زبان Fa En پنجشنبه 19 تیر 1399 ساعت 16 و 15 دقیقه

7 مورد از بهترین نرم افزار های مدیریت پروژه رایگان در سال ۲۰۲۰

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|

نرم افزار های مدیریت پروژه یکی از محبوب ترین نرم افزار های موجود در سیستم اتوماسیون اداری به شمار می روند. این نرم افزارهای مدیریت پروژه همواره در حال افزایش است. از این رو یافتن نرم افزار مدیریت پروژه ای که از امکانات مورد نیاز تجارت ها برخوردار باشد، کار چندان ساده ای نخواهد بود. اما نرم افزارهای نام آشنایی نیز در حوزه مدیریت پروژه در کنار تجارت ها قرار داشته اند که می تواند راهگشای شما باشند.

یکشنبه 15 دی 1398 ساعت 11:48

ما تمام تلاش خود را در زمینه  تحقیق، آزمایش و معرفی بهترین محصولات و نرم افزار ها در سیستم اتوماسیون اداری به کار گرفته ایم. از این رو با هدف معرفی بهترین نرم افزار های موجود در زمینه مدیریت پروژه، مقاله ای که پیش روی شما قرار گرفته است را تهیه کرده ایم.

 

7 مورد از بهترین نرم افزار های مدیریت پروژه رایگان در سال ۲۰۲۰

 

زمانی موفقیت شرکت های بزرگ در گرو برخورداری از بودجه های کلان و نیروهای متخصص بود، اما امروزه سیستم اتوماسیون اداری با ابزارهای بسیار متنوعی در جهت پیشبرد پروژه ها روی کار آمده اند. تجارت ها و شرکت های بزرگ در سراسر جهان با توجه به نیاز های خود، به طرز حیرت آوری از نرم افزار های موجود استقبال کرده اند.

امروزه شمار نرم افزار و ابزار های موجود در زمینه مدیریت پروژه به شدت افزایش یافته است. شما می توانید از میان مجموعه وسیعی از نرم افزارها، نرم افزار مورد نظر خود را یافته و از مزایای استفاده از این نرم افزارها بهره مند شوید. تمامی تجارت ها، از تجارت های بسیار کوچک گرفته تا تجارت های چند میلیون دلاری، می توانند از مزایای استفاده از این نرم افزارها بهره مند شوند.

بسیاری از نرم افزارهای موجود به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده می شوند. البته، امکانات نسخه های رایگان محدود است اما نقطه بسیار خوبی برای شروع به شمار می رود. استفاده از این نرم افزارها به مدت یک ماه رایگان است. پس از گذشت این بازه زمانی شما می توانید از میان بسته های موجود، امکانات مورد نیاز خود را خریداری کنید. تنوع نرم افزارهای موجود در زمینه مدیریت پروژه به حدی بالا است که تمام تجارت ها با بودجه های متفاوت می توانند نسخه مورد نظر خود را یافته و از مزایای استفاده از این نرم افزارها در تجارت خود بهره ببرند.

در همین راستا سعی کرده ایم، بهترین نرم افزارهای موجود در زمینه مدیریت پروژه را به شما معرفی کنیم. شما بدون نگرانی از بابت میزان بودجه، می توانید تعداد اعضای تیم و نوع پروژه های شرکت خود را از این نرم افزارها بهره مند سازید.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|نرم افزار Trello 

 

 

 نرم افزار ترلو (Trello)، بهترین نقطه برای شروع در سیستم اتوماسیون اداری

 

نرم افزار Trello  از رابط کاربری بسیار ساده ایی برخوردار است. همین موضوع این نرم افزار را به یکی بهترین انتخاب ها برای تیم های تجاری کوچک تبدیل کرده است. اعضای تیم شما با استفاده از نرم افزار Trello  می توانند در قالب فضایی بسیار ساده در کنار یکدیگر پروژه های موجود در تجارت شما را به انجام برسانند.

