زبان Fa En شنبه 14 تیر 1399 ساعت 23 و 3 دقیقه

عصر اتوماسیون و چگونگی تاثیر آن بر تجارت و گردش کار

نرم‌افزار اتوماسیون اداری|تجارت الکترونیک|مزیت راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری

امروزه کسب و کارهای بسیاری درگیر انجام کارهای اداری تکراری و خسته کننده هستند. این کارها راندمان کاری شرکت مربوطه را کاهش می دهند. اتوماسیون روشی است که به افراد در بالا بردن سرعت و دقت کارها کمک می کند. این روش همچنین بر جنبه های مختلف صنایع، تجارت و موارد دیگر تاثیر می گذارد. ما در این مقاله به بررسی تاثیر آن بر این جنبه ها پرداخته ایم.

شنبه 17 اسفند 1398 ساعت 12:18
امین فتحی

اتوماسیون در حال حاضر تاثیر بسزایی در نحوه عملکرد مشاغل با سفارشات، تکمیل پروژه ها و خدمات به مشتریان دارد. از یادگیری ماشین گرفته تا ایجاد روبات های نرم افزاری انواع کارهای تکراری را انجام می دهند. در حالی که، انجام آنها برای بیشتر انسان ها سخت و دشوار است. در نتیجه تاثیر اتوماسیون بر تجارت کاملا محسوس است.

روبات ها نه تنها جایگزینی برای انواع مشاغل هستند، بلکه جهت ورود سریع داده ها و پردازش آنها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم این است که هنگامی که اتوماسیون را در جریان کار خود اعمال می کنید، متوجه تاثیر اتوماسیون بر تجارت نیز می شوید. همچنین کارکنان بیشتری بر موارد مهم تر تمرکز می کنند و کارایی آنها در انجام وظایف افزایش خواهد یافت.

 

نرم‌افزار اتوماسیون اداری|تجارت الکترونیک|مزیت راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری|تجارت و گردش کار

 

 

زمانی که یادگیری را به ماشین اضافه می کنید، ویژگی ها و کارکردهای خودکار کارهایی را انجام می دهند که به منطق نیاز دارند و بر اساس همان یادگیری کار را انجام می دهند. هر بار که روباتی کار را انجام می دهد، اطلاعات آن برای پروژه های مرتبط دیگر تکامل پیدا می کند. ربات خودکار همچنین به اپراتور انسانی هشدار می دهد که سفارش و داده را در نظر بگیرد.

ماشین آلات و اتوماسیون وظایف تعریف شده ای دارند. اما این ابزار برای حل پروژه های خلاقیت، گزینه های خوبی به نظر نمی رسند. اتوماسیون پروژه ها و سیستم های خودکار، یا فرآیندهایی را که به مداخله انسان نیاز دارند، تشخیص و پرچم گذاری می کند و تاثیر اتوماسیون بر تجارت را افزایش می دهد. اما قادر به حل این گونه از مسائل و ارائه خلاقیت نیست.

 

علاقه بیشتر کارمندان و کارفرمایان به اتوماسیون به چه معناست؟

اتوماسیون روش کار افراد را تغییر می دهد و برخی از مشاغل و حتی زمینه های مختلف را از چرخه کار خارج خواهد کرد. برخی از صنایع بیش از سایرین تحت تاثیر قرار می گیرند. اما اتوماسیون نیاز افراد به انجام کارهای تکراری را کاهش می دهد. در عوض، نیاز آنها به تفکر انتقادی و مهارت های خلاقانه برای حل مسئله را افزایش می دهد. استفاده از اتوماسیون در هر صنعتی متفاوت است و برخی دیگر بیش از سایرین تحت تاثیر قرار می گیرند. تاثیرات اتوماسیون بر صنایع مختلف شامل موارد زیر است:

 

بهداشت و درمان:

 

 اتوماسیون و استفاده از روبات ها در حال حاضر در تمام موارد نظیر عمل جراحی، آموزش و موارد دیگر استفاده می شود. این روش همچنین برای پردازش مطالبات بیمه ای به بیماران کمک می کند. در مقابل، مراقبت از بیمار نیازمند همدلی، تجربه و عواطف انسانی است که هنوز جایگزین مناسبی برای آن یافت نشده است. رایانه ها بر فرآیندهای ساخت بسیاری از وسایل دخیل هستند. بازی های ویدیویی و برنامه های تلویزیونی نمونه ای از این کاربردها هستند.

 

نرم‌افزار اتوماسیون اداری|تجارت الکترونیک|مزیت راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری|علاقه کارمندان به اتوماسیون

 

 

تاثیر اتوماسیون بر تجارت و صنایع خدماتی:

 

ماشین آلات وظایف خود را به طور کامل انجام می دهند و خدمات بسیاری را در اختیار افراد می گذارند. اما هنوز هم نیروی انسانی از نظر اجتماعی و عاطفی، بهترین گزینه به نظر می آید. از اتوماسیون در وارد کردن داده های مشتری، درگیر کردن آنها برای خرید و اطمینان از صحت اطلاعات استفاده می شود. در نهایت باز هم به عنصر انسانی برای مدیریت تمام موارد ذکر شده، نیاز است.

 

بیمه:

 

صنعت بیمه در حال حاضر شروع به استفاده از اتوماسیون برای کار با مطالبات دریافتی کرده است. روبات های خودکار در برخی از مناطق یا موقعیت ها بسیار بهتر از همتایان انسانی خود عمل می کنند. ورود داده ها و نقش های مشابه توسط روبات های خودکار انجام می شود. اما تصمیمات نهایی در رابطه با فعالیت ها در زمینه های مختلف، توسط انسان انجام می شود.

شاید سنگین ترین کار موجود در رشته های مختلف، حسابداری و انجام امور مالی است. بنابراین بار زیادی بر دوش حسابداران و کارمندان مالی هر شرکت است. سیستم خودکار تلاش دارد که با انجام کارها به صورت خودکار این صنعت را با تغییر و تحول روبرو کند. در نتیجه، تاثیر اتوماسیون بر تجارت بسیار زیاد خواهد بود.

 

چگونه اتوماسیون به نفع تجارت شما است؟

 

راندمان بهبود یافته

 

اتوماسیون فرآیندهای شما را بدون آسیب رساندن به دقت و کیفیت، به سادگی انجام می دهد. هنگامی که تیم شما به داده های دقیق و با کیفیت برای انجام کار دسترسی داشته باشند، کارایی نیز به طبع بالا خواهد رفت.

 

افزایش بهره وری

 

بهترین کارها برای اتوماسیون، کارهایی است که برای نیروی انسانی تکراری و خسته کننده به نظر می رسد. روبات های اتوماتیک خسته نمی شوند و کارهای تکراری با سرعت بالاتری نسبت به انسان انجام می دهند. اگر یک فرآیند گردش کار داشته باشید که سر و کار آنها با میزان زیادی از داده های مشتری است، انجام پروژه ها با تاخیر مواجه می شود.

یک اپراتور انسانی به طور طبیعی مدت زمان بیشتری را برای دریافت همه داده های ورودی و پردازش یا بررسی آنها نیاز دارد. با خودکار کردن این کارها، سرعت کل کار بهبود می یابد و کارایی تیم شما برای انجام پروژه های بیشتر افزایش می یابد.

 

افزایش دقت

 

سیستم های خودکار برای هر فرآیندی که به اطلاعات و ارقام کاملا دقیق نیاز دارند، گزینه بسیار مناسبی به نظر می آیند. روبات ها خسته و کسل نمی شوند و هیچ چیز را فراموش نمی کنند. داده هزارم مانند اولین داده شما به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. دقت سیستم خودکار نه تنها به اعتماد به نفس کاری شما کمک می کند، بلکه نا امیدی را کاهش می دهد و انجام کارهای بیشتر را برای شما فراهم می کند.

 

نرم‌افزار اتوماسیون اداری|تجارت الکترونیک|مزیت راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری|افزایش دقت

 

 

همکاری آسان تر و پیگیری پیشرفت و تغییرات

 

در نبود اتوماسیون، نیروی انسانی شما باید اطلاعات دقیقی را وارد کنند و وظایف خود را انجام دهند. همچنین شما به عنوان کارفرما بایستی به یاد داشته باشید که به کارمندان خود برای اجرای مفاد پروژه و انجام وظایف اساسی هشدار دهید. هنگامی که کارهای مهم به صورت خودکار انجام شوند، سرعت کارهای مربوطه به شدت افزایش پیدا می کند و پس از آن به گروه های مربوطه اطلاع داده می شود. علاوه بر آن دیگر نیازی به تذکر یا هشدار شما برای انجام کارها نخواهد بود. زیرا سیستم خودکار هرگز وظیفه خود را فراموش نمی کند و پیشرفت قابل توجهی در پروژه ها ایجاد می کند. بنابراین، شما متوجه تاثیر اتوماسیون بر تجارت می شوید.

کارمندان شما زمانی که توانایی دسترسی راحت تر به پروژه ای را داشته باشند، قادر به همکاری بهتر در انجام فعالیت های پروژه هستند. علاوه بر آن به دلیل ارائه جدیدترین و دقیق ترین اطلاعات توسط این سیستم ها، تیم شما با اطمینان خاطر بیشتری با مشتری کار می کنند. در بهترین حالت، اتوماسیون جایگزین کارگران انسانی نمی شود، بلکه به انجام کارها کمک می کند و باعث سبک شدن کارهای نیروی انسانی می شود.

 

انعطاف پذیری بیشتر

 

اتوماسیون راه حلی با فاکتورهای مختلف است. شما باید انتخاب کنید که چگونه جدیدترین نوآوری ها را در جهت دریافت بیشترین سود برای تجارت خود، مورد استفاده قرار دهید. توجه دقیق به اینکه کدام روش های مختلف اتوماسیون به امور تجاری شما کمک می کند، امری ضروری و لازم است.

وقتی شناسایی کارهای نیازمند خودکارسازی را انجام دادید، روی کارهای تکراری و فعالیت هایی که نیازمند دقت و توجه زیادی هستند، متمرکز شوید. این کارها ممکن است ورود داده ها و پردازش آنها، ردیابی اسناد و موارد دیگر باشد. وقتی بهترین روش های اتوماسیون برای کارهای متناسب را به کار برید، روند کار شما سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد و تاثیر اتوماسیون بر تجارت بیشتر می شود.

تعداد بازدید : 142

ثبت نظر

ارسال