زبان Fa En یکشنبه 29 فروردین 1400 ساعت 23 و 10 دقیقه

آفیس 365 مایکروسافت

آفیس 365 مایکروسافت

آفیس 365 نرم افزارهای تولیدی که نیروی کار شرکت ها به آن نیاز دارند را ارائه می دهد. این راهنمایی که در حال خواندن آن هستید، توضیحاتی درباره ی جزئیات مهم که شامل، نرم افزارهای در دسترس، سیستم های مورد نیاز و گزینه های اشتراکی هست را می دهد.

یکشنبه 17 آذر 1398 ساعت 16:6

آفیس 365 مایکروسافت بدون در نظر گرفتن ابعاد هر شرکت و سازمانی نیروهای هر شرکتی به مجموعه نرم افزارهای آفیس مثل ایمیل، تقویم، واژه پرداز و صفحه گسترده گفته می شود. کارکنان تا زمانی می توانند از این مجموعه نرم افزارها استفاده کنند که در جایی ثابت نشسته باشند. اما در مواقعی که پرسنل مدام در رفت و آمد باشند و در جایی ثابت قرار نگیرند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مایکروسافت برای حل این مشکل، آفیس 365 را ارئه کرده است. با این نرم افزار کارکنان در هر جایی و در هر زمانی می توانند تمامی این امکانات را در اختیار داشته باشند. آفیس 365 مایکروسافت مجموعه نرم افزارهای تولیدی دلفریبی هستند که برای بسیاری از شرکت ها و سازمان ها مناسب هستند و همچنین با استفاده از آن می توان با رقبا وارد میدان رقابت شد. به عنوان مدیر بخش فناوری اطلاعات در شرکت به نفعتان خواهد بود تا تمامی اطلاعات را درباره ی آفیس 365 بدانید.

 

خلاصه ای از مطالبی که در این بخش آورده شده است:

 

  • آفیس 365 مایکروسافت چیست؟ آفیس 365 تمامی نرم افزارهای اساسی که پرسنل به آن نیاز دارند را در اختیار کاربران قرار می دهد. این نرم افزارهای اساسی شامل، واژه پرداز، صفحه گسترده، اوت لوک، پاور پوینت، وان نوت، وان درایو و نرم افزارهایی مثل این ها.
  • اهمیت آفیس 365 در چیست؟ از آن جایی که محصولات و نرم افزارهای کاربردی دیگری هم وجود دارند، رقابتی میان نرم افزارهای کاربردی آفیس 365 با سایر نرم افزارها وجود دارد.
  • آفیس 365 بر چه افرادی تاثیر دارد؟ در شرکت های موبایل محور امروزی، نرم افزارهای کاربردی آفیس 365 برای انجام فرایند ها ارائه کرده است. این باعث شده است تا نرم افزار کاربردی آفیس 365 برای تمامی کارکنان اهمیت داشته باشد.
  • آفیس 365 در چه زمان و مکانی قابل دسترس است؟ آخرین نسخه ی آفیس 365 مایکروسافت در حال حاضر موجود است. سری 2016 شامل نرم افزارهای کاربردی است.
  • آفیس 365 را از کجا تهیه کنیم؟ اشتراک آفیس 365 را می توان مستقیما از وب سایت مایکروسافت خریداری کرد که قیمت آن از هشت دلار به ازای هر کاربر در ماه تا سی و پنج دلار متفاوت است.

 

آفیس 365 مایکروسافت

 

آفیس 365 مایکروسافت خدماتی برای موبایل است تا هر جایی که لازم است فرایندها انجام بگیرند. نرم افزارهای کاربردی در این مجموعه قرار دارند اما فقط محدود به واژه پرداز، صفحه گسترده، ایمیل، تقویم و نرم افزار ارائه نیست. در واقع، به دلیل آن که نرم افزار آفیس 365 مایکروسافت بر روی فضای ابری قرار دارد، همیشه به به روز رسانی های این نرم افزارها دسترسی خواهید داشت.

به طور مثال، حق اشتراک یک کسب و کار در آفیس 365 به ازای هر نفر در یک ماه حدود دوازده و نیم دلار است. این حق اشتراک شامل نرم افزارهای کاربردی زیر است:

 

 

office 365

 

 

واژه پرداز Word

 

آفیس 365 دارای واژه پرداز است که هم برای کسب و کار و هم برای حق اشتراک در دسترس است. اگر پرسنلی در شرکت شما بخواهند مستنداتی ایجاد کنند، این نرم افزار برای آن ها بسیار کارآمد و مفید خواهد بود.

 

صفحه گسترده Excel

 

در گذشته از صفحه گسترده به عنوان نرم افزاری پایه برای تجزیه و تحلیل داده ها به کار می رفت. اما با قرار گرفتن آن در آفیس 365، به استاندارد بالایی دست یافته است که می توان از آن هم در کسب و کار و هم در حق اشتراک استفاده کرد.

 

اوت لوک OutLook

 

آفیس 365 برای مدیریت ایمیل ها و تقویمی برای تنظیم قرار ملاقات ها و چیزهایی از این قیبل، اوت لوک را وارد بازار کرده است. نرم افزار اوت لوک در تمامی این سال ها موجود بود اما به دلیل نوع کاربری اش باعث جذب یا دفع کاربرانش شد. نرم افزار اوت لوک برای هر دو نوع کسب و کار و حق اشتراک بیمه در دسترس است.

 

 

outlook

 

 

پاورپوینت PowerPoint

 

به طور کلی اطلاعات می بایستی میان پرسنل و کارکنان مورد تبادل قرار بگیرد که می توان با نرم افزار پاورپوینت این امکان را برای ارائه ی اطلاعات فراهم کرد. آفیس 365 امکان ایجاد، نمایش و انتشار اطلاعات را در قالب اسلاید یا انیمیشن یا تصویر به کاربران می دهد.

 

ناشر Publisher

 

گاهی تبادل اطلاعات برای مخاطبین در ابعاد گسترده تر با استفاده از نرم افزار پاورپوینت ممکن نخواهد بود و نیاز است که اطلاعات به طور همیشگی و رسمی در جایی باقی بماند. با Publisher ناشر آفیس 365کاربران می توانند خبرنامه ها، بروشور ها و جزوات را به صورت مناسب و حرفه ای در اختیار داشته باشند.

 

وان نوت OneNote

 

از آن جایی که پرسنل در جایی ثابت قرار ندارد، گرفتن اطلاعات برای آن ها اهمیت زیادی خواهد داشت. با نرم افزار وان نوت کاربران می توانند یادداشت هایی در این نرم افزار ثبت کنند و همین طور یادداشت های دیگری از پرسنل دیگر را در این نرم افزار بتوانند مشاهده کنند. این نرم افزار نیز در فضای ابری قرار می گیرد.

 

وان درایو OneDrive

 

یکی از اصول نرم افزارهای کاربردی فضای ابری، ذخیره سازی است. مایکروسافت برای هر یک از نرم افزارهای کاربردی آفیس 365 تا حجم یک ترابایت را می تواند با نرم افزار وان درایوOneDrive ذخیره کند.

 

شیرپوینت sharePoint

 

آفیس 365 نرم افزارهای کاربردی برای مدیریت زیرساخت های پس زمینه را ارائه می دهد. برای مثال، با هاست نرم افزار کاربردی ((شیرپوینت)) وب سایت های اینترانت را می توان در شرکت استفاده کرد. همچنین با هاست آن می توان وب سایت های کوچک تر برای دیگر تیم ها راه اندازی کرد. می توانید از خود مدیران مجموعه های کوچک تر و کاربران آن ها اجازه ی راه اندازی بگیرید.

 

 

sharepoint

 

 

اکسچنج Exchange

 

آفیس 365 برای کسب و کار شامل سرور اکسچنج می شود که با آن می توان مدیریت ایمیل ها را بر عهده گرفت. به طور پیش فرض برای هر کاربری تا سقف پنجاه گیگابایت در نظر گرفته شده است. نگه داری از نرم افزار کاربردی سرور اکسچنج Exchange Server به طور کلی در دست مدیریت واقع شده است.

 

گروه های مایکروسافت Microsoft Team

 

نسل جدید پرسنل در هر شرکت و سازمانی با نرم افزارهای ارسال پیام به خوبی آشنا هستند و طرز کار آن را به خوبی می دانند. برای راضی نگه داشتن این دسته از پرسنل، آفیس 365 گروه های مایکروسافت را ارائه کرده است. پرسنل با این ابزار افراد، محتوا و سایر نرم افزارها در بستری کاری با هم ادغام شده را در دسترس دارند.

 

اسکایپ کسب و کار Skype for Business

 

کنفرانس تصویری ابزاری ضروری برای موبایل پرسنل است. شرکت ها با استفاده از اسکایپ کسب و کار، توانایی مدیریت کنفرانس های تصویری و آنلاین برای 250 نفر را دارند.

 

 

skype

 

 

دامنه ی مجوز

 

آفیس 365 را می توان برای 5 تلفن همراه، 5 تبلت، و 5 دستگاه کامپیوتر اشتراک گرفت.

 

پشتیبانی

 

پشتیبانی بیست و چهار ساعته هفت روز هفته از هر اشتراک آفیس 365 در دسترس کاربران است.

 

ابزارهای همکاری

 

آفیس 365 به غیر از نرم افزارهای کاربردی تولیداتی معمولی، نرم افزار دیگری به نام نرم افزارهای همکاری ارائه کرده است. این ابزارها شامل، دلو( Delve) ، یامر (Yammer) و سووی (Sway) می شود. این نرم افزارها به کاربران امکان برقراری ارتباط، تبادل ایده ها، نظرات و مستندات را می دهد. همچنین با آن ها می توانید ارتباط تصویری نیز برقرار کنید.

 

پاورآی پی Power IP

 

یکی از قدرتمندترین نرم افزارهایی که هر شرکت در هر ابعادی باید از آن استفاده کند، نرم افزار پاور بی آی است. با پاور بی آی آفیس 365 می توان داده ها را گردآوری و دسته بندی کرد و اطلاعات را برای کسب و کار با آن ارائه داد.

 

زیرساخت

 

تمامی اشتراکات آفیس 365 شامل ضمانت 99.9% سر وقت هستند. به علاوه، مجوز کنترل دسترسی داخلی به دست مدیران و از طریق نرم افزار اکتیو دیکشنری Active Directory داده می شود. هر اشتراک آفیس 365 پنج لایه ی امنیتی دارد و از داده ها حفاظت می کند.

 

کایزالا Kaizala

 

حفظ ارتباط موبایلی در برخی از شرکت ها بسیار ضروری است. کایزالا پیام رسانی مطمئن است. کایزالا نرم افزار گردش کار و سرویس پیام رسانی را در اختیار شما قرار می دهد. خبر بود این است که هر دوی این نرم افزار ها هم در بیرون و هم در داخل شرکت قابل استفاده است. پرسنل، مشتریان و فروشندگان در محیطی امن می توانند با این نرم افزار با یکدیگر در ارتباط باشند.

 

گردش

 

مدیریت گردش کار در محیط پویای کسب و کار و نرم افزار های مختلف مستلزم صرف زمان و منابع چشمگیری است. نرم افزار گردش، سیستمی ساده برای مدیریت اعلان ها در آفیس 365 ارائه می دهد.

 

تو-دو To-Do

 

در به روز رسانی آفیس 365 نرم افزار تو- دو اضافه شده است. تو-دو ویژگی جدیدی است که به آفیس 365 اضافه شده است و می تواند با سایر نرم افزارهای آن ادغام شود.

 

 

to-do

 

 

پشتیبانی از کسب و کار کوچک

 

مایکروسافت نرم افزارهای کاربردی برای پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک را به آفیس 365 اضافه کرده است. در حال حاضر نرم افزارهای کاربردی برای کسب و کارهای کوچک ارائه شده است که با آن می توان رزرواسیون، فاکتورهای خرید و فروش صادر کرد، مدیریت و طراحی پروژه ها را انجام داد.

 

پاور اپز Power apps یا نرم افزارهای کاربردی قدرتمند

 

در موقعیت هایی که یک شرکت به نرم افزارهای کاربردی خاصی نیاز دارد، با استفاده از نرم افزار کاربردی پاور اپز می توان نیاز این شرکت ها را رفع کرد. شرکت ها با راه حل های ساده ای که در آفیس 365 وجود دارد، می توانند مشکلات پیچیده ی خود را به راحتی حل کنند.

 

سیستم مورد نیاز

سی پی یو: یک گیگا هرتز یا بالاتر

حافظه:رام دو گیگابایت

حافظه داخلی: داشتن حداقل سه گیگابایت فضای خالی(شش گیگابایت برای سیستم مک)

صفحه نمایش: رزولوشن 1280*800

قابل اجرا بر روی: ویندوز هفت، هشت یا ده (Mac OS X 10.10)

اتصال: اتصال به اینترنت

داشتن همکاری وارتباطات در یک شرکت امروزی، اجزای اصلی آن شرکت به حساب می آید. تولید نیز همانند خون در بدنه ی شرکت است. آفیس 365 مایکروسافت ابزارهای لازم برای همکاری و ارتباط را فراهم می آورد.

بسیاری از شرکت ها طرفدار آفیس 365 در تولیداتشان هستند. عملکرد هر نرم افزاری را می توان با مجموعه نرم افزارهای آفیس 365 مقایسه کرد.

 

رقابت

 

اولین رقیب مجموعه ی آفیس 365 را می توان مجموعه نرم افزارهای گوگل دانست. نرم افزارهای گوگل مثل آفیس 365 مجموعه ای کاربردی است که قبلا به آن ها نرم افزارهای گوگل گفته می شد. مجموعه نرم افزارهای گوگل شامل، واژه پرداز، صفحه گسترده، ایمیل و تقویم است که همگی قابل اجرا بر روی تلفن همراه است. هزینه ی اشتراک در نرم افزارهای گوگل در هر ماه به ازای هر کاربر پنج دلار است.

نرم افزارهای کاربردی دیگری از سایر فروشندگان در دسترس است که هزینه ای ندارند اما ممکن است برخی امکانات را به طور کامل نداشته باشند و مناسب کسب و کار نباشند.

 

 

competition

 

 

آفیس 365 چه کسانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

 

هر پرسنلی در شرکت نیاز به یک حساب کاربری برای دسترسی به نرم افزارهای کاربردی ایمیل و تقویم دارد. علاوه بر این هر پرسنلی در طول عمر کاری خود حداقل برای یک بار هم که شده نیاز به استفاده از نرم افزار کاربردی واژه پرداز دارد. حتی گروهی از پرسنل نیاز خواهند داشت تا اطلاعات به دست آمده را برای افراد دیگر ارائه دهند یا با استفاده از صفحه گسترده به تحلیل داده ها بپردازند.

تمامی این ها ابزارهای تولیدی برای شرکت ها هستند. با مجموعه ی این نرم افزار ها می توان کارها را انجام داد. با آفیس 365 به اهمیت این نرم افزارها می توان پی برد.

 

آفیس 364 در چه زمان و مکانی قابل دسترس است؟

 

آخرین نسخه ی آفیس 365 مایکروسافت در حال حاضر موجود است. سری 2016 شامل نرم افزارهای کاربردی است. البته به دلیل آن که این نرم افزار ها مدام در معرض به روز رسانی هستند، از امنیت بالایی برخوردارند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت بیزنس سافت ور مراجعه نمائید.

 

 

تعداد بازدید : 1006

ثبت نظر

ارسال