زبان Fa En دوشنبه 11 مهر 1401 ساعت 18 و 50 دقیقه

100 ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

100 ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

بسیاری از فرصت های کسب و کار کوچک بر مجموعه مهارت‌های شما استوار هستند، از جمله مهارت‌های کامپیوتری.

شنبه 16 آذر 1398 ساعت 17:25

آیا سرمایه کمی دارید و نمی‌دانید چه کاری با آن راه اندازی کنید؟ به‌دنبال ایده هایی برای راه اندازی کسب وکار با سرمایه ی کمی گردید؟ پس با ما در این مطلب همراه باشید چرا که خبرهای بسیار خوبی برای‌تان داریم. در واقع می خواهیم ۱۰۰ ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم به شما معرفی کنیم.

فرصت‌های کسب و کار بسیاری وجود دارند که برای شروع به هزینه‌ی کمی نیاز دارند یا حتی ممکن است به هیچ هزینه‌ای نیاز نداشته‌باشند! بله درست شنیدید! ولی درعوض باید زمان و تلاش زیادی خرج آن کنید چرا که در این دسته از مشاغل سرمیاه شما در اصل صبر و صرف زمان کافی به ثمر نشستن نتیجه ی دلخواه. علاوه بر این، بسیاری از فرصت های کسب و کار کوچک بر مجموعه مهارت‌های شما استوار هستند، از جمله مهارت‌های کامپیوتری.

در این مطلب 100 مورد از ایده های کسب و کار کوچک را مطرح می‌کنیم و به‌اختصار در مورد کم‌هزینه بودن آن‌ها صحبت می‌کنیم.

 

100 ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

 

1.مشاور

 

در زمینه‌ای تخصص دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس شما می‌توانید از این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم کسب درآمد نمایید. در سایت‌های مربوط به یافتن مشاور ثبت نام کنید و برای کسانی که با شما تماس می‌گیرند تا با شما صحبت کنند نرخ تماس دقیقه‌ای خود را مشخص کنید.

 

2.مدیریت شبکه‌های اجتماعی

 

در واقع ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. برخی در این هنر خوب عمل می‌کنند و برخی عالی هستند و برخی …..! خودتان متوجه منظورم شدید. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که، علیرغم این‌که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کند و آن‌ها هم هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، واین، پریسکوپ و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید.

 

 

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم،کسب و کار،کسب و کار کوچک،راه اندازی کسب و کار

 

 

3.طراحی گرافیکی

 

این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم این است که اگر توانایی‌های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان به‌دنبال لوگو، طراح‌های گرافیکی و کارهای هنری هستند. به دنبال سایت‌هایی مانند دیزاینو باشید تا بتوانید کسب و کار خودتان را راه‌ اندازی کنید و حلقه‌ی مشتریان‌تان را گسترش دهید.

 

4.اختراع

 

در گذشته مخترع بودن یک هدف دست‌نیافتنی بود، و گاها افراد برای توجیه روانی بودنشان از این اصطلاح استفاده می‌کردند. ولی دیگر این‌چنین نیست! با پلتفرم‌هایی مانند مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران،‌ تأمین سرمایه‌ی مالی برای ایده‌ها و اختراع‌ها ممکن است. مزیت این مدل این است که اگر از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان‌دهنده‌ی موفیقت شما در یافتن بازار است. اگر ایده‌ی شما مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیر آمده را برگردید و دوباره طرح‌ریزی کنید.

 

5.سازنده‌ی طلا و جواهر

 

کم نیستند افرادی که دوست دارند خودشان را با زیورآلات زیبا بیارایند. این مورد را با علاقه‌ی روزافزون به زیور آلات دست‌ساز ترکیب کنید و خواهید دید که نسخه‌ی موفقیت در دستان شما است. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

 

6.فروش اجناس دست دوم

 

عموما در بازارهای محلی مانند جمعه‌بازارها و سمساری‌ها و هرجای دیگری، می‌توانید اجناس جالب و ارزشمندی پیدا کنید. شما ارزش واقعی آن‌ها را درمی‌یابید و آن‌ها را در فهرست اقلام فروشی قرار می‌دهید. سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور بازار خوبی برای ارائه‌ی کالاها هستند. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم عالی است.

 

7.دستیار انجام امور فردی

 

برای افرادی که آن قدر سرشان شلوغ است که برای برخی کارها وقت ندارند این سرویس یک ایده‌ی بسیارمناسب است. از طرف دیگر این ایده برای کسانی که مشتاق کمک کردن به دیگران هستند نیز عالی است. هرچند تنها هزینه‌ی اولیه‌ی استارت‌آپ، بازاریابی از طریق کارت ویزیت، و دیگر قالب‌های تبلیغات را شامل می‌شود، تنها هزینه‌ی تکرارشونده در این مسیر عبارت است از پر نگه‌داشتن باک بنزین ماشین‌تان. نیازی به گفتن ندارد که این کار هیچ‌گونه هزینه‌ای ندارد و برای پس‌انداز کردن پول برای روز مبادا عالی‌است.

