زبان Fa En دوشنبه 23 تیر 1399 ساعت 16 و 26 دقیقه

TPS در سیستم اتوماسیون اداری

TPS در سیستم اتوماسیون اداری

TPS در سیستم اتوماسیون اداری نوعی سیستم است که معمولاً با کمک پردازش و ضبط هر عملیات، به سازمان کمک می کند تا عملیات تجاری و معاملات روزانه خود را به صورت کارآمد و مؤثر انجام دهد.

شنبه 7 بهمن 1396
rojand

 به عبارت دیگر سیستم پردازش معامله TPS در سیستم اتوماسیون اداری یا سرور معامله یک سیستم نرم افزاری یا ترکیبی از نرم افزار / سخت افزار است که از پردازش تراکنش پشتیبانی می  کند.

 

یک معامله اتفاقی است که در آن کالاها، خدمات و یا پول از یک فرد به فرد دیگر و یا از یک حساب به حساب دیگری منتقل می شود. چنین عملیات  و یا معاملاتی ممکن است شامل سفارش مشتری، سفارش خرید و همچنین رسیدگی به صورتحساب ها باشد بنابراین، TPS در سیستم اتوماسیون اداری مسئول جمع آوری، ذخیره، اصلاح و بازیابی اطلاعات مربوط به معاملات انجام شده در یک سازمان است و در نهایت گزارش هایی را که توسط سطوح مختلف مدیریت استفاده می شود، تولید می کند.

 

یک سیستم پردازش معامله و پردازش تراکنش اغلب با یک سیستم پردازش دسته ای متضاد است، در حالیکه بسیاری از درخواست ها در یک زمان اجرا می شوند. در پردازش دسته ای، نتایج هر تراکنش بلافاصله در دسترس نیست. علاوه بر این در آن تأخیر زمانی وجود دارد که درخواست ها سازماندهی، ذخیره و در نهایت اجرا شوند اما در پردازش معاملات تأخیری وجود ندارد و نتایج هر تراکنش بلافاصله در دسترس است. در طول زمان در پردازش دسته ای، خطاها و اشتباهات ممکن است رخ دهد اما در پردازش تراکنشها خطاها امکان دارد رخ دهد، اما آنها نادر و قابل تحمل هستند و کل سیستم را خنثی نمی کنند.

 

ویژگی های یک  TPS در سیستم اتوماسیون اداری

  • عملکرد
  • قابلیت اطمینان
  • سازگاری

اما برای دستیابی به کارایی، قابلیت اطمینان و ثبات، داده ها باید در یک انبار داده به راحتی قابل دسترس باشندو  روش های پشتیبانی و فرآیند بازیابی هم باید برای مقابله با شکست سیستم، خرابی انسانی، ویروس های کامپیوتری، برنامه های کاربردی یا بلایای طبیعی باید در مکان قرار داشته باشد. سیستم های پردازش معاملات معمولاً در سطح عملیاتی (توسط کارکنانی که در سطح پایین هستند) و در یک سلسله مراتب سازمان استفاده می شود که در شکل زیر نشان داده شده است. 

  مثال : یک نمونه از TSS یک نقطه فروش در یک سوپر مارکت مانند Nakumatt است که برای ضبط هر معامله فروش که در سوپرمارکت انجام میشود، استفاده می شود. و در انتهای روز، یک سابقه از تمام معاملات می تواند از TPS در سیستم اتوماسیون اداری تولید شود تا ببیند کدام محصولات فروخته شده است.

 

 

تعداد بازدید : 1663

ثبت نظر

ارسال