زبان Fa En پنجشنبه 19 تیر 1399 ساعت 16 و 24 دقیقه

اشتباهات رایج در CRM

اشتباهات رایج در CRM

پنجشنبه 25 شهریور 1395
rojand

استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان موفقیت شما را در بازاریابی تضمین می کند. در این پست میخواهیم در مورد اشتباهات رایج در CRM توضیح دهیم ، با ما همراه باشید .

 

اشتباهات رایج در CRM

 

فراموش نکنید که مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM فقط یک ابزار در راستای کمک به اصلاح استراتژ های یک شرکت یا سازمان است. اما قبل از پیاده سازی سیستم نرم افزار مدیریت مشتریان CRM سازمان باید دارای پیش فرض ها و استراتژی های مناسب و درست بر اساس ارزش مشتریات داشته باشند. استفاده از سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ایجاد می کند که شرکت نسبت به مشتری تعهد بیشتری داشته باشد و همه اینها بدون عرضه محصول و خدمت رقابتی ایجاد نمی کند.

 

  • در صورت استفاده سازمان از CRM باید بر طبق قسمت بندی مشتری عمل کند. اشتباهات رایج در CRM
  • بعنوان مثال استراتژی  بخش باید به صورتی باشد که به طور مؤثر با قابلیت های CRM مخلوط و ترکیب شود که این موضوع باید در تمامی واحدهای سازمان رعایت شود. چرا که سازماندهی مجدد ساختار شرکت هزینه ساز، زمانبر و برای کارمندان آن شرکت رنج آور می باشد و در صورت عدم هماهنگی در میان اجزا سازمان به طور کامل مؤثر واقع نمی شود.

 

با داشتن یک پایگاه داده متمرکز که شامل اطلاعات مشتریان است در مدیریت ارتباط با مشتری موفق می شوید.

اکثر سازمان های بزرگ و موفق دارای یک پایگاه داده متمرکز و بزرگ هستند اما داشتن چنین پایگاه داده ای برای موفقیت کافی نیست چرا که رعایت اصول و استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری مهمتر است و همچنین داشتن پایگاه داده کوچک نگهداری سیسیتم را آسان تر می کند.

 

اشتباهات رایج در CRM

 

فرآیند مدیریت ارتباط با مشتری شامل تست، اجرا و تست دوباره است. واضح است که اجرای عملکرد بهبود تدریجی بصرفه تر و تأثیرگذارتر از عملکرد شروع شده است. چرا که در این عملکرد تدریجی، مدیریت ارتباط با مشتری با حالت ویژه شرکت ذکر شده منطبق می شود.

 

عدم آشنایی با مدل قیمت گذاری از اشتباهات رایج در CRM :

 

هر چند پیداکردن نرم‌ افزاری که با بودجه شما متناسب باشد، بسیار مهم است، اما اجازه ندهید که پول، انتخاب شما را محدود کند. اگر قیمت از معیارهای مهم شماست، ممکن است نرم افزار ضعیف‌تری را که نیازهای سازمان شما را برآورده نمی کند، انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که هزینه‌های استقرار نرم افزار CRM فقط محدود به قیمت خرید نمی‌شود و هزینه‌های دیگری مانند هزینه نصب، سفارشی‌ سازی، زیرساخت سخت افزاری و… هم در این میان وجود دارد. با یک مذاکره دقیق، ممکن است دریابید که هزینه کل یک نرم افزار گران قیمت، در یک محدوده قابل قبول قرار می‌گیرد.

 

عدم آگاهی از نیازهای کسب و کارتان پیش از خرید:

 

اطمینان حاصل کنید که شما کاملاً از بودجه، الزامات و نیازهای کسب و کار خود مطلع هستید. کاملاً باید آنچه سازمان شما از سیستم CRM انتظار دارد و همچنین راه‌ کارهای دقیق CRM برای برآورده کردن آن نیازها را درک کنید. بدون این آگاهی، شما در معرض انتخاب نرم‌ افزاری هستید که برای کسب و کار شما مناسب نیست. برای جلوگیری از این اشتباه، می‌توانید از یک الگوی از پیش ساخته شده و یک اولویت بندی که “چه چیزی برای کسب و کار شما مهم است” کمک بگیرید.

 

خرید نرم‌ افزار CRM با ویژگی‌های غیر ضروری:

 

معمولاً هر چه امکانات نرم افزار CRM کاملتر شود، سفارشی‌سازی و اپراتوری آن هم پیچیده‌تر می‌شود. از خودتان بپرسید که “ آیا کسب و کار ما واقعا به تمام امکانات نرم افزارهای CRM نیاز دارد؟ ” اگر پاسختان منفی است و نمی‌توانید به طور کامل از همه امکانات نرم افزار استفاده کنید، می‌توانید محصول ساده‌تری را پیدا کنید.

 

استفاده نکردن از نسخه آزمایشی از اشتباهات رایج در CRM :

 

بررسی گزینه‌های خود را تا زمانی که حداقل به پنج نرم افزار قابل قبول برسید، ادامه بدهید. بیشتر شرکت‌های نرم افزاری این امکان را به شما می‌دهند که به صورت آزمایشی و برای مدتی محدود با محصول‌شان کار کنید. در صورت امکان، در ابتدا از نسخه آزمایشی تمامی گزینه‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که نرم افزاری را که متناسب نیازهای شماست، انتخاب می‌کنید.

 

خرید نرم افزاری که فاقد یکپارچه‌سازی با سیستم‌های دیگر باشد:

 

نرم افزار CRM شما باید بتواند با سایر سیستم‌های نرم افزاری کسب و کارتان مانند پنل پیامک، ایمیل، فکس و… متصل و یکپارچه شود تا سرعت عمل و کارایی در ارتباط با مشتریان را بالاتر ببرد. اگر شما نرم افزاری را خریداری کنید که با سیستم‌های موجود شما سازگار نباشد، احتمالاً همواره با مشکلات زیادی در زمینه استخراج اطلاعات مشتریان از CRM و انتقال آن به ابزارهای ارتباطی مواجه خواهید بود. 

می توانید برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با منافع استفاده از نرم افزار CRM به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

تعداد بازدید : 1638

ثبت نظر

ارسال