیت های دیجیتال زندگی افراد را پیگیری کند. ویژگی های پیشرفته این برنامه مانند گزارش در مورد زمان صرف شده در برنامه های مختلف، به کاربران کمک می کند تا سطح بهره وری خود را افزایش دهند.

یک ویژگی منحصر به فرد این برنامه آن است که هنگامی که کاربر در حال انجام وظیفه است، سایر وب سایت هایی که منجر به عدم تمرکز او می شود را مسدود خواهد کرد. در واقع امکان این وجود دارد که تب هایی را ایجاد کنید که تمایلی برای توجه به آنها در مدت زمان مشخصی ندارید. این امر به بهبود کارایی کاربران کمک می کند.

نکاتی مهم برای استفاده از برنامه RescueTime

افزودن این برنامه به کروم: این برنامه را به کروم اضافه کنید تا کلیه فعالیت های شما روی کروم را پیگیری کند.

امکان ایجاد هشدار: این برنامه به افراد امکان می دهد، زمانی را که در تب های مختلف سپری می کنند، تنظیم کرده و هشدارهای مدت زمان لازم را مشخص کنند. علاوه بر این، این برنامه هنگامی که کاربر به نقطه عطف بهره وری رسید، اطلاعات لازم را به او انتقال خواهد داد.

اپ های برنامه ریزی برای شبکه های اجتماعی

Buffer.14

بافر از دیگر برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است که به صاحبان مشاغل امکان می دهد تا همه حساب های اجتماعی خود را مدیریت کنند. پست های مربوط به Twitter, LinkedIn Facebook, Google+ و سایر شبکه های اجتماعی را تنها با یک کلیک به روز رسانی خواهد شد.

چرا برنامه بافر شگفت انگیز است؟

بافر یک رابط کاربری ساده و مشخص دارد. اگر تنها قصد دارید که پستی را در شبکه های اجتماعی مختلف منتشر کنید، بافر برنامه ای بسیار مناسب است. چنانچه بازاریابی شبکه ای که مدیریت آن را برعهده دارید، خیلی بزرگ نباشد، بافر، برنامه ۱۰ دلاری، آن برنامه ای است که شما به آن نیاز دارید.

اما چنانچه یک آژانس را مدیریت می کنید و چندین شبکه اجتماعی مختلف را پیگیری می کنید، شبکه اجتماعی Buffer Social Media Calendar بسیار کاربردی خواهد بود. به کمک این برنامه امکان آن وجود دارد که پست هایی که در مدت زمان یک هفته ارسال شده اند را به طور کامل مشاهده کرد.

نکاتی مهم برای استفاده بهتر از بافر

امکان بارگذاری ساده: کاربران این امکان را دارند که عکس های مختلف را با لینکی یکسان در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. در واقع با این کار مخاطبان مورد نظر پیام لازم را دریافت کرده و برندهای مختلف عملکرد خود را بهبود خواهند بخشید.

امکان استفاده از تجزیه و تحلیل بافر: با استفاده از برنامه بافر امکان این وجود دارد که مشاغل مختلف عملکرد اجتماعی خود را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل کنند. تنها با چند کلیک امکان آن وجود دارد که گزارش های تصویری ایجاد کنید و عملکرد خود را در برنامه هایی مانند Instagram, Facebook, & Twitter مورد ارزیابی قرار دهید.

همچنین امکاناتی برای ایجاد گزارش های مختلف بر اساس اندازه گیری های گوناگون نیز وجود دارد که می توان آنها را با مخاطبان شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

Hootsuite.15

چنانچه شما یک بازاریاب شبکه های اجتماعی هستید،   Hootsuite از جمله برنامه های کاربردی برای کسب و کارهای کوچک است. این برنامه به کاربران امکان می دهد که حساب های شبکه های اجتماعی خود را مدیریت کنند، دیدگاه های مختلف را مورد بررسی قرار دهند، کمپین های اجتماعی را ایجاد کنند و نتایج حاصل را تجزیه و تحلیل کنند.  

چه ویژگی هایی برنامه  Hootsuite را متمایز می کند؟

این برنامه به صورت رایگان در دسترس افراد قرار دارد و به کاربر امکان می دهد تا حداکثر 3 حساب اجتماعی خود را برنامه ریزی و براساس تحلیل های موجود برنامه مدیریت کنند. علاوه بر این برنامه هوت سوئیت به کاربران امکان می دهد تا محتوای رسانه ای خود را پیدا کرده و با مدیریت دقیق، آنها را به اشتراک بگذارند.

چنانچه قصد دارید تا محتوای خوبی را برای شبکه های اجتماعی خود ارائه دهید،  Hootsuite بسیار مناسب است. بنابراین به کمک این برنامه همه کمپین ها را مدیریت، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل خواهید کرد.

این برنامه 10 دلاری قابلیت این را دارد که 10 حساب اجتماعی را مدیریت کرده و امکانات لازم برای بازاریابی مجازی را در اختیار کاربران قرار دهد.

چگونه می توان از این برنامه ها حداکثر استفاده را برد؟

در واقع کلیه برنامه هایی که در مقاله معرفی شدند، برای افزایش بهره وری در هر کاری طراحی شده اند. اما غالباً این برنامه ها برای تبادل اطلاعات مشتری باید با یکدیگر ادغام شوند.

Automate.io.16

این برنامه به کاربران امکان می دهد که برنامه های مختلف را با یادگیری ادغام کنند. ادغام برنامه های مختلف با یکدیگر، بازدهی هر  برنامه را افزایش می دهد و سبب می شود که این برنامه بهتر عمل کند. به منظور همگام سازی داده ها می توان چندین برنامه مختلف را با یکدیگر ادغام کرد.

قوانین مربوط به اتوماسیون خود را تنظیم کنید و پس از اینکه تنها یک بار اطلاعات را به صورت دستی وارد کردید، دیگر نیازی نیست تا اطلاعات را مجددا وارد کنید.

چگونه این برنامه به انجام فعالیت های مختلف کمک می کند؟

  • io به طور خودکار داده های موجود در برنامه هایی که پیش تر ذکر شد را دریافت کرده و با آنها ادغام می شوند. این همگام سازی تنها در مدت چند دقیقه رخ می دهد.
  • امکان رمزگذاری و قابلیت انتقال داده ها با کشیدن و رها کردن آنها
  • ربات های چند مرحله ای: کاربران امکان این را دارند که با چند عمل ساده، یک Trigger ایجاد کنند.
  • کنترل کامل روی اتوماسیون: کاربران امکان این را دارند که در صورت ایجاد شرایط خاص، اتوماسیون را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار دهند.

جمع بندی: برنامه های کاربردی بسیاری وجود دارند که صاحبان مشاغل کوچک و همچنین افراد عادی می توانند از آنها برای سازمان دهی فعالیت های خود استفاده کنند. در واقع این برنامه امکان انجام فعالیت های مختلف را به طور ساده تر و در مدت زمانی کوتاه تر امکان پذیر می کنند.

 

: اشتراک گذاری

۱۶ برنامه کاربردی برای کسب و کارهای کوچک کدامند؟

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید

لیست تعدادی از مشتریان شرکت ایده آل پردازش دایا

جام جم
angle right
angle left