زبان Fa En دوشنبه 24 مرداد 1401 ساعت 6 و 28 دقیقه

آشنایی با نرم افزار مدیریت کارتن سازی

آشنایی با نرم افزار مدیریت کارتن سازی|

آشنایی با نرم افزار مدیریت کارتن سازی این نرم افزار ها امکان ثبت و دریافت سفارشات را فراهم کرده و به همین دلیل به یکی از محبوب ترین نرم افزار های موجود در کارخانه ها و کارگاه ها تبدیل شده اند.

یکشنبه 1 دی 1398 ساعت 16:34

با روی کارآمدن نرم افزارهای مدیریتی، انجام امور در مقایسه با گذشته تفاوت بسیاری پیدا کرده است. نرم افزار مدیریت کارتن سازی برای سهولت کار تولید در کارخانه و کارگاه ها روی کار آمده است. این نرم افزار ها از اتلاف نیروی انسانی اجتناب می کنند. این نرم افزار ها تولیدات کارخانه ها و کارگاه ها را زیر نظر گرفته و میزان تولیدات را به دقت نگهداری می کنند.

 تمام سوابق مربوط به تولید یک محصول در کارگاه ها و کارخانه ها در این نرم افزار ها قابل مشاهد است. اطلاعات مربوط به میزان تولیدات روزانه، ماهانه و سالانه کارتن در کارگاه یا کارخانه به وقت ثبت و نگهداری می شود.

مدیران کارخانه ها و کارگاه ها به شدن از این نرم افزارها استقبال کرده اند؛ چرا که با وجود چنین نرم افزاری نیازی به مراجعه به واحد تولید کارتن نخواهد بود. در نتیجه می توان گفت، مدیران سازمانی قادر خواهند بود، نیروهای انسانی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند. در چنین ساز و کاری از تمام منابع و نیروهای حاضر در کارگاه و کارخانه نهایت استفاده به عمل خواهد آمد و از اتلاف انرژی و نیروی کار اجتناب می شود.

 

نرم افزار مدیریت کارتن سازی چیست؟

 

این نرم افزار در پاسخ به نیاز ها ی مدیران کارگاهی پا به عرصه حضور داشته اند فعالان در زمینه کارتن سازی در گذشته همواره شاهد اتلاف بی اندازه منابع و انرژی در خط تولید کارتن سازی بودند.

محاسبات اشتباه اندازه های کارتون ها، خسارت های زیادی را برای کارخانه ها و کارگاه ها به بار می آورد. با روی کار آمدن نرم افزار مدیریتی دیگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

در واقع این نرم افزار به خوبی منابع و اطلاعات کارکنان را در خود ذخیره کنند. از این رو تمام اطلاعات مربوط به کارکنان و نحوه تولید کارتن ها و همینطور استاندارد های حاکم بر نحوه تولید کارتن ها در این نرم افزارها گنجاند می شود.

میزان بودجه مورد نیاز برای کارتن سازی و تعداد افراد شاغل در خط تولید کارتن سازی، در این نرم افزار به خوبی ثبت می شود.

زمان مورد نیاز برای تولید کارتن و خطرات احتمالی در راستای تولید کارتن نیز در نرم افزار درج می شود. به این ترتیب کار تولید کارتن ها با دقتی بی نظیر به انجام می رسد. کارگاه و کارخانه های دیگر شاهد خطا های حاصل از اندازه گیری نخواند بود.

 

 

نرم افزار مدیریت کارتن سازی

 

 

نحوه عملکرد نرم افزار مدیریت کارتن سازی

 

 با توجه به اهداف و خط مشی کارخانه ها و کارگاه ها عملکرد این نرم افزار های می تواند بسیار متفاوت باشد. فاکتورها و عوامل بسیاری در این مورد تاثیر گذار خواهند بود. برای مثال حجم تولیدات روزانه و اندازه کالای تولید شده عملکرد نرم افزار را مشخص خواهد کرد.

 کارتن سازی با هدف نگهداری و محافظت از کالاهای تولید شده مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو خط تولید کارتن سازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کارخانه ها و کارگاه ها تمام تلاش خود را به کار بسته و با بکارگیری نیروی متخصص و کارآزموده اقدام به تولید کالا می کند.

 کالای تولید شده حاصل تلاش و دانش افراد بسیاری است. از این باید تمام نکات لازم برای جابجایی بهینه و اصولی این کالا در نظر گرفت شود.

به همین دلیل کارگاه ها و کارخانه ها اهمیت بسیار بالایی برای خط تولید کارتن سازی خود قائل هستند. کارخانه ها و کارگاه ها ممکن است کارتن های مورد نیاز خود را در داخل کارگاه یا کارخانه تولید کنند. در برخی از موارد نیاز کارخانه یا کارگاه سفارش تولید کارتن های مورد نیاز خود را به کارگاه ها و کارخانه های کارتن سازی می دهد.

 

اقداماتی که با استفاده از نرم افزار مدیریت کارتن سازی محقق می شوند:

 

این نرم افزار ها گزارشات بسیار جامع در خصوص نحوه انجام کارها را رد خود به ثبت می رسانند. اطلاعات مربوط به تمامی سفارشات مربوط به کارتن سازی در این نرم افزار به خوبی ذخیره می شود. از این گذشته اطلاعات مربوط به موجودی انبار ها  نیز در این نرم افزار قابل مشاهده است.

میزان فروش و تعداد کارتن های خارج شده از کارخانه نیز در این نرم افزار گنجاند می شود. علاوه بر اطلاعات فوق اطلاعات مربوط به میزان تولیدات نیز در این سامانه درج می شود. نرم افزار مدیریت تمام اطلاعات مالی کارخانه یا کارگاه را در خود نگه داشته و از این رو به عنوان منبع موثقی برای امور حسابرسی به یاری سازمان ها آمده است.

این نرم افزار ها امکان ثبت و دریافت سفارشات را فراهم کرده و به همین دلیل به یکی از محبوب ترین نرم افزار های موجود در کارخانه ها و کارگاه ها تبدیل شده اند.

تمام اطلاعات مربوط به ابعاد دقیق شیت های مورد استفاده در کارتن سازی  می تواند از میزان خطا های تولید کاسته و بر میزان سود تجارت بیافزاید. زمانی که حجم انبوهی از کارتن در کارخانه به تولد می رسد رعایت اندازه ها و ویژگی ها منحصر به فرد هر کدام از کارتن ها  کار بسیار مشکلی خواهد بود. این نرم افزار ها با ثبت تمام ویژگی ها و ابعاد مورد نیاز در تجارت از میزان خطاها احتمالی به شدن کم کرده اند.

  

 

نحوه عملکرد نرم افزار مدیریت کارتن سازی

 

 

تدوین برنامه منظم برای تولید با نرم افزار مدیریت کارتن سازی

 

در حقیقت این نرم افزار پروسه تولید کارتن در کارخانه ها و کارگاه ها را به کلی متحول کرده است. نرم افزار ذکر شده در راستای تدوین برنامه منظم و مشخصی برای تولید نقش بسیار مهمی را بر عهده گرفته است. این نرم افزارها به صورت روزانه میزان تولیدات را به ثبت می رسانند. نرم افزار با استفاده از اطلاعات مربوط به سفارشات روزانه می تواند حجم تولید روزانه را محاسبه کند. در همین راستا اطلاعات مربوط به اندازه شیت ها و ابعاد متفاوت کارتن ها در کنار تاریخ ثبت سفارش و تحویل سفارش نیز در نرم افزار موجود می باشد.

در کنار این اطلاعات میزان کاغذ های باقی مانده در انبار  نیز مشخص می شود. در چنین شرایطی است که هیچ سفارشی دیر تر از زمان تعیین شده تحویل داده نشده و از این گذشته خط تولید نیز هرگز به دلیل کمبود ماده اولیه متوقف نخواهد شد. برنامه کاری کارخانه به خوبی مشخص است و تمامی اقدامات در زمان مقرر به انجام می رسند.

مدیران کارخانه ها و کارگاه ها با استفاده از این نرم افزارها دیگر نیازی به گوشزد کردن مرتب زمان تحویل سفارشات نداشته و تمام این امور به هخوبی در نرم افزار قابل مشاهد است. تحویل به موقع کارتن ها و کالاها بر اعتبار مجموعه افزوده و در نتیجه موجب سود آوری هر چه بیشتر کارخانه یا کارگاه می شود.

  

برخورداری از فهرست قیمت در نرم افزار مدیریت

 

چه در زمان یک کارخانه یا کارگاه برای کالاهای تولید شده در مجموعه خود اقدام به تهیه کارتن می کند و چه هنگامی که کارخانه یا کارگاه کارتن سازی برای دیگر مراکز کارتن تولید می کند یک موضوع صادق می باشد و آن این که صرف نظر از اینکه کارخانه مصرف کننده یا تولید کننده کارتن باشد، کالاهای متفاوت را در سبد تولید خود دارد.

کالاهای متفاوت در اندازه های متفاوت و خصوصیات متفاوت نیازمند بسته بندی های متفاوتی خواهند بود. صرف نظر از اندازه کارتن ها ویژگی های دیگری نیز در این زمینه تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال برخی از کارتن ها نیاز به درج علامت ها متفاوتی دارند و برخی از کارتن های برای بسته بندی کالاهای آسیب پذیر در نظر گرفت شد و از این رو باید بسیار مقاوم تر از دیگر کارتن ها ساخته شوند.

در این راستا و با توجه به استفاده از کارتن هایی با ابعاد متفاوت و مقاومت های متفاوت قیمت های متفاوتی نیز برای کارتن ها محاسبه می شود. نرم افزار مدیریت با در نظر گرفتن ویژگی های متفاوت کارتن های مختلف فهرستی از قیمت ها را در اختیار مدیران کارگاهی قرار می دهد.

این نرم افزار با توجه به اطلاعات مربوط به ابعاد و با توجه به میزان کاغذ استفاده شده و نوع طراحی به کار رفته برای کارتن فهرست قیمت ها را تهیه می کند.

 

 

مدیریت کارتن سازی

 

 

ارتباط یکپارچه در نرم افزار مدیریت کارتن سازی

 

این نرم افزار زمینه برقراری ارتباط میان شرکت های متفاوت را فراهم آورده است. با چنین امکانی کارخانه ها و کارگاه های طرف قرارداد می توانند پس از ثبت سفارش خود در نرم افزار از تحویل به موقع کارتن ها اطمینان حاصل پیدا می کنند.

یکی از مزایای حائز اهمیت در این نرم افزار امکان برقراری ارتباط میان کارخانه ها و کارگاه های متفاوت است. در چنین شرایطی کارخانه ها و کارگاه هایی که به کارتن ها نیاز دارند سفارش خود را در نرم افزار به ثبت می رسانند و دیگر نیازی به مراجعه به کارخانه کارتن سازی وجود نخواهد داشت. این ارتباط می تواند کیفیت ثبت سفارشات را به شدت ارتقا داده و از این گذشته می تواند موجب افزایش سرعت ثبت سفارشات و پیگیری سفارشات شود..

 

 امکان ذخیره سازی اطلاعات مربوط به هزینه های جاری

 

نرم افزار مدیریت کارتن سازی نمودار های درختی و نامحدودی را در اختیار مدیران قرار می دهد. این نرم افزار با تعریف کد های مجاز برای مصارف بودجه در مجموعه ثبت اطلاعات و تهیه نمودار ها را ممکن می کند.

این نرم افزار در کنار تمام امکانات و قابلیت ها ی خود می تواند، بودجه صرف شده در تمام بخش های کارخانه یا کارگاه را نیز به ثبت برساند. بدین ترتیب این نرم افزار می تواند در قسمت انبار و همینطور بخش تولید نیز خیره اطلاعات مربوط به هزینه های صرف شده را نیز ذخیره سازی کند.

 از این گذشته تمام اطلاعات مربوط به بخش حسابداری نیز در اختیار این نرم افزار قرار می گیرد. این نرم افزار با ارتباط یکپارچه با تمام بخش ها می تواند اطلاعات مالی مورد نیاز خود را به دست آورد. 

 

نرم افزار مدیریت کارتن سازی تحت شبکه است

 

این نرم افزار با اتصال به شبکه داخلی و شبکه اینترنت می توان ارتباطات گسترده یا را با کارگاه ها و کارخانه های متعددی برقرار کند. با توجه به این ویژگی برجسته شما می توانید بر اساس نیاز های خود نرم افزاری با ظرفیت بالاتری برای اتصال به مشتریان را تهیه کنید

 به این صورت شما می توانید از نرم افزار خریداری شده خود نهایت استفاده را ببرید. شما در عین حال که از ویژگی ها و امکانات بی نظیر این نرم افزار بهره مند می شوید می توانید با انتخاب نرم افزار با ظرفیت بالاتر بر سودآوری تجارت خود نیز بیافزایید.  

 

 امکان مدیریت سفارش ها

 

 مدیران کارگاهی می توانند با استفاده از این نرم افزار فرم های سفارش مخصوصی را در اختیار مشتریان قرار دهند. این فرم ها می تواند با توجه به اولویت ها ی مدیران کارخانه یا کارگاه ها فیلد های متفاوتی داشته و اطلاعات متفاوتی را در خود بگنجاند.

 در این راستا اطلاعات از قبیل انداز و ابعاد شیت ها در نرم افزار به ثبت می رسد. علاوه بر این فرمول مورد استفاده برای ساخت کارتن مورد نظر نیاز به دقت مشخص می شود. از این گذشته امکان دسترسی افراد مختلف نیز به روشنی مشخص خواهد شد. شما می توانید با توجه به نیاز های خود ویژگی های دیگری را نیز در این نرم  افزار به کار ببرید.

 

 نرم افزار مدیریت کارتن سازی برای افزایش سهولت کار ها در کارخانه ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به ویژگی های چشمگیر این نرم افزار های می توان گفت که این نرم افزار ها هر روز شاهد استقبال بیشتری هستند. این نرم افزارها تمام اطلاعات مربوط به موجودی انبار ها و میزان کاغذ مصرف شده در کارخانه و تعداد تولیدات روزانه را در خود ذخیره می کند. با استفاده از این نرم افزار سفارش ها به مراتب آسانتر به انجام رسیده و سرعت تحویل سفارشات نیز افزایش می یابد. نرم افزار فوق تمام برنامه تولید را تحت مدیریت خود قرار داده و از این رو نظم بی سابقه ای را برای تجارت های کارتن سازی به ارمغان می آورد. به همین دلیل استفاده از این نرم افزار با رشد بسیار زیادی روبرو بوده است.

 

 نرم افزار ها مدیریتی روند تولید و توزیع سفارشی در کارخانه ها وکارگاه ها را به کلی متحول ساخت اند. از این رو استفاده از این نرم افزار ها از اهمیت بسیاری بالایی دارد و روند انجام کار ها نیز در قایسه با گذشته به کلی متحول می شود.

 

 

نرم افزار مدیریت کارتن سازی تحت شبکه

 

 

 

 

تعداد بازدید : 2388

ثبت نظر

ارسال