زبان Fa En یکشنبه 30 شهریور 1399 ساعت 15 و 28 دقیقه

۱۰ نرم افزار رایگان در سیستم های اتوماسیون اداری 2020

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار| نرم افزار Freshsales

نرم افزار های CRM در راستای برقراری نظم در تجارت های کوچک و بزرگ به یاری صاحبان کسب و کار ها آمده اند. چرا که مدیران و صاحبان تجارت ها با استفاده از نرم افزار های رایگان کنترل همه چیز را به دست گرفته اند. نرم افزار های رایگان بازدهی، نظم و امنیت را برای تجارت ها به ارمغان آورده اند.

دوشنبه 16 دی 1398 ساعت 12:26

سیستم اتوماسیون اداری یا CRM سیستمی است که به مدیریت ارتباط با مشتریان و پروژه ها می پردازد. این سیستم امکان برقراری ارتباطی سازنده میان تجارت ها و مشتریان را فراهم کرده است. به این ترتیب تجارت ها می توانند نیاز ها و انتظارات مشتریان را به درستی شناسایی کرده و به بهترین شکل ممکن به آن ها پاسخ دهند. تحقق این امر به معنای افزایش رضایت مشتریان از خدمات و کالاهای ارائه شده در یک تجارت است. این حقیقت بر هیچکس پوشیده نیست که مشتریان خشنود و راضی رمز دستیابی سودی سرشار در تجارت ها به شمار می روند.

 

۱۰ نرم افزار رایگان در سیستم های اتوماسیون اداری 2020

 

نرم افزارهای اتوماسیون اداری در راستای برقراری نظم در تجارت های کوچک و بزرگ به یاری صاحبان کسب و کار ها آمده اند. چرا که مدیران و صاحبان تجارت ها با استفاده از نرم افزار های رایگان کنترل همه چیز را به دست گرفته اند.

نرم افزارهای رایگان بازدهی، نظم و امنیت را برای تجارت ها به ارمغان آورده اند. نرم افزارهای رایگان تنها برای استفاده افرادی که در حوزه کامپیوتر و تکنولوژی فعالیت دارند، ساخته نشده است. بلکه نرم افزار های رایگان روی صفحه دسکتاپ سیستم عامل های متفاوت، گوشی های هوشمند قابل استفاده هستند. به این ترتیب بازدهی و سلامت در تجارت ها به شدت افزایش پیدا کرده است. از این گذشته، با استفاده از نرم افزارهای رایگان دیگر نیازی به دست و پنجه نرم کردن با موانع دریافت مجوز های مالکیتی نخواهد بود.

در طول سال ۲۰۱۹ گروهی از گزارشگران و اعضای انجمن نویسندگان تیم Opensourse.com شماری از نرم افزارهای رایگان مالکیتی که جایگزین مناسبی برای نرم افزارهای مشابه هستند را در قالب فهرستی ارائه کردند. در ادامه به برخی از بهترین نرم افزارهای حاضر در این فهرست اشاره خواهیم کرد.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|نرم افزار corteza

 

 

 نرم افزار Corteza

 

 این نرم افزار جایگزین نرم افزار Salesforce است. نرم افزار Corteza یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای موجود در سیستم های اتوماسیون اداری به شمار می رود. این نرم افزار از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است. اگر چه قابلیت ها و ویژگی های موجود در این نرم افزار در مقایسه با نرم افزار Salesforce بسیار کمتر است. اما این نرم افزار تمامی نیاز های CRM را به خوبی برآورده می کند.

 

 

 نرم افزار EtherCalc

 

این نرم افزار که در فضای وب به اجرا در می آید بهترین جایگزین موجود برای   Google Sheets به شمار می رود. شما می توانید به سادگی و در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای استفاده از این نرم افزار را به انجام برسانید. نگران نباشید، چرا که پس از مدتی با نحوه عملکرد ‌EtherCalc آشنا خواهید شد. در صورتی که به ویژگی های خاص و متفاوتی نیاز نداشته باشید، می توانید به خوبی از انعطاف پذیری بالای این پلتفرم بهره مند شوید.