این نرم افزار Trello برخلاف ابزارهای سنتی که در زمینه مدیریت پروژه به کار گرفته می شدند، از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است. ابزارهای سنتی همواره بر مدیریت منابع و پیگیری روند انجام کار در راستای تحویل به موقع پروژه در زمان مقرر تمرکز دارند.

اما نرم افزار Trello، به عنوان یکی از نرم افزارهای سیستم اتوماسیون اداری با انعطاف بسیار بالا و ساختار متفاوت خود، تحول عظیمی را در زمینه انجام پروژه ها به وجود آورده است.  با استفاده از نرم افزار Trello شما می توانید پروژه های انفرادی و جریان پیشرفت کارها را همزمان زیر نظر داشته باشید.

کارت ها و بخش های متفاوت این نرم افزار بسیار ساده طراحی شده اند. به همین دلیل تمامی کارکنان می تواند به خوبی از مزایای این نرم افزار بهره مند شوند. این نرم افزار امکانات فوق العاده ای را در اختیار اعضای تیم قرار می دهد. اعضای تیم می توانند تصاویر و فایل ها را در کارت های موجود در نرم افزار قرار دهند. از این گذشته اعضای تیم می توانند زیر تیتر های بسیاری را در هر کارت اعمال کنند.

 علاوه بر این زیر منوهای بسیار متنوعی نیز در نرم افزار Trello  گنجانده شده است که امکان درج تاریخ و نام انجام دهنده پروژه را به خوبی ممکن ساخته است. زیر منوهای موجود در این نرم افزار از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و تمام نیاز های موجود در کارت شما را پوشش خواهند داد.

زمانی که دیگر نیازی به استفاده از یک کارت ندارید، می توانید به سادگی کارت مورد نظر را بایگانی کرده و از لیست منوی روزانه حذف کنید. اما در صورت نیاز شما می توانید به اطلاعات موجود در این کارت ها در سیستم اتوماسیون اداری دسترسی داشته باشید.

 

نرم افزار Wrike  بهترین نرم افزار برای راه اندازی سریع

 

در صورتی که نرم افزار Trello  برای انجام پروژه های شما مناسب نبوده و محدودیت هایی را برای شما به وجود خواهد آورد، اما شما زمان کافی برای یادگیری برنامه ای پیشرفته تر و به مراتب پیچیده تر را در اختیار ندارد، بهترین انتخاب برای شما نرم افزار Wrike  خواهد بود.

این نرم افزار داشبورد فوق العاده ای را در اختیار شما قرار داده و امکانات مورد نیاز برای مدیریت پروژه را در خود گنجانده است. شما می توانید در کمترین زمان ممکن با اصول انجام پروژه در این نرم افزار آشنا شوید. این نرم افزار به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای موجود در زمینه اتوماسیون اداری امکان زمان بندی و تعیین بازه های زمانی برای انجام پروژه را به خوبی فراهم کرده است.

رابط کاربری نرم افزار Wrike   بسیار کاربردی و ساده است. در واقع نسخه رایگان این نرم افزار امکانات فوق العاده ای را در اختیار کاربران و تجارت ها قرار می دهد. نسخه رایگان این نرم افزار محدودیتی برای ایجاد پروژه قرار نداده اما امکانات و تعداد کاربران را به شدت محدود کرده است.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|نرم افزار Basecamp

 

 

نرم افزار Basecamp  بهترین نرم افزار برای مدیریت مشارکت

 

نرم افزار Basecamp  یکی از با سابقه ترین نرم افزار موجود در زمینه مدیریت پروژه است. این نرم افزار برای بیش از یک دهه جایگاه خود را در مدیریت پروژه به اثبات رسانده است. کاربران بسیاری در سراسر جهان همچنان از نرم افزار Basecamp   به عنوان نرم افزار مدیریت پروژه بهره می برند.

این نرم افزار توانسته است بسیاری از امکانات فوق العاده سرویس های غیر رایگان اتوماسیون اداری را در اختیار کاربران قرار دهد البته نمی توان این نرم افزار را به عنوان جایگزین کاملی برای این سرویس ها در نظر گرفت اما بسیاری از امکانات و قابلیت های ارزشمند این سرویس ها در نرم افزار Basecamp  گنجانده شده است.

قابلیت جستجو بسیار دقیق در کنار رابط کاربری مطلوب توانسته انجام پروژه ها را برای تجارت ها به سادگی امکان پذیر کند. امکان اشتراک گذاری فایل ها و تصاویر در این نرم افزار فراهم شده است.

 

نرم افزار Zoho ProJects، به بهترین قیمت

 

نرم افزار Zoho ProJects بخشی از مجموعه مدیریتی بسیار گسترده ای است که از  تمام استاندارد های مورد نیاز در امر مدیریت پروژه در تجارت شما برخوردار است. شما می توانید با پرداخت مبلغ ناچیزی از مزایای فوق العاده از طریق این نرم افزار در سیستم اتوماسیون اداری خود برخوردار شوید.

با استفاده  از نرم افزار Zoho ProJects شما می توانید از ساختارهای نوین در برنامه های ساختار سنتی مدیریت پروژه بهره مند شوید. از این گذشته شما می توانید برای انجام وظایف متفاوت از بخش ها و شیوه ای متفاوتی در نرم افزار استفاده کنید.

 در واقع این نرم افزار زمان بندی مناسبی را برای انجام پروژه در نظر می گیرد. از این گذشته مدیر تیم  می تواند به سادگی با اعضای تیم ارتباط برقرار کرده و بر نحوه انجام پروژه ها نظارت داشته باشد. همچنین نرم افزار Zoho ProJects محدودیتی در تعداد کاربر ندارد.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|نرم افزار LiquidPlanner 

 

 

نرم افزار LiquidPlanner  برای برخورداری از امکانات فوق العاده

 

نرم افزار LiquidPlanner  از جمله نرم افزارهایی است که در تبلیغات خود امکانات فوق العاده ای را به معرض نمایش می گذارد. اما بسیاری از نرم افزار های اتوماسیون اداری که از تبلیغات بسیار وسوسه انگیزی برخوردار هستند. در واقعیت چنین امکاناتی را برای تجارت ها به همراه نخواهند داشت. اما نرم افزار LiquidPlanner   تمامی امکانات وعده داده شده خود را به خوبی در اختیار کاربر قرار می دهد.

این نرم افزار امکان مدیریت پروژه ها را به شیوه سنتی نیز فراهم کرده است. از این گذشته تمامی امکانات نوین در مدیریت پروژه را نیز در اختیار اعضای تیم قرار خواهد داد. نرم افزار LiquidPlanner از قابلیت تهیه و ارسال گزارشات نیز برخوردار است. به همین دلیل با استفاده از نرم افزار LiquidPlanner ، می توانید اطلاعات و پروژه های خود را از طریق حافظه های مجازی و ابری با دیگر تجارت ها به اشتراک بگذارید.

نرم افزار LiquidPlanner بخش های متفاوت پروژه را به اعضای تیم محول خواهد کرد. این نرم افزار تعداد پروژه های محول شده به اعضا را در بازه معقولی نگه می دارد. به دلیل وجود امکانات بسیار متعدد و پیچیده در نرم افزار LiquidPlanner، یادگیری تمام قابلیت های نرم افزار نیازمند زمان زیادی خواهد بود. به همین دلیل استفاده از این نرم افزار به تجارت های کوچک توصیه می شود.

 

نرم افزار Microsoft Project  برای مدیران پروژه های بزرگ

 

نرم افزار Microsoft Project  بیش از ۳ دهه در کنار تجارت های بزرگ جهان قرار داشته است. نرم افزار Microsoft Project  در طی سالیان متمادی همواره با تغییراتی مواجه بوده است اما همچنان این نرم افزار به عنوان یکی از محبوب ترین ابزارهای اتوماسیون اداری در جهت مدیریت پروژه در تجارت های بزرگ جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

این نرم افزار برای تجارت هایی که در زمینه انجام پروژه های عظیم فعالیت دارند، از تیمی متخصص برخوردار هستند بسیار سودمند خواهد بود. چرا که چنین تجارت هایی بودجه و زمان کافی برای استفاده از این نرم افزارها را در اختیار دارند.

تجربه کار با نرم افزار Microsoft Project   بسیار شبیه به کار با دیگر نرم افزارهای مایکروسافت آفیس است. اما امکانات فوق العاده این نرم افزار قابلیت های بسیار بیشتری را در اختیار تیم های حاضر در تجارت قرار می دهد. ابزارهای گزارش گیری در این نرم افزار به شدت قدرتمند هستند. تنها محدودیت موجود در این نرم افزار عدم سازگاری با دیگر نرم افزار های موجود در زمینه مدیریت پروژه است.

 

با نرم افزار Teamwork Project  سادگی را در مدیریت پروژه تجربه کنید.

 

در صورتی که برای به انجام رساندن یک پروژه دچار سردرگمی و دلهره شده اید، نرم افزار Teamwork Project می تواند به یاری شما آمده و مدیریت پروژه شما را بر عهده بگیرید. با وجود امکانات فوق العاده ای که در این نرم افزار در سیستم اتوماسیون اداری گنجانده شده است، نحوه کار و رابط کاربری  این نرم افزار بسیار ساده است. به همین دلیل تمام اعضای تیم می توانند به سادگی و در کمترین زمان ممکن نحوه عملکرد این نرم افزار را آموخته و اقدامات لازم برای انجام پروژه ها را به پایان برسانند.

نمایش وظایف در نرم افزار Teamwork Project به هر دو شیوه مدرن و سنتی ممکن است. این نرم افزار با زیر منو ها و قابلیت هایی که در اختیار اعضای تیم قرار داده است، تمامی امکانات مورد نیاز اعضای تیم را در  قالب زیر منوها در دسترس اعضای تیم قرار داده است. به همین دلیل دیگر نیازی به استفاده از چندین پنجره برای مدیریت پروژه ها نخواهد بود.

شرکت سازنده نرم افزار Teamwork Project نسخه های متفاوتی از این نرم افزار را برای استفاده در تجارت ها تهیه کرده است. قیمت نسخه های متفاوت این نرم افزار، گزینه ای متفاوتی را در اختیار کاربران قرار داده است. برای مثال نسخه رایگان نرم افزار Teamwork Project تنها امکان مدیریت دو پروژه همزمان را در اختیار اعضای تیم قرار می دهد. از این گذشته نسخه رایگان این نرم افزار حافظه ابری و مجازی بسیار محدودی را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. شرکت هایی بسیار کوچک که از تیم کوچک نیز برخوردار هستند می توانند از نسخه های رایگان این نرم افزار استفاده کنند.

تنوع نسخه های موجود نرم افزار Teamwork Project موجب شده است که تجارت های مختلف با توجه به امکانات و قابلیت های مورد نیاز خود برای استفاده از این نرم افزار وارد عمل شوند. به این ترتیب شرکت های متفاوت می توانند با پرداخت هزینه های متفاوت سیستم اتوماسیون اداری امکانات متفاوتی را در اختیار اعضای تیم خود قرار دهند.

این ویژگی بسیار حائز اهمیت است. چرا که یادگیری نرم افزار پیچیده نیازمند صرف هزینه و زمان قابل توجهی خواهد بود. از این گذشته تمامی تجارت ها نیازی به استفاده از این امکانات پیشرفته نخواهند داشت. به این ترتیب تنوع در نسخه های ارائه شده از سوی نرم افزار Teamwork Project این نرم افزار را به یکی از محبوب ترین نرم افزارهای موجود در زمینه سیستم اتوماسیون اداری تبدیل کرده است.

 

 

اتوماسیون| اتوماسیون اداری| سیستم اتوماسیون اداری| نرم افزار|نرم افزار Teamwork Project

 

تعداد بازدید : 258

ثبت نظر

ارسال