زبان Fa En چهارشنبه 7 آبان 1399 ساعت 8 و 33 دقیقه

مزایای سی آر امCRM

مزایای سی آر امCRM

سی آر ام CRM یا مدیریت روابط با مشتری نام سیستمی است که با هدف بهبودی روابط با مشتریان، یافتن مشتریان جدید و برگرداندن مشتریان از دست رفته است.

شنبه 23 آذر 1398 ساعت 14:48

سی آر ام CRM یا مدیریت روابط با مشتری نام سیستمی است که با هدف بهبودی روابط با مشتریان، یافتن مشتریان جدید و برگرداندن مشتریان از دست رفته است. این سیستم با استفاده از نرم افزار، کار گردآوری، سازمان دهی و مدیریت اطلاعات مشتریان را با کیفیت بهتر و آسان تر انجام می دهد. از سی آر ام CRM تنها در سازمان های بزرگ با حجم زیادی از پایگاه داده ی اطلاعات مشتریان استفاده نمی شود، بلکه شرکت ها و کسب و کارهای کوچک هم از سیستم مدیریت روابط با مشتری استفاده می کنند. سی آر ام برای ساده سازی فرآیندها طراحی شده است و بدین ترتیب قدرتمندترین ابزار در شرکت شما خواهد بود. در ادامه به بررسی مزایای نرم افزار سی آر ام CRM و روش هایی که با آن می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید، می پردازیم.

 

5 مزیت نرم افزار سی آر ام CRM

 

1.افزایش رضایتمندی مشتری

 

اصلی ترین مزیتی نرم افزار سی آر ام CRM، افزایش رضایتمندی مشتری هاست. با استفاده از این استراتژی تمامی قراردادها در موارد مختلفی مثل، ارائه ی خدمات، بازاریابی، خرید و فروش محصولات به مشتریان در روشی سیستماتیک سازمان دهی خواهند شد. شما می توانید با فهم مسائل و مشکلات مشتریان، خدمات بهتر و کارآمدتری را به آن ها ارائه دهید. به طور مثال، اگر لازم باشد که مشکل مشتری را رفع کنید، نماینگان شما خواهند توانست با در اختیار داشتن تمامی اطلاعات مربوط به آن مشتری هر چه سریع تر راه حلی مناسب برای رفع مشکل پیدا کنند. همچنین با استفاده از نرم افزار سی آر ام CRM می توانید بازخوردهای مداومی در طول زمان از مشتری ها نسبت به محصولات و خدمات خود داشته باشید.

 

2.افزایش کیفیت نگه داری از مشتری و افزایش درآمد

 

با استفاده از نرم افزار سی آر ام CRM در کسب و کارتان، قادر خواهید بود مشتریانتان را حفظ کنید و در پی حفظ آن ها، درآمد حاصل از آن ها نیز افزایش داشته باشد. بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات کسب و کار هاروارد، کاهش 5 درصدی میزان اشتباهات در اطلاعات مشتریان، می تواند باعث افزایش سود بین 25% الی 85% شود. این یکی از طلایی ترین مزیت های نرم افزار سی آر ام CRM است. پرسنل شرکت با گردآوری اطلاعات می توانند فعالانه موقعیت هایی که باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود را شناسایی کنند. این اقدامات سبب افزایش رضایت مشتری خواهد شد و مشتری شما را برای انجام خریدهای بعدی از شما ترغیب خواهد کرد.

 

 

retention

 

 

3.افزایش کیفیت ارتباطات داخلی

 

نرم افزار سی آر ام CRM باعث به وجود آمدن ارتباطات قوی میان کارکنان و کارمندان شرکت می شود. اشتراک گذاری اطلاعات مشتریان در بخش های مختلف سازمان و شرکت باعث می شود کارمندان به شکل گروهی فرآیندها را انجام دهند که باعث بهتر شدن کیفیت تجارب مشتری ها در کسب خدمات و محصولات می شود. این مزیت یکی از اصلی ترین مزایای سی آر ام CRM است. هر کارمندی باید بتواند به تمامی سوالات مشتریان درباره ی محصولات و خدمات پاسخی واضح و روشنی بدهد.

اگر تمامی فرآیندها به بهترین شکل انجام شوند، باعث افزایش کیفیت کارها در کل شرکت می شود. افزایش کیفیت باعث افزایش کیفیت در ارائه ی خدمات به مشتریان نیز می شود.

 

4.بهینه سازی بازاریابی

 

چه مزایای دیگری می توان برای نرم افزار سی آر ام CRM شمرد؟ با نرم افزار سی آر ام CRM می توانید برنامه ای برای بازاریابی موثر و کم هزینه تر پیاده کنید. با دانستن نیازهای مشتریان خواهید توانست در زمان مناسب محصولات خود را ارتقا دهید. با نرم افزار سی آر ام CRM می توانید مشتریان خود را بخش بندی کنید. با این بخش بندی می توانید مشتریانی که سودآوری بیشتری برای شما دارند، را شناسایی کنید. با استفاده از این اطلاعات در زمان درست می توانید در گروه های مختلف ارتقا صورت دهید. با بهینه سازی منابع بازار،درآمد نیز افزایش خواهد داشت.

 

5.به دست آوردن دانش ارزشمند

 

آیا شرکت شما آماده ی تغییرات است؟ از آن جایی که نرم افزار سی آر ام CRM تمامی اطلاعات را در قسمتی مشخص نگه داری می کند، تحلیل عملکردها آسان تر می شود. توجه داشته باشید که اطلاعات دقیق باعث افزایش درآمد می شود و در نتیجه می توانید آسان تر گزارش تهیه کنید. با تهیه ی گزارشات درست، تصمیمات بهتری اتخاذ خواهید کرد که در دراز مدت باعث افزایش درآمدتان می شود.

 

 

gain

 

 

افزایش حداکثری عملکرد کسب و کار با نرم افزار سی آر ام CRM

 

با متقاعد سازی مشتریان برای خرید یک جا که باعث سرشکن شدن هزینه هایشان می شود و یا روشی که در آن محصولات اضافه ای را به مشتری معرفی کرده و آن ها به فروش برسانید، می توانید فروش خود را افزایش دهید. با روش خرید یک جا، می توانید محصولات درجه یک را که ارتباط بیشتری با محصول خریداری شده ی مشتری دارد به او پیشنهاد دهید. با روش دوم، محصولاتی از همان خانواده را می توانید به مشتری پیشنهاد دهید. هر دوی این روش ها با نرم افزار سی آر ام CRM قابل انجام است. بنابراین می توانید نیازها، خواسته ها و الگوی خرید مشتریان را با نرم افزار سی آر ام CRM بفهمید. موجود بودن این اطلاعات در پایگاه داده مرکزی باعث می شود هر زمانی که موقعیت فروش پیش بیاید بدانید که به کدام دسته از مشتریان چه محصولاتی را می توانید پیشنهاد دهید.

 

سخن آخر

همان طور که می دانید نرم افزار سی آر ام CRM بدون در نظر گرفتن ابعاد کسب و کار، مزایای بی شماری دارد. برای تهیه و پیاده سازی آن در شرکت و سازمان خود می توانید از وب سایت بیزنس سافت ور کمک بگیرید.

منبع: وب سایت پرفکت مایند

تعداد بازدید : 273

ثبت نظر

ارسال