 

 

 نرم افزار CBZ and DjVu

 

این نرم افزار یکی از بهترین جایگزین های موجود برای PDF به شمار می رود.  CBZ and DjVu تمامی قابلیت های PDF را در خود جای داده است. اعمال تغییرات مورد نیاز در این نرم افزار در مقایسه با PDF به مراتب ساده تر است. از این گذشته این نرم افزار ویژگی های منحصر به فردی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

 

 

 نرم افزار SuiteCRM

 

نرم افزار SuiteCRM یکی از مفیدترین نرم افزارهای رایگان به شمار می رود که برنامه های قدرتمندی را برای مدیریت پروژه ها در اختیار تجارت ها قرار می دهد. این نرم افزار به خوبی از نرم افزارهای واسطه پشتیبانی می کند. نرم افزار SuiteCRM به عنوان جایگزینی برای نرم افزار SugarCRM روی کار آمده است. اما نرم افزار فوق دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. از این رو نرم افزار SuiteCRM به عنوان جایگزین مناسب به یاری تجارت ها آمده است که تا پیش از آن از نرم افزار SugarCRM بهره می بردند.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار| نرم افزار odoo

 

 

 نرم افزار Odoo

 

این نرم افزار نیز یکی از نرم افزارهای رایگان در زمینه مدیریت اداری به شمار می رود که در دو نسخه متفاوت عرضه می شود. نسخه رایگان این نرم افزار تمامی قابلیت های موجود در نسخه فروشی را در خود گنجانده است. نرم افزار Odoo از قابلیت سازگاری بالایی با دیگر نرم افزارهای موجود برخوردار است. این نرم افزار از محبوبیت بسیار بالایی در میان تجارت ها و سازمان ها برخوردار است.

نرم افزار Odoo تمامی امکانات مورد نیاز برای سیستم های اتوماسیون اداری را در خود گنجانده است. در واقع نمی توان محدودیتی را برای این نرم افزار بر شمرد. اما با وجود قابلیت ها و امکانات فوق العاده این نرم افزار، امکان استفاده از این نرم افزار در قالب اپلیکیشن وجود ندارد. امروزه بسیاری از کاربران به دنبال نرم افزارهایی هستند که در تمامی پلتفرم ها به اجرا درآمده و به این ترتیب بر سرعت عمل و امنیت پردازش اطلاعات ارزشمند تجارت آن ها افزوده شود.

 

 نرم افزار Vtiger

 

ساختار کلی این نرم افزار بسیار به SugarCRM شباهت دارد. این نرم افزار یک حافظه ابری و مجازی در اختیار تجارت ها و سازمان ها قرار می دهد. شما می توانید با استفاده از نسخه رایگان این نرم افزار تمامی تغییرات مورد نیاز خود را در نرم افزار اعمال کنید.

در واقع این نرم افزار قابلیت سازگاری با تمام نیاز های تجارت شما را دارد. نسخه رایگان این نرم افزار امکان ارسال ایمیل های تبلیغاتی گروهی را برای مدیران فراهم نکرده است از این گذشته امکان ضبط مکالمات نیز در این نرم افزار ها وجود ندارد. شما با استفاده از نسخه رایگان نرم افزار Vtiger قادر به تهیه و استخراج نمودار های مورد نیاز خود نخواهید بود.

اما در صورتی که تجارت خود را به تازگی راه اندازی کرده اید می توانید تمامی امکانات مورد نیاز خود را با استفاده از قابلیت ها و ویژگی های کاربردی این نرم افزار به انجام برسانید. در ادامه و با پیشرفت تجارت خود می توانید برای خرید نسخه ها فروشی این نرم افزار وارد عمل شده و از مزایای فوق العاده این نرم افزار بهره مند شوید.

