زبان Fa En چهارشنبه 7 آبان 1399 ساعت 10 و 6 دقیقه

سی آر ام (CRM)داینامیک مایکروسافت 365

سی آر ام (CRM)داینامیک مایکروسافت 365

مایکروسافت 365 چیست؟ سی آر ام کوتاه شده ی کاستومر ریلیشن شیپ منجمنت یعنی مدیریت روابط با مشتری است. در شرایط ایده آل کسب و کار بدون کمک نرم افزاری باید توانایی اداره ی امور خود را داشته باشد. با نرم افزار سی آر ام (CRM)، مدیران فروش توانایی فروش دارند، در بازار می توانید مشتریان را راضی نگه دارید و همچنین قبل از آن که مشتریان با مشکلی مواجه شوند، می توانید در پی حل مشکلات باشید.

یکشنبه 10 آذر 1398 ساعت 9:47

مایکروسافت 365 چیست؟ سی آر ام کوتاه شده ی کاستومر ریلیشن شیپ منجمنت یعنی مدیریت روابط با مشتری است. در شرایط ایده آل کسب و کار بدون کمک نرم افزاری باید توانایی اداره ی امور خود را داشته باشد. با نرم افزار سی آر ام (CRM)، مدیران فروش توانایی فروش دارند، در بازار می توانید مشتریان را راضی نگه دارید و همچنین قبل از آن که مشتریان با مشکلی مواجه شوند، می توانید در پی حل مشکلات باشید.

این شرایط ایده آل متاسفانه وجود ندارد. روزانه ممکن است صدها مشکل و مسئله در کسب و کارتان پیش بیاید که باید آن ها را رفع و رجوع کنید. بعضی افراد این قبیل مشکلات را به صورت رندوم بیرون می کشند و سعی بر حل آن دارند. یا گاهی اوقات حتی راه حل بدتری در پیش می گیرند. به طور مثال افراد مسئول از بعضی افراد می خواهند تا به طور دستی این مسائل را حل کنند. تمامی این ها اسباب سردرگمی را فراهم می آورد و در بدترین حالت باعث صرف هزینه های اضافی می شود. با نرم افزار قدرتمند سی آر ام (CRM) مثل ابزار سی آر ام مایکروسافت 365 می توانید این امور را کنترل کنید.

 

تعریف جامع سی آر ام (CRM)

 

برای آن که به خوبی از ساز و کار سی آر ام مایکروسافت 365 سر در بیاورید، در ابتدا بایستی بدانید سی آر ام (CRM) چیست. سی آر ام کوتاه شده ی مدیریت ارتباط با مشتری (کاستومر ریلیشن شیپ منجمنت) است و عملیات روزانه ی هر کسب و کاری را مدیریت می کند.

 

سی آر ام (CRM)

 

 تمامی اطلاعاتی که قبلا گردآوری شده است را تحلیل می کند و با این اطلاعات می تواند نتایج دلخواهی که مد نظر کسب و کار و مشتریان آن است را به دست بدهد. با ابزارهای موجود می توان راه حل ها و برنامه های مختلفی را برای حل مشکلات به کار گرفت. شاید در حال حاضر با استفاده از صفحه گسترده ی اکسل، ورد یا هر برنامه ی دیگر مایکروسافت خدماتی به صورت آن لاین به مشتریان خود ارائه کنید یا ایمیل های خودکار برای آن ها بفرستید. استفاده از این ابزار ها یعنی آن که به گونه ای ازحالت پایه ای سی آر ام (CRM) بهره برده اید.

 

دلیل استفاده از سی آر ام (CRM)

 

اگر کسب و کاری مختصر و مفید باشد، استفاده از روش های قدیمی هنوز هم برای آن ها کارساز خواهد بود. اما وقتی ابعاد کسب و کار گسترش یابد چه باید کرد؟

فرض کنید بخواهید در مدت زمان ده دقیقه مشتری خود را راه بندازید و در عین حال بخواهید تمامی جزئیات سفارش های او را ثبت کنید و همچنین در آن ده دقیقه ایمیلی برای او بفرستید و همین طور زنگ هشداری برای تکرار فرستادن سفارش های او تنظیم کنید.

