زبان Fa En دوشنبه 24 مرداد 1401 ساعت 4 و 42 دقیقه

سی آر امCRM

 سی آر امCRM

نرم افزار سی آر ام چگونه کیفیت مدیریت ارتباط با مشتری را افزایش می دهد؟

چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 17:30

نرم افزار سی آر ام چگونه کیفیت مدیریت ارتباط با مشتری را افزایش می دهد؟

  • پیدا کردن مشتری برای کسب و کار آسان نیست. حتی بعد از پیدا کردن مشتری، مشکل بعدی که وجود دارد نگه داری از آن ها و داشتن روابطی مناسب با آن هاست.
  • با به کارگیری نرم افزار سی آر ام می توانید ارتباطات خود را مشخص و بهینه سازی کنید. هر چه قدر شناخت بیشتری از آن ها داشته باشید، بهتر می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.
  • 6مزیت نرم افزار سی آر ام که تمرکز اصلی آن بر روی روابط با مشتریان است به شما این امکان را می دهد که تا در زمان مناسب و با کیفیت قابل قبول با مشتریان خود تعامل برقرار کنید.

همه ی ما می دانیم سی آر ام برگرفته از عبارت مدیریت روابط با مشتری است.

هر کسب و کاری بدون مشتری هیچ است. روش مدیریتی که با آن مشتریان را مدیریت می کند، دلیل موفقیت یا شکست آن کسب و کار است.

 

روابط

 

روابط مهم ترین قسمت نرم افزار سی آر ام است. روابط همانند پلی میان کسب و کار و خواسته و نیاز مشتریان شماست.

بخش اعظم کسب و کاری که از نرم افزار سی آر ام استفاده می کنند، در پی افزایش کیفیت و نگه داری روابط با مشتریان به این نرم افزار روی آورده اند.

صاحبان کسب و کارها برای افزایش بهبود کیفیت فرآیندهای اصلی کسب و کار، مدیریت تماس مشتریان و ساده سازی روابط با مشتری از نرم افزار سی آر ام استفاده می کنند.

طبق گزارشات، مدیریت اطلاعات مشتریان اصلی ترین ویژگی نرم افزار سی آر ام با 88% است. ویژگی دوم هدایت تعامل با مشتری با 80% و سومین جایگاه متعلق به برنامه ریزی وظایف و تنظیم هشدارها با 75% است.

اگر بخواهیم مزایای نرم افزار سی آر ام را بررسی کنیم، شامل مواردی مثل، افزایش درآمد، مدیریت فروش، تعیین و دنبال کردن موارد سودآور، بازاریابی، مدیریت هم تیمی ها، تهیه گزارش خدمات به مشتری و تجزیه و تحلیل است.

در میان تمامی این مزایا، مدیریت تماس یکی از بهترین ویژگی های این نرم افزار است.

هر چقدر روابط بهتری با مشتری برقرار کنید، بیشتر می توانید مشتریان را راضی نگه دارید.

هر چه کسب و کار توسعه ی بیشتری بیابد به همان میزان پایگاه داده ی مشتریان افزایش خواهد داشت.

اگر رشد مشتری ادامه بیابد، دسته بندی اطلاعات آن ها و نگه داری اطلاعات آن ها مشکل خواهد شد و به خوبی قادر نخواهید بود از پس اداره ی مشتریان بربیایید و سرانجام باعث از دست دادن مشتریان می شوید.

بازیابی گفتگوهای مهم در میان انبوهی از ایمیل ها امری دشوار است. بازیابی اطلاعات مختلف مشتریان از میان هزاران صفحه گسترده نیز کار سخت و زمان بری خواهد بود. تمامی این ها باعث از دست دادن زمان و در ادامه باعث از دست دادن سرمایه تان می شود. اما با نرم افزار سی آر ام می توانید از تمام این در هم و برهمی ها و اتلاف زمان و هزینه جلوگیری کنید.

طبق گزارشی، 74% افرادی که از نرم افزار سی آر ام استفاده کرده اند، بر این باورند که دستیابی به داده های مشتریان با این سیستم کارآمد تر است. همچنین حدود 61% افرادی که در قسمت فروش هستند ادعا کرده اند که با نرم افزار سی آر ام به سهولت می توانند به داده و اطلاعات مشتریان دست بیابند.

در ضمن کسب و کارهایی که از نرم افزار سی آر ام استفاده می کنند، 47% مشتریان آن ها از نحوه ی عملکرد آن ها بسیار راضی اند.

 

 

نرم افزار اتوماسیون اداری|نرم افزار مدیریت مشتریان رایگان|crm

 

 

مزایای نرم افزار سی آر ام چیست؟

 

چگونه می تواند با مدیریت روابط، باعث توسعه ی کسب و کار، رضایت و وفاداری مشتری شود؟

6مزیت نرم افزار سی آر ام که منجر به توسعه ی روابط با مشتری می شود

نرم افزار سی آر ام با بهینه و ساده سازی ارتباطات با مشتریان و افزایش کیفیت در 6 زمینه باعث توسعه ی کسب و کار می شود.