 

 

 نرم افزار ConcourseSuite

 

این نرم افزار در کنار نسخه فروشی، یک نسخه رایگان را نیز در اختیار کاربران قرار داده است. به این ترتیب شما می توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای از ویژگی و قابلیت های فوق العاده این نرم افزار بهره مند شوید. نرم افزار  ConcourseSuite برای استفاده ۵ کاربر در نظر گرفته شده است. از این رو در صورتی که تجارت شما در ابتدای راه خود قرار دارد و تعداد کارکنان شما بسیار محدود است می توانید به خوبی از قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار بهره مند شوید.

 

 نرم افزار EspoCRM

 

نرم افزار EspoCRM جدیدترین عضو سیستم های اتوماسیون اداری به شمار می رود که در همین بازه زمانی کوتاه توانسته توجه بسیاری از کاربران سیستم های CRM را به خود جلب کند. شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از قابلیت های بی نظیر این برنامه بهره مند شوید. این نرم افزار در کنار تمام ویژگی های منحصر به فرد خود، حافظه مجازی را نیز در اختیار کاربران قرار داده است. به این ترتیب شما می توانید در هر نقطه و در هر زمانی به اطلاعات ارزشمند تجارت خود دسترسی داشته باشید.

 

 Axelor CRM

 

نرم افزار  Axelor CRM یکی از کاربردی ترین نرم افزارهای موجود در سیستم های اتوماسیون اداری است. این نرم افزار در کنار نسخه های دسکتاپ، اپلیکیشن هایی را نیز برای سهولت کار طراحی کرده است. این اپلیکیشن ها برای هر دو نسخه اندروید و آیفون قابل استفاده هستند. شما می توانید تمام فعالیت های موجود در تجارت خود را از پلتفرم های متفاوت زیر نظر داشته باشید.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|نرم افزار شطثمخق

 

 

X2CRM

 

این نرم افزار یکی دیگر از نرم افزارهای رایگان در سیستم های اتوماسیون اداری است که دیگر از پشتیبانی برنامه نویسان خود برخوردار نیست اما همچنان در تجارت ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهای رایگان در این حوزه به شمار می رود. این نرم افزار قابلیت مدیریت تمامی امور مربوط به فروش، بازاریابی و پشتیبانی از مشتریان را در خود جای داده است. از آنجایی که این نرم افزار دیگر از سوی برنامه نویسان پشتیبانی نمی شود، در صورتی که تمایل دارید از نسخه کامل و نهایی این نرم افزار بهره مند شوید باید نسخه فروشی این نرم افزار را تهیه کنید. به این ترتیب پشتیبانی نرم افزار مدیریت تمام امور را بر عهده خواهد گرفت.

این نرم افزار به مدیران تجارت ها اجازه می دهد که فرم ها و گزارش های مورد نظر را به سادگی و با استفاده از امکانات موجود در نرم افزار تهیه کنند.

 

CiviCRM

 

این نرم افزار از جمله نرم افزار هایی است که به صورت نسخه رایگان روانه بازار شده است و هیچ نسخه فروشی برای این نرم افزار موجود نمی باشد. به این ترتیب می توان گفت تمام امکانات موجود در این نرم افزار به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

 

YetiForce

 

ایده و طرح اولیه طراحی نرم افزار YetiForce از Vtiger  گرفته شده است. این نرم افزار با گردآوری ویژگی های متفاوت نرم افزارهای متفاوت، مجموعه کامل و کاربردی را در اختیار کاربران قرار داده است. چنین نرم افزارها امکان استفاده از سیستم های اتوماسیون اداری را در تمام تجارت ها میسر کرده اند.

 

Apache OFBiz

 

این نرم افزار مجموعه ای از نرم افزارها را در خود جای داده اند که تمامی امکانات مورد نیاز برای سیستم های اتوماسیون اداری را در اختیار کاربران قرار داده است. این نرم افزار یکی از کاربردی ترین مجموعه های موجود به شمار می رود. شما باید مدیریت این نرم افزار را شخصاً بر عهده بگیرید چرا که هیچ پشتیبانی برای این نرم افزار وجود ندارد. از این گذشته شما همواره می توانید فردی را برای مدیریت سیستم اتوماسیون اداری استخدام کنید.

 

Freshsales CRM

 

این نرم افزار نوعی نرم افزار رایگان است که با استفاده از فضای حافظه ابری به یاری تجارت های مختلف آمده است. این نرم افزار در تمامی بخش های تجارت مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب امکان مدیریت ارتباطات، تیم های رهبری و پشتیبانی از مشتریان به خوبی مهیا می شود. این نرم افزار سومین نرم افزار رایگان در زمینه اتوماسیون اداری به شمار می رود.

 نرم افزار Freshsales CRM در تمام پلتفرم ها به خوبی به اجرا در می آید. تمامی امکاناتی که در نسخه رایگان ارائه می شود به سادگی در اختیار کاربران قرار داده می شود. اما شما می توانید همزمان با پیشرفت و وسعت تجارت خود، نرم افزار Freshsales CRM را با توجه به نیاز های آتی در تجارت خود، به روز رسانی کنید.

این نرم افزار در کنار نسخه وب، در قالب اپلیکیشن نیز قابل استفاده است. از این گذشته شما می توانید با استفاده از این نرم افزار تمامی اصطلاحات مربوط به برقراری ارتباط با مشتریان خود را در اختیار داشته باشید. علاوه بر این امکان برقراری تماس تلفنی با اعضای تیم نیز در این نرم افزار گنجانده شده است.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار| نرم افزار Freshsales

 

 

HubSpot CRM

 

این نرم افزار نیز یکی از قدرتمندترین نرم افزار های رایگان در زمینه CRM به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از نرم افزار HubSpot CRM  تمامی اقدامات لازم در خصوص هدایت و تغذیه تجارت خود را به درستی به انجام برسانید. این نرم افزار برای استفاده در تجارت های B2B  و B2C بسیار کارآمد خواهد بود. این نرم افزار امکان حسابرسی، مدیریت خرده فروشی و املاک و مستغلات وابسته به تجارت را در اختیار مدیران قرار داده است. شما با استفاده از این نرم افزار دیگر نیازی به استفاده از برنامه های جانبی برای مدیریت اطلاعات مشتریان و برنامه ریزی برای تعیین زمان جلسات نخواهید داشت. امکانات موجود در این نرم افزار سیستم اتوماسیون اداری شما را از دیگر نرم افزارها بی نیاز خواهد کرد.

 

Really Simple Systems

 

این نرم افزار از جمله نرم افزارهای است که برای استفاده تجارت ها و سازمان های کوچک برنامه ریزی شده اند. نرم افزار Really Simple Systems برای استفاده در بخش های متفاوت تجارت مفید خواهد بود. چرا که شما می توانید از این نرم افزار در بخش های متفاوت تجارت خود بهره مند شوید. برای مثال حسابداری، ساخت و ساز، خرده فروشی و مدیریت املاک و مستغلات همه و همه در این نرم افزار امکان پذیر است.  این نرم افزار به عنوان محبوب ترین نرم افزار رایگان در سیستم های  اتوماسیون اداری شناخته می شود . از این گذشته نرم افزار Really Simple Systems با سیستم عامل های ویندوز 7، ویندوز ویستا، ویندوز XP، مک،ویندوز 2000، ویندوز 8 و ویندوز 10 سازگار می باشد. نسخه رایگان این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از دو کاربر را دارا است. در صورتی که در ادامه نیاز به ارتقا این نرم افزار داشته باشید می توانید از نسخه ها فروشی این نرم افزار بهره مند شوید. شما می توانید با استفاده از این نرم افزار چیزی در حدود 100 مگابایت سند را ذخیره سازی کنید. 

تعداد بازدید : 353

ثبت نظر

ارسال