زبان Fa En یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 15 و 20 دقیقه

داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی

درواقع داشبورد فضایی آماده شده است برای دسترسی سریع به کار های از قبل تعیین شده یا شخصی سازی شده و نمایش اطلاعات مهم و کلیدی مربوط به همان عملیات بدون درگیری با اطلاعت خرده و دقیق.

یکشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 13:2
شایان ملکپور

داشبورد چیست؟

یک هواپیمای جنگنده را تصور کنید این هوا پیما توانایی ها و امکانات بسیار زیادی دارد و همینطور اطلاعات گسترده ای از شرایط پرواز را پردازش می کند

اما برای خلبان این جنگنده ممکن نیست که هم اطلاعات پرواز را بررسی کند و از روی آن ها تصمیم بگیرد و هم روی هدف خود تمرکز کند و پرواز سالمی داشته باشد بنا بر این برای این خلبان فضایی تعبیه شده که اطلاعات مهم مثل مقدار سوخت و سلامت قطعات و اطلاعاتی این چنین را نمایش می دهد و او را از امکاناتی که در اختیارش هستند و در آن شرایط کار برد دارند آگاه می سازد.

این فضا را داشبورد می نامند و بدون آن نه تنها یک پرواز بلکه کار هایی بسیار کوچکتر نیز غیر ممکن خواهد بود.

درواقع داشبورد فضایی آماده شده است برای دسترسی سریع به کار های از قبل تعیین شده یا شخصی سازی شده و نمایش اطلاعات مهم و کلیدی مربوط به همان عملیات بدون درگیری با اطلاعت خرده و دقیق.

 

 

داشبورد

 

داشبورد چه استفاده هایی دارد

 

‌هدف کلی استفاده از داشبورد این است که به شما این اجازه را می دهد که با بررسی عملیات کلیدی و سایر اطلاعت استراتژیک مربوط به امور سازمان داده ی شما و مشاهده ی آن ها در کوتاه ترین زمان بدون سر در گم شدن در درگیرشدن با اطلاعات جزئی و دقیق دسترسی داشته باشید.

 

 

داشبورد

 

داشبورد مدیریتی

 

همانند هواپیما های جنگنده سازمان ها و شرکت ها دارای اطلاعات و عملیات پیچیده ای هستند.

مسئولیت کلی یک مجموعه به عهده مدیران آن مجموعه است بنابراین برای مدیران داشبورد هایی تعبیه می شود که به اطلاعات دسترسی با کیفیتی داشته باشند و تصمیم گیری هایی دقیق با توجه به آن ها انجام دهند.

 

مزایای داشبورد های مدیریتی

 

بررسی عملکرد های مجموعه

 

با بررسی اطلاعات ریز مجموعه اطلاعاتی کلی بدست می آید که استفاده های بسیار مهمی دارند

به طور مثال با اطلاع داشتن از مقدار سود و زیان تصمیمات مهمی می توان گرفت و از خطرات احتمالی دوری کرد.

 

ارتباطات درون سازمانی

 

داشبورد مدریتی ارتباط میان بخش های مختلف سازمان را آسان می کند و این ارتباطات را به خوبی نمایش می دهد که باعث می شود منشا برخی مشکلات به راحتی یافته شده و رفع شوند.

 

ارتباطات خارج سازمانی

 

داشبورد های مدیریتی می توانند ارتباط با مشتریان و تامین کنندگان را بسیار آسان کنند و اطلاعات مربوط به عملکرد آن ها را همیشه در معرض نمایش قرار دهند.

 

انواع داشبورد مدیریتی

 

نرم افزار های اتوماسیون اداری نیز دارای داشبورد هایی هستند که با توجه به نحوه کار اتوماسیون اداری قابل تنظیم و شخصی سازی هستند.

داشبورد ها با توجه کاری که به آن ها سپرده شده و نحوه ی استفاده ی آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

 

 

داشبورد

 

1.داشبورد استاتژیک

 

با استفاده از اطلاعاتی دوره ای که به صورت متناوب جمع آوری شده اند داشبورد های استراتژیک فضایی را فراهم می کنند که امکان باز بینی کلی و تصمیم گیری های اجرایی که عموما توسط مدیران انجام می شود در آن امکان پذیر باشد.

این داشبورد ها به طور کلی برای بررسی اهداف استرتژیک و وضعیت سازمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

2.داشبورد تحلیلی

 

داشبورد تحلیلی با اندازه گیری و تحلیل اطلاعات خرده و دقیق سازمان مدیران را در تصمیم گیری ها و بررسی رایط کلی کمک می کنند.

اطلاعات کلی در آن نمایش داده می شوند و در صورت درخواست کاربر دلایل و مشخصات کاملی از آن موضوع در اختیار او قرار می گیرد.

 

3.داشبورد عملیاتی

 

در برخی عملیات سازمانی که عموما مدیریت آن ها با مدیران میانی است اطلاعات باید به سرعا و لحظه ای منتقل و نمایش داده شوند.

این داشبورد ها برای نظارت بر اموری هستند مه به طور لحظه ای تغییر می کنند و نیاز به بررسی دارند که آنالیز و نحلیل داده ها به عهده آن ها نیست و از اطلاعات سازمانی استفاده نمی کنند.

داشبورد عملیاتی خوب است که سریع و دقیق باشد.

 

 

داشبورد

 

 

به طو کلی داشبورد ها برای سهولت و سرعت کارها و یاد آوری برنامه ها تنظیم می شوند که می توانند توسط شرکتی برای مدیریت امور وسیع مورد استفاده قرار بگیرند یا توسط یک شخص برای انجام امری روز مره و ساده مثل رانندگی مورد استفاده قرار بگیرند.

تعداد بازدید : 527

ثبت نظر

ارسال