تفاوت اصلی بین این امور که مثال زدیم و راه حل سی آر ام (CRM) آن است که، در حالت قبلی همه چیز باید به طور دستی و تک به تک انجام شود، اما با سی آر ام (CRM)  تمامی این امور همگی به صورت خودکار انجام می شود. برای کسانی که با مشتری ها سر و کار دارند و باید فورا از آن ها بازخورد دریافت کنند، فرصتی برای فرستادن ایمیل و بررسی جزئیات اطلاعات مشتریان را ندارد، سی آر ام (CRM) می تواند کمک بزرگی به انجام تمامی این امور باشد. با سی آر ام مایکروسافت تمامی اطلاعات مربوط به مشتریان فورا برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر یکی از مشتریانی که با مشکلی مواجه شده تماسی برقرار نماید، با وارد کردن شماره تماس آن ها در نرم افزار سی آر ام (CRM) تمامی اطلاعات مربوط به او در دسترس خواهد بود. برای مثال اگر مشتری که با مشکلی مواجه شده، بگوید از همکاران برای رفع مشکل ایمیلی برای او فرستاده است، بدون هیچ گفت و گویی با آن همکار، از طریق سی آر ام (CRM) ایمیل های رد و بدل شده به حساب این مشتری را می توان پیگیری کرد. با نرم افزار سی آر ام (CRM)، به جای این که مجبور شوید در بایگانی ها به دنبال اطلاعات مشتری بگردید که روندی کند و زمان بر است، انرژی خود را صرف حل مشکل به وجود آمده برای مشتری می کنید تا هر چه زودتر آن مشکل رفع شود. در مواقعی که کل اطلاعات مربوط به مشتری را داشته باشد، ساده تر می توانید به عیب یابی مسائل مشتری بپردازید. به طور مثال، یک شرکت کامپیوتری را در نظر بگیرید. این شرکت با مشتری مواجه شده است که ایرادی در قطعات سخت افزاری کامپیوتر خریداری شده، دارد. بدون نرم افزار سی آر ام (CRM)، کارمندی که جوابگوی این مشتری است، بایستی حضوری به انبار مراجعه کند یا کسی را به آنجا بفرستد. به دنبال سرپرست انبار بگردد و سپس با کلی جستجو و در انتظار نشستن بفهمند آن قطعه ی سخت افزاری مدنظر مشتری در انبار موجود است یا خیر. آن کارمند باید بود و نبود قطعه را بیاید و از طریق تماس تلفنی به مشتری اطلاع بدهد. با نرم افزار سی آر ام (CRM) به سهولت می توان از انبار موجودی گرفت، با تکنسین ها هماهنگ کرد و قطعه ی مورد نظر را در ساعت و روز هماهنگ شده با مشتری به دست او رساند. حتی در شرایطی که امکان رساندن قطعه به دست مشتری به روز بعد موکول شود، کارمند دیگری با اطلاعات درج شده در نرم افزار سی آر ام (CRM) می تواند بقیه ی امور خدماتی را از جایی که باقی مانده را انجام دهد.

 

 

harmony

 

 

توضیح دقیق و خدمات مشتری، ادغام آن ها با آفیس 365

 

همان طور که از مثال بالا مشخص است، با نرم افزار سی آر ام (CRM) می توان مدت زمانی که برای جستجوی اطلاعات به کار می رود را از میان برداشت. سی ار ام داینامیک با انواع دیگر سی آر ام ها (CRM) متفاوت است. نرم افزار راه حل سی آر ام(CRM) با برنامه های دیگر ادغام نمی شوند، نرم افزار سی آر ام مایکروسافت با برنامه های دیگر ادغام می شوند و هیچ اطلاعاتی با این ادغام از بین نمی رود.  آفیس 365 به شما امکان کار بر روی مستندات را می دهد. همچنین می توانید با دیگر کارکنان با یک نسخه از نرم افزار با هم بر روی مستندات کار کنید. این مستندات به راحتی در سی آر ام داینامیک مایکروسافت در دسترس است. یکی از ویژگی های پر طرفدار در سی آر ام (CRM) توانایی دسترسی آسان به داشبورد برای تولید داده ها و اطلاعات به صورت قابل فهم است. ممکن است در تهیه ی این اطلاعات از پایگاه داده ای که در سی آر ام داینامیک موجود است، نیز استفاده کنید. 

اگر به کار کردن با اکسل عادت دارید و اطلاعات را با آن سازمان دهی می کنید، بسیار خوب است. از این اطلاعات به عنوان منابع برای درست کردن جداول می توانید استفاده کنید. همان طور که شما دارید روی مستندی کار می کنید، فرد دیگری نیز می توانید به آن دسترسی داشته باشد. با نصب پلاگین های رایگان مایکروسافت می توانید امور خود را از روی اوت لوک (outlook) به سی آر ام (CRM) داینامیک انتقال دهید.

این قابلیت برای مدیران فروش کارآیی دارد زیرا کارهایی مثل فرستادن ایمیل و مسائل حول محور آن را به طور زنجیروار در سی آر ام داینامیک انجام می شود و دیگر نیازی به صرف زمان برای انجام این امور نیست.

هم تیمی ها و بقیه ی اعضا با استفاده از این ادغام برای فرستادن ایمیل های خودکار و هشدارهایی که از نرم افزار سی آر ام مایکروسافت برای به روز رسانی اطلاعات مشتری ها می آید، می توانند استفاده کنند. اگر به تاریخ انقضای عضویت مشتری ها مدت زمان کمی مانده باشد، می توانید با این نرم افزار قالب هایی آماده برای تمدید اشتراک مشتری هایتان به طور خودکار بفرستید.

از آن جایی که با نرم افزار سی آر ام داینامیک به اطلاعات تماس هم تیمی های خود دسترسی خواهید داشت، با ایمیل می توانید هشدارهای زمانی را به آن ها برای روز مقرر بفرستید.

تمامی این امور به طور خودکار انجام خواهد شد و شما یا هر فردی از تیم شما به طور شخصی درگیر نخواهد شد. برای هر موقعیت و رویدادی می توانید قالبی ساخته و آن را برای همه و برای افرادی خاص بفرستید. ادغام سی آر ام داینامیک و آفیس 365 به شما امکان مدیریت حرفه ای از همه لحاظ را می دهد.

 

امنیت و دسترسی در فضای مجازی یا فرضی

 

برخلاف دیگر نرم افزارهای سی آر ام (CRM)، نرم افزار سی آر ام داینامیک به شما امکان دسترسی آف لاین را می دهد. همچنین در موقعیتی که باشید می توانید داده ها نیز ذخیره سازید.

از آن جایی که اطلاعات و حفظ امنیت آن نقاط ضعف کسب و کار محسوب می شود، با خدمات ذخیره سازی ساده ی آمازون ( آمازون اس تری/ Amazon S3) امنیت می توانید این مشکل را نیز رفع کنید. اگر طرف حساب کسب و کار مراکز دولتی باشد یا حتی مشتری هایی که نیاز به امنیت بالا در نگه داری اطلاعات دارند، باشد، نرم افزار داینامیک 365 بسیار در این راستا کمک کننده خواهد بود. با دیگر نرم افزار های سی آر ام (CRM) مثل نیروی فروش، تمامی مشتریان و تقاضا به صورت آن لاین و در فضای مجازی برقرار خواهد بود. بعضی از خدمات مورد استفاده تان ممکن است به صورت آف لاین در دسترس نباشند و در فضای مجازی قرار بگیرند. با این مقاله طریقه ی استفاده ی درست از ذخیره سازی مجازی و حفظ امنیت اطلاعات را توضیح می دهیم. همچنین با واقع گرایی نیازهای مشتری را که امنیت برای آن ها حرف اول را می زند، بررسی می کنیم. باید به این نکته توجه داشته باشید که راه اندازی نسخه ی مجازی مستلزم صرف زمان، سرمایه و نیازمند نیروی باتجربه است.

اگر در گروه کارکنان فردی باتجربه در راه اندازی سی آر ام داینامیک نداشته باشید، با مشکلات عمده ای خصوصا هنگام پیاده سازی این فضای مجازی مواجه خواهید شد. در این موقعیت می توانید با کمک مایکروسافت و پیاده سازی آن پیش بروید.

 

 

cloud-security

 

 

به اندازه ی نیازهایتان هزینه کنید

 

مایکروسافت سی آر ام (CRM) به اندازه ی سی آر ام (CRM) داینامیک قابلیت های زیادی دارد که باید برای استفاده از آن  به غیر از هزینه ی خرید پروانه ی نرم افزار که تمامی کاربران باید برای آن بپردازند، هزینه کنند. همچنین مایکروسافت چندین قابلیت برای داینامیک 365 در نظر گرفته است.

اگر با تعدادی از نرم افزارهای موجود در سی آر ام (CRM) مایکروسافت مثل داینامیک 365 برای خدمات مشتری یا در قسمت فروش بتوانید امور خود را پیش ببرید، می توانید نیاز حود را رفع کنید و نیازی نیست کلیه ی نرم افزارهای سی آر ام (CRM) را تهیه کنید. این نرم افزارها را به صورت تکی می توانید خریداری کنید. رنج هزینه ی نرم افزار مایکروسافت بسته به نوع طرح کسب و کار، طرح شرکتی و گزینه های اضافی می تواند متغییر باشد.

نکته ی مهمی که باید در نظر داشته باشید هزینه ای است که باید بابت کاربران نرم افزار بپردازید. اگر بابت ویژگی مورد نیاز خود هزینه ای انجام دهید مقرون به صرفه خواهد بود. مثلا با سی آر ام (CRM) داینامیک می توانید مدیریت را انجام دهید ولی سی آر ام مایکروسافت داینامک امکانات دیگری به ترتیب زیر نیز دارد:

  • به روز رسانی اطلاعات شخصی
  • گزارش از کار کاربران و داشبورد
  • شخصی سازی ویرایش ورودی ها
  • مدیریت اطلاعات شخصی
  • ایجاد تقاضا
  • ایجاد، ویرایش و حذف تقاضا

اگر از نسخه ی قدیمی سی آر ام (CRM) مایکروسافت یا نرم افزار دیگر سی آر ام استفاده می کنید و معتقد هستید که هزینه ی زیادی دارید صرف آن می کنید، باید نرم افزار به روزی در دسترس پرسنل خود قرار دهید. معمولا برای افرادی که وظایف کوچکی در بخش فروش  یا خدمات مشتری دارند، هزینه ی این نرم افزار تقریبا زیاد به نظر می رسد که باید بودجه ی مناسبی به آن اختصاص دهید. با نرم افزار سی آر ام (CRM) کارکنان شرکت به آسانی، بدون داشتن تجربه می توانند با هم در ارتباط باشند.

 

انتخاب درست شریک برای شخصی سازی نرم افزار سی آر ام (CRM)

 

تا این قسمت درباره ی مزایای نرم افزار سی آر ام (CRM) و دیگر نرم افزارهای مشابه صحبت کردیم. حالا به این موضوع بپردازیم که نرم افزار سی آر ام (CRM) چگونه کارها با سرعت را انجام می دهد.

به دو روش می توانید نرم افزار سی آر ام (CRM)  داینامیک را خریداری و پیاده سازی کنید. یا این که مستقیما از طریق خود مایکروسافت و یا از طریق یک شریک مایکروسافتی این نرم افزار را تهیه کنید، که هریک معایب و مزایایی برای کسب و کارهای کوچک به همراه دارد.

اگر نرم افزار سی آر ام (CRM)  را مستقیما از مایکروسافت خریداری کنید، پشتیبانی کاملی از مایکروسافت دریافت خواهید کرد اما بسیاری از امور بر دوش شما خواهد بود. اگر مایکروسافت نرم افزار داینامیک سی آر ام (CRM) را به شما بدهد، ممکن است تمامی جزئیات شخصی سازی برنامه را به آن طریقی که یک شریک ممکن است به شما بدهد را، از آن برخوردار نشوید. همچنین با خرید از مایکروسافت مبلغ استانداری را خواهید پرداخت اما اگر بخواهید به امکانات دیگری دسترسی داشته باشید مبالغ بیشتری را نیز باید بپردازید.

در گام اول بهتر است درباره ی نیاز خود تحقیقاتی صورت دهید. اگر متخصص و زمان کافی در اختیار دارید، می توانید نرم افزار را مستقیما از مایکروسافت خریداری کنید.

برترین مزیتی که می توان برای خرید نرم افزار از طریق شریک در نظر گرفت، خدمات و شخصی سازی است. همکاری با شرکت های باتجربه به شما امکان تشخیص موثرترین روش استفاده از نرم افزار را در کسب و کار می دهد.

با این روش خواهید توانست نیازهای خود را دقیقا مشخص کنید. همچنین می توانید به میزانی از پشتیبانی که برای استفاده از نرم افزار نیاز دارید را مشخص کنید. این ویژگی ها باعث می شوند، سیستم پشتیبانی کاربردی و قوی داشته باشید. امکان دیگری که می توان به آن اشاره کرد، آن است که شرکا جزئیات اضافه تری مثل مهاجرت، یا دستیار فنی مایکروسافت را به شما پیشنهاد می دهند.

نکته ی مهم دیگری که باید توجه بسیاری به آن کنید، پیدا کردن شریک معتبر است. تنها راه پیدا کردن شریک معتبر جستجوی مداوم است.

با افرادی همسو شوید که تجربه ی زیادی در استفاده از نرم افزار سی ار ام (CRM) دارند، همیشه منتظر بازخوردهای شما هستند و درباره ی هزینه ها با شما صادق اند.

اگر با شریکی آفیس 365 و برنامه های این چنینی را مورد استفاده بتوانید قرار بدهید، مبلغ زیادی را صرفه جویی کرده اید. اگر نرم افزار را مستقیما از مایکروسافت تهیه کنید، ممکن است حدود دو دلار بیشتر از خرید شریکی برای خدمات بپردازید.

 

 

partner

 

 

ارتقای کسب و کار

 

مایکروسافت داینامیک سی آر ام (CRM) با صرفه جویی در زمان و اتصال تمامی کارکنان به قسمت فروش و خدمات به مشتری می توانید در کسب و کارتان تغییر ایجاد کنید.

صرف نظر از روشی که برای خرید نرم افزار انتخاب می کنید، همچنان به جستجو درباره ی نرم افزار سی آر ام (CRM) بپردازید. اگر می خواهید کسب و کارتان در مدت زمان اندکی پاسخگوی مشتریان باشد باید به دنبال راه های پیاده سازی روش های موثر تر باشید.

اگر هنوز به این نتیجه نرسیده اید که باید از نرم افزار سی آر ام (CRM) استفاده کنید یا خیر، برای رفع سوالات خود با ما در ارتباط باشید.

نرم افزار داینامیک مایکروسافت سی آر ام (CRM) باعث تغییرات زیادی در نحوه ی استفاده از سی آر ام شده است. تمامی آن چه که ما درباره ی سی آر ام (CRM) می دانیم را دوباره مورد بازنگری قرار می دهد و سپس دوباره آن را توضیح می دهد. قبل از آن که رقبای شما از شما پیشی بگیرند در این باره تصمیم باید بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت بیزنس سافت ور مراجعه نمائید.

منبع: وب سایت جستی سافت

تعداد بازدید : 587

ثبت نظر

ارسال