 

1.شناخت بهتر مشتریان

 

با نرم افزار سی آر ام تمامی اطلاعات مربوط به مشتریان به صورت یک جا می توانید ذخیره کنید. در صفحه ای مربوط به مشتری به اطلاعات اصلی او دسترسی خواهید داشت. با نرم افزار سی آر ام در فروش، بازاریابی و خدمات به مشتری می توانید در میدان رقابت باقی بمانید.

با نرم افزار سی آر ام به تمامی اطلاعات مشتری از قبیل، نام کامل، آدرس ایمیل، شماره تماس، آدرس پستی، وب سایت و حساب رسانه های اجتماعی، سمت شخص در شرکت و سازمان، روابط او با سایر افراد در پایگاه داده ی شما، زبان مادری، تاریخ تولد و موارد دیگر دسترسی داشته باشید.

با دسترسی به این اطلاعات ارتباط با مشتری کار ساده ای خواهد بود.

با نرم افزار سی آر ام به تمامی فعالیت های مشتری، پروژه ها، فروش، پیام های رد و بدل شده، ایمیل های رد و بدل شده، فاکتورها، سفارشات، قراردادها و خدمات ارائه شده دسترسی دارید.

با نرم افزار سی آر ام بهتر می توانید نسبت به مشتریان خود شناخت پیدا کنید و قبل از آن که آن ها نیازشان را مطرح کنند، شما می توانید از نیاز آن ها اطلاع بیابید.

 

 

نرم افزار اتوماسیون اداری|نرم افزار مدیریت مشتریان رایگان|crm

 

 

2.بخش بندی بهتر

 

هیچ کارمندی از این که با فردی خیالی کار کند را نمی پسندد. همه می خواهند با مخاطبی واقعی کار کنند. با بخش بندی مشتریان می توانید مخاطب دلخواه را ایجاد کنید. و جالب این که هیچ نرم افزاری مثل نرم افزار سی آر ام توانایی بخش بندی مشتریان را با این کیفیت ندارد.

با نرم افزار سی آر ام می توانید داده ها را با معیاری خاص و در دسته بندی ویژه، طبقه بندی کنید. با این کار می توانید لیستی متمرکز از اطلاعات مورد نیاز داشته باشید.

با دسترسی به لیست اطلاعات مشتری، می توانید با جزئیات این لیست، می تواند محصولی به جز آن چه مشتری می خواهد را به او بفروشد حتی می توانید استراتژی مناسبی برای وادار کردن او به خرید نیز پیاده سازی کنید.

با سیستم سی آر ام علایق هر مشتری و ترجیحات او را می توانید بفهمید و بر اساس این اطلاعات از خلق و خوی مشتریان نیز سر در بیاورید و بر اساس آن محصولی را به فروش برسانید.

 

3.نگه داری بهتر از مشتری

 

تنها مزیت نرم افزار سی آر ام فقط شناخت مشتریان و نیازهای بالقوه ی آن ها نیست.

سیستم سی آر ام می تواند به خوبی از مشتریان شما نگه داری کند.سی آر ام با یادآوری جلسات و فرستادن ایمیل ها در موعد مقرر به نگه داری از مشتریان کمک شایانی می کند.

نرم افزار سی آر ام به مشتریانی که در چند وقت اخیر ارتباطی با شما برقرار نکرده اند ایمیلی می فرستد تا حس نادیده گرفتن از سوی شما به آن ها دست ندهد. همیشه یافتن مشتریان از نگه داری مشتریان قدیمی سخت تر است. پس باید برای نگه داشتن آن ها تمام نیروی خود را به کار بگیرید.

نرم افزار سی آر ام با فرستادن پیشنهادات فروش محصول به طور رایگان یا فروش های ویژه باعث نگه داری از مشتریان می شود.

 

 

نرم افزار اتوماسیون اداری|نرم افزار مدیریت مشتریان رایگان|crm

 

 

4.پیش بینی بهتر نیازها

 

هر وقت بتوانید نیازهای مشتریان را پیش بینی کنید بهتر می توانید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

با استفاده ازعادات مشتریان راحت تر می توانید هنگام خرید مشتری، محصول دیگری نیز به او پیشنهاد دهید.

با این امکان نرم افزار سی آر ام افراد مسئول فروش بهتر و سریع تر می توانند محصولات را به فروش برسانند. با دسترسی به تاریخچه ی تعاملات مشتریان می توانید خواسته های مشتریان را پیش بینی کنید.

اگر به تاریخچه ی محصولات خریداری شده ی مشتریان، زمان خریداری، قراردادهای پیشنهادی، عادات خرید حتی نحوه ی تبدیل آن ها به مشتریان شما، دسترسی داشته باشید در زمان درست می توانید پیشنهاداتی بر اساس این اطلاعات به آن ها ارائه کنید.

برای ارائه ی خدمات به مشتری داشتن نرم افزار سی آر ام اهمیت دارد. دسترسی به تاریخچه ی تعاملات ارئه ی خدمات به مشتری را آسان تر می کند. به راحتی چندین کلیک می توانید مشکلات مشتری را رفع کنید و رضایت آن ها از خدمات را بسنجید. اگر در گذشته مشتری شکایتی داشته است، حالا می توانید تصور بدی که نسبت به شما پیدا کرده است را با جایگزین خدمات و محصولات بهتر عوض کنید.

 

5.ارتباط بهتر و سریع تر

 

اگر بدون فوت وقت بتوانید پاسخ گوی نیاز مشتری باشید, یعنی در کار خود بسیار حرفه ای هستید.

صرفه جویی در زمان شما و مشتری هایتان ویژگی سیستم سی آر ام است. با شخص سازی، ایمیل های آماده ارسال، قالب ها، نامه ها، درخواست ها، نقل قول ها، دعوت نامه ها، همگی از ویژگی های نرم افزار سی آر ام است تا با آن بتوانید در زمان صرفه جویی کنید.

بر اساس تحقیقات 90% شرکت هایی که از سیستم های پاسخ گوی خودکار استفاده نمی کنند، مجهز به سیستم دریافت ایمیل خدمات به مشتری هستند.

ویژگی دیگری که نرم افزار سی آر ام دارد آن است که می توانید به صورت ماهانه یا هفتگی ایمیل یا پیامی به صورت خودکار برای مشتریان خود ارسال کنید.

هنگامی که در بحث ارائه ی خدمات به مشتری هستیم، سرعت عمل حرف اول را می زند. با تاریخچه ی تعاملات در دسترس مشتریان، می توانید ارتباطات خود با مشتری را شخصی سازی کنید، برای مشکلات آن ها راه حل هایی ارسال کنید، ویدئوهای آموزشی برای آن ها ارسال کنید و یا حتی با تماس تلفنی مستقیم مشکلات مشتری را رفع کنید.

 

 

نرم افزار اتوماسیون اداری|نرم افزار مدیریت مشتریان رایگان|crm

 

 

6.افزایش حفظ امینت داده ها

 

از دیگر مزایای نرم افزار سی آر ام می توان به حفظ امنیت داده ها اشاره کرد که باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شما می شود.  با آیین نامه ی حمایت از داده ها دیگر می توانید با خیالی آسوده از اطلاعات و داده های مشتریان نگه داری کنید.   با سیستم سی آر ام اسناد تماس را حفظ و نگه داری کنید و جزئیات این اطلاعات را با کسب اجازه از سوی مشتریان در صورت رضایت ذخیره کنید. برای مشتریان جدید خود اعلان هایی به صورت خودکار در زمینه ی ذخیره ی داده های آن ها، بفرستید. مشتریان را مدیریت کنید. همین طور می توانید طی برنامه ای برای گروهی مشخص اطلاعات آن ها را به روز رسانی کنید. انجام دستی این موارد باعث اتلاف زمان  و خطر ایجاد خطا واشتباه می شود. اما با راه اندازی سیستم سی آر ام تمامی این موارد را در زمان کوتاه بدون، به صورت امن و بدون خطا می توانید انجام دهید که در دراز مدت از این که توانسته اید به درستی از اطلاعات مشتریان استفاده کنید مورد احترام مشتریان قرار خواهید گرفت. 

 

روابط با مشتری اولویت اول کسب و کار است

مشتری چیزی فراتر از موقعیت فروش محصول و ارائه ی خدمات است.حتی اگر بهترین محصول را نیز تولید کنید، اما اگر روابط درستی با مشتری برقرار نکنید و رقتار خوبی با او نداشته باشید، نمی توانید فروش نیز داشته باشید. به همین دلیل است که ارتباط با مشتری اولویت اول هر کسب و کاری است. سیستم سی آر ام با نگه داشتن رابطه ی خوب با مشتری، رفتار با هر مشتری به صورت خاص و منحصر به فرد هر یک، از یاد نبردن آن ها و در هر لحظه در دسترس بودن برای آن ها یعنی کار خود را که ارتباط با مشتری را انجام می دهد. با سیستم حمایت عمومی از داده و قوانین جدید حفاظت از داده ها سیستم سی آر ام به سیستمی بسیار قدرمند تبدیل شده است که با آن می توانید اعتماد مشتری به خود را جلب کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت بیزنس سافت ور مراجعه نمائید.

منبع: وب سایت سوپرآفیس

تعداد بازدید : 1379

ثبت نظر

ارسال