 

8.موسیقی دان

 

این ایده به آن‌چه در ذهن شماست شباهتی ندارد. ما درباره‌ی این صحبت نمی کنیم که ستاره‌ی موسیقی بشوید،‌بلکه فقط قرار است چرخ زندگی‌تان را از این طریق بچرخانید. از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب و کارها. اگر این مهارت را داشته‌باشید مطمئن باشید می‌توانید از این طریق امرار معاش کنید. با نرم‌افزارهایی مانند Reaper (که بسیار ارزان است) می‌توانید درست روی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته‌باشید.

 

9.آموزش/ مربیگری

 

در واقع  این کسب و کار به هزینه‌ی بسیار کمی از نظر راه‌اندازی یک محیط یادگیری مجازی و/ یا محیط آموزشی نیاز دارد. در آغاز فرآیند مربوط به استارت‌آپ، علاوه بر اینترنت سرعت بالا، به زمان و تلاش نیاز دارید. درمجموع، هزینه‌ی استارت‌آپ راه‌اندازی و هدایت یک سرویس آموزش/ یادگیری مجازی، هزینه‌ی بسیار کمی دارد. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید

 

10. مشاور فنی

 

یادگرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا است. درنتیجه، یک راه برای کمک به این مسئله این است که آموزش‌هایی بر مبنای برنامه‌های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) آماده‌کنید که جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب رجوع بدهد. بنابراین، بهترین راه برای کاهش هزینه‌های استارت‌آپ در این ایده این است که هم برنامه را در اختیار داشته‌باشید و هم برنامه‌های مرتبط با آن را، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی “چگونه می‌توانم” درست کنید. به‌علاوه، اگر می‌خواهید یک وب‌سایت به اینکار اختصاص دهید که تمامی فعالیت‌های انجام شده در آن قابل دسترسی و پیگیری باشند، پس باید هزینه‌ی راه‌اندازی وب‌سایت را نیز در هزینه‌های اولیه‌ی استارت‌آپ‌تان لحاظ کنید. در نهایت، در این راستا، خدمات‌رسانی اینترنتی/ تلفنی نیز بسیار سودمند خواهد بود.

 

11.پیاده‌سازی فایل‌های صوتی

 

پیاده‌ساز در واقع به کسی می گویند که یک فایل صوتی را به نوشتار تبدیل می‌کند. این کار به‌نظر روبه‌زوال می‌آید، ولی حقیقت این است که به‌خاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی این شغل نیز رو به گسترش است. در واقع کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند. صاحبان کسب و کار و کارآفرینان نیاز دارند فایل‌های ویدیویی‌شان به نوشتار تبدیل شوند تا هم کسانی که مشکل شنوایی دارند از آن‌ها بهره بگیرند و هم موتورهای جستجو متوجه محتوای این ویدیو شوند.

به‌علاوه، شما سفارش‌تان را از کسانی می‌گیرید که صرفا می‌خواهند فایل‌های آن‌ها پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند. برای شروع می‌توانید از پارسکدرز سفارش کار بگیرید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

 

12.تعمیر کامپیوتر

 

تعمیرکردن کامپیوتر در محل همچنان یک نیاز قطعی است. بسیاری از افراد به کسی نیاز دارند که فایل‌های به‌اشتباه حذف شده‌شان را بازگرداند، یا قطعه‌ای را در کامپیوترشان تعویض کند. حاضر شدن در محل، از جمله تسهیلاتی است که می‌توانید بابت آن هزینه دریافت کنید. یک راه دیگر برای متمایز کردن خدمات‌رسانی‌تان این است که خدمات امنیت داده‌ها نیز برای پشتیبانی از مشتریان‌تان فراهم کنید، از جمله رمزنگاری هارد دیسک و امنیت شبکه‌های بی‌سیم.

 

13.برنامه‌ریز مراسمات

 

برنامه‌ریزی مراسمات نیز یک کسب و کار کم‌هزینه‌است که علاوه بر کم هزینه بودن هم پردرآمد است و هم بسیار جذاب. به طور کلی، تنها چیزی که برای انجام این کار لازم است (به‌غیر از هزینه‌ی اینترنت)، نظم و توجه به جزئیات است. علاوه بر هزینه‌های مرتبط با اینترنت که در هزینه‌ی استارت‌آپ اعمال می‌شوند، ممکن است نیاز باشد تا برنامه‌ریز مراسمات خریدهای اضافی مربوط به برنامه‌ریزی مراسم را انجام دهد؛ یکی از این خریدها عبارت است از خرید یک خط تلفن اختصاصی.

 

 14.مترجم

 

مانند تولیدکننده‌ی محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) مستلزم متنی است که می‌خواهند از یک زبان به یک زبان کاملا متفاوت برگردانده شود. درحالