زبان Fa En چهارشنبه 7 آبان 1399 ساعت 8 و 26 دقیقه

۱۱ ابزار برتر مدیریت پروژه در سال ۲۰۱۶

مدیریت پروژه| اتوماسیون اداری| اتوماسیون| نرم افزار| سیستم اتوماسیون اداری|  نرم افزار LibrePlan

نرم افزارهای رایگان امکانات بسیار فوق العاده ای را در اختیار تجارت ها قرار می دهند. این نرم افزار ها موجب ارتقای سیستم های اتوماسیون اداری شده و تحولی را در شیوه مدیریت پروژه ها، مدیریت اسناد و منابع در اختیار تجارت ها و سازمان ها قرار داده است. با توجه به شمار زیاد نرم افزارهای رایگان در زمینه مدیریت پروژه، بایستی در انتخاب نرم افزار رایگان مورد نیاز خود دقت لازم را به کار ببرید.

سه شنبه 17 دی 1398 ساعت 16:31

در طول سه سال گذشته مجموعه ای از بهترین نرم افزارهای رایگان در زمینه مدیریت پروژه را گردآوری کرده ام. مخاطبان همواره از نتایج این تحقیقات استقبال کرده اند. از آنجایی که این موضوع همواره مورد توجه مخاطبان و کاربران قرار گرفته است، بنابراین لازم است تا نگاهی به نرم افزار های برتر سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ بیندازم. در این مقاله قصد دارم تا آخرین تغییرات این نرم افزار ها را با شما در میان بگذارم. به این منظور به جستجوی نسخه های جدید و تغییرات به وجود آمده در این نرم افزار ها پرداختم تا جدیدترین امکانات و ویژگی های این نرم افزار ها را شناسایی کرده و به بررسی مزایای استفاده از این نرم افزارها در سیستم های اتوماسیون اداری بپردازم.

 

۱۱ ابزار برتر مدیریت پروژه در سال ۲۰۱۶

 

در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات هر یک از این نرم افزارها پرداخته و پاسخ متداول ترین سوالات مطرح شده از سوی کاربران را در اختیار شما قرار دهیم. کاربران در خصوص اینکه کدام یک از نرم افزارهای رایگان قدیمی که در حال حاضر به فعالیت و ارائه به روز رسانی برای نرم افزار خود ادامه دارند؟ کدام نرم افزارها اجرای مدیریت را بر عهده می گیرند؟ کدام نرم افزارها امکان استفاده از نرم افزار در گوشی های همراه را فراهم کرده اند؟ سوالاتی را مطرح کرده اند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

مدیریت پروژه| اتوماسیون اداری| اتوماسیون| نرم افزار| سیستم اتوماسیون اداری| ابزار برتر مدیریت پروژه در سال ۲۰۱۶

 

 

نرم افزار MyCollab

 

نرم افزار MyCollab یک نرم افزار چند منظوره به شمار می رود. این نرم افزار در زمینه مدیریت مشتریان، مدیریت اسناد و مدارک و همینطور مدیریت پروژه به یاری سیستم های اتوماسیون اداری تجارت ها آمده است. در اینجا می خواهیم به قابلیت مدیریت پروژه نرم افزار MyCollab بپردازیم.

این نرم افزار در حوزه مدیریت پروژه ابزارها و امکانات گسترده ای را در اختیار تجارت ها و سازمان ها قرار می دهد. از این میان می توان به ارائه نمودار گانت و تعیین زمان رویدادهای مهم، زمان بندی امور و مدیریت مشکلات اشاره کرد. از این گذشته نرم افزار MyCollab قابلیت پشتیبانی از نرم افزار های نوین با ساختار غیر سنتی را نیز برخوردار است. سه ویرایش از نسخه مدیریت پروژه نرم افزار MyCollab موجود می باشد. نسخه همگانی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

آخرین نسخه منتشر شده از این نرم افزار که در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۱۶ منتشر شد، نسخه ۵.۲.۹ است. قابلیت سازگاری با گوشی های تلفن همراه در نسخه قبلی یعنی نسخه ۵.۲.۶ به نرم افزار افزوده شده است. این نرم افزار روی جاوا راه اندازی شده و به MySQL به عنوان یک پایگاه داده نیاز خواهد داشت.

 

نرم افزار Odoo

 

نرم افزار Odoo یک مجموعه کامل تجاری به شمار می رود که امکانات بی شماری را برای سیستم های اتوماسیون اداری تجارت ها به ارمغان آورده است. مدیریت پروژه تنها یکی از قابلیت های موجود در این مجموعه می باشد. این نرم افزار با سیستم ها عامل های متعددی سازگاری دارد. شما برای نصب نرم افزار Odoo روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و دیگر سیستم عامل های موجود به سادگی نصب و راه اندازی می شود.

نسخه همگانی این نرم افزار که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد، امکانات بی شماری را در خود جای داده است. اما روی هم رفته برخی از امکاناتی که در نسخه فروشی موجود است، در این نسخه گنجانده نشده است. نرم افزار Odoo در حوزه مدیریت پروژه قابلیت های کاربردی بسیار جالبی را در اختیار کاربران قرار می دهد. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از این نرم افزار نمودار گانت را استخراج کرده و از نرم افزارهایی که در قالب کانبان Kanban به اجرا در می آیند، بهره ببرید. نرم افزار Odoo انجام پروژه و مشاهده مشکلات را به سادگی امکان پذیر کرده و نمودارهای متفاوتی را با توجه به نیازهای تجارت در اختیار شما قرار می دهد.

نرم افزار Odoo برای راه اندازی به Python و PostgreSQL نیاز خواهد داشت. آخرین نسخه این نرم افزار با شماره ۹ منتشر شده است.

 

نرم افزار Taiga

 

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهای رایگان در حوزه مدیریت پروژه است. این نرم افزار حاصل تلاش های طراحان و برنامه نویسان زبردستی بوده است. نرم افزار Taiga بر شیوه های نوین و توسعه یافته تمرکز داشته و از تمام امکانات مورد نیاز در تجارت پشتیبانی خواهد کرد. شما با استفاده از این نرم افزار قادر خواهید بود، از برنامه های Kanban استفاده کرده و به مدیریت پروژه ها و مشکلاتی که در انجام پروژه ها قرار دارند، بپردازید.

یکی از مهمترین مزایای این نرم افزار ارتباط بسیار در هم تنیده آن با GitHub، GitLab و Bitbucket است. به این ترتیب توسعه دهندگان و برنامه نویسان می توانند به خوبی از مزایای استفاده از این نرم افزار ها بهره مند شوند. نرم افزار Taiga با استفاده از افزونه ها و پلاگین های متعددی ارتقا پیدا کرده و ویژگی های گسترده تری را در اختیار شما قرار می دهد.

نرم افزار Taiga برای راه اندازی به Python، Nginx و PostgreSQL نیاز خواهد داشت. حضور این نرم افزار در سیستم اتوماسیون اداری تجارت شما می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات ناشی از مدیریت ناکارآمد پروژه ها باشد.

 

 

مدیریت پروژه| اتوماسیون اداری| اتوماسیون| نرم افزار| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار Taiga

 

 

نرم افزار OrangeScrum

 

نرم افزار OrangeScrum یکی از ابزارهای مدیریت پروژه است که مورد توجه فریلنسرها، آژانس ها و تجارت های کوچک قرار گرفته است. این نرم افزار ویژگی هایی از قبیل نمایش پروژه ها در قالب Scrum است. از این گذشته شما با استفاده از این نرم افزار می توانید منابع موجود در تجارت را مدیریت کرده و روند پیشبرد پروژه ها را به نمایش درآورید. بنابراین نرم افزار OrangeScrum به خوبی از نرم افزارهای که در قالب Kanban به اجرا در می آیند نیز پشتیبانی کرده و نمودار های گانت را نیز با دقت بی مثالی در اختیار تجارت ها قرار می دهد.

بارزترین ویژگی این نرم افزار روی کار آمدن پوسته های جدیدی است که ظاهر متفاوتی را در این نرم افزار به وجود آورده است. این طراحی برگرفته از Google Material Design است. خوشبختانه این نرم افزار در بروز رسانی های خود قابلیت استفاده از نرم افزار در پلتفرم های اندروید و آیفون را نیز میسر کرده است. این قابلیت، یکی از محبوب ترین امکانات موجود در نرم افزار های موجود در سیستم های اتوماسیون اداری به شمار می رود.

 

نرم افزار Tuleap

 

این نرم افزار به صورت انحصاری و تنها به منظور مدیریت پروژه روی کار آمده است. نرم افزار Tuleap قابلیت همخوانی با نرم افزار هایی که در محیط های Kanban و scrum طراحی شده اند را دارد. از این گذشته زمانبندی و مدیریت اسناد و دیگر ابزارهای ارزشمندی که در مدیریت پروژه به یاری تجارت های می آیند نیز در این نرم افزار گنجانده شده است.

 اگر بخواهیم به برخی از  مزایای نرم افزار Tuleap اشاره کنیم باید بگوییم این نرم افزار از تمامی شیوه های مدیریتی سنتی هوشمندانه، دوگانه یا انحصاری در مدیریت پروژه ها پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این، نرم افزار Tuleap برنامه ریزی انجام مراحل مختلف پروژه را برعهده گرفته و گزارش هایی را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما با استفاده از این نرم افزار به سادگی به امکانات بی شماری دست پیدا خواهید کرد. در واقع سیستم اتوماسیون اداری شما را متحول می کند.

 

نرم افزار Agilefant

 

این نرم افزار با رویکردی هوشمندانه از نرم افزار های که با استفاده از قالب Kanban و scrum طراحی شده اند، پشتیبانی می کند. نرم افزار Agilent در کنار پشتیبانی از نسخه های یاد شده از برنامه هایی که از طراحی سنتی برخوردار هستند، پشتیبانی می کند. از این میان می توان به رویکرد آبشاری در مدیریت پروژه اشاره کرد، که به خوبی در نرم افزار Agilent  به اجرا در آمده است. همین موضوع موجب محبوبیت این نرم افزار در سیستم های اتوماسیون اداری شده است.

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزار های رایگان در زمینه مدیریت پروژه به شمار می رود که به سادگی دانلود شده و روی سیستم عامل شما نصب خواهد شد. شما برای راه اندازی این نرم افزار به پلتفرم جاوا، Tomcat و MySQL نیاز خواهید داشت.

 

 

مدیریت پروژه| اتوماسیون اداری| اتوماسیون| نرم افزار| سیستم اتوماسیون اداری|  نرم افزار Agilent

 

 

نرم افزار Redmine

 

نرم افزار Redmine یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه است که در فضای وب به اجرا در می آید. به همین دلیل این نرم افزار تمامی امکانات نسخه های فروشی خود را در نسخه تحت وب و رایگان خود ارائه نخواهد کرد. اما نرم افزار Redmine با ارائه امکانات فوق العاده کاربردی و راه گشایی که برای سیستم های اتوماسیون اداری فراهم آورده است، این نقص خود را به خوبی جبران کرده است.

 شما می توانید در هر مکان و در هر زمانی به نرم افزار Redmine خود دسترسی داشته و اطلاعات مورد نیاز خود را استخراج کنید. تمام اعضای تیم به همراه مدیر پروژه و حتی مشتریان و ارباب رجوعان نیز می توانند به اطلاعات موجود در این نرم افزار دسترسی داشته باشند.

شما برای راه اندازی این نرم افزار به Ruby و Rails نیاز خواهید داشت. از این گذشته برای تأمین بانک اطلاعات این نرم افزار باید از MySQL، PostgreSqL یا SQLite بهره ببرید.

 

 نرم افزار ]project-open[

 

نرم افزار] project-open [یک نرم افزار منحصر به فرد است که از تمامی نرم افزارهای سنتی و مدرن به صورت همزمان پشتیبانی خواهد کرد. این نرم افزار ویژگی ها و امکانات قابل توجهی را در اختیار شما قرار می دهد. نرم افزار] project-open [  در دو نسخه منتشر می شود، یکی از این نسخه ها به صورت رایگان در اختیار سیستم های اتوماسیون اداری تجارت ها و سازمان ها قرار می گیرد. اما نسخه دیگر تنها برای فروش قرار داده شده است. این نرم افزار به خوبی روی سیستم عامل های ویندوز و لینوکس نصب و راه اندازی شده و برای اجرا به پایگاه اطلاعات نیز خواهد داشت.

در آخرین نسخه های منتشر شده از این نرم افزار قابلیت ارائه نمودار گانت و نمودارهای متفاوتی دیگری نیز ممکن شده است.

 

نرم افزار OpenProject

 

نرم افزار Open Project با هدف تأمین تمامی نیازهای شما و تیم اجرایی شما روی کار آمده است. این نرم افزار تمام امکانات مورد نیاز را برای آغاز، انجام و به سرانجام رسانده پروژه ها در اختیار شما و تیم اجرایی تجارت شما قرار خواهد داد. نرم افزار OpenProject، در فواصل زمانی مشخص گزارش هایی را در اختیار شما قرار می دهد. از اینکه گذشته مدیریت پروژه و گزارش زمان باقی مانده هزینه انجام پروژه نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. یکی از شاخص ترین امتیازات این نرم افزار برخورداری از رابط کاربری بسیار قدرتمند است. علاوه بر این، این نرم افزار رایگان ذخیره سازی اسناد و مدارک را به سادگی برای مدیران فراهم آورده است. این ویژگی موجب ارتقای سیستم های اتوماسیون اداری خواهد شد.

 

 

مدیریت پروژه| اتوماسیون اداری| اتوماسیون| نرم افزار| سیستم اتوماسیون اداری|  نرم افزار LibrePlan

 

 

نرم افزار LibrePlan

 

نرم افزار LibrePlan یکی دیگر از نرم افزارهای رایگان در زمینه مدیریت پروژه است که تحت وب به اجرا در می آید. به این ترتیب مدیریت پروژه و تمامی امور مربوط به انجام پروژه در اختیار مدیران و تمامی اعضای تیم اجرا گذاشته می شود. این نرم افزار نیز با ارائه نمودار گانت و نمودارهای شرح وضعیت زمانی و میزان هزینه صرف شده اطلاعات جامعی را در اختیار مدیران قرار می دهد. نرم افزار LibrePlan از رابط کاربری بسیار قدرتمندی برخوردار است. از این گذشته طراحی مورد استفاده در این نرم افزار بسیار مدرن است. نرم افزار LibrePlan به خوبی روی گوش های تلفن همراه راه اندازی شده و به این ترتیب مدیریت پروژه را به مراتب با مدرسان ساده تر خواهد کرد. علاوه بر این نرم افزار فوق بر روی تمامی پلتفرم های موجود به خوبی نصب و اجرا می شود.

شما برای نصب نرم افزار به جاوا، PostgreSQL و Tomcat نیاز خواهید داشت. نرم افزار فوق می تواند امکانات فوق العاده ای را به سیستم اتوماسیون اداری شما بیفزاید.

 

نرم افزار ProjectLibre

 

نرم افزار ProjectLibre یکی از نرم افزارهای رایگان در زمینه مدیریت پروژه است که برنده جوایز متعددی شده است. این نرم افزار در ۲۰۰ کشور بیش از ۲ میلیون بار دانلود شده است. نرم افزار ProjectLibre امکانات شایسته ای را در حوزه مدیریت پروژه و گردآوری منابع در اختیار مدیران تجارت ها قرار داده است. به این ترتیب سیستم های اتوماسیون اداری کوچک به شدت از این نرم افزار استقبال کرده اند. نرم افزار ProjectLibre امکاناتی نظیر زمانبندی انجام پروژه، ارائه نمودار گانت و امکانات بی شمار دیگری را در اختیار تجارت ها قرار داده است. تیم برنامه نویسان ProjectLibre تمامی کد نویسی ها این نرم افزار را بار ها مورد ویرایش قرار داده اند تا در نهایت به معماری کاملاً نوینی دست پیدا کنند. این برنامه بر اساس الگوریتم های جاوا طراحی شده است. استفاده آسان و برخورداری از امکانات کاربردی این نرم افزار رایگان، آن را به یکی محبوب ترین نرم افزارهای رایگان در حوزه اتوماسیون اداری بدل کرده است.

شما می توانید با توجه به امکانات مورد نیاز در تجارت خود، نرم افزار رایگان مورد نظر خود را انتخاب کرده و شاهد بروز تحولات شگرفی در مدیریت پروژه ها و ارتقا سیستم اتوماسیون اداری خود باشید.

  

 

 

 

 

تعداد بازدید : 392

ثبت نظر

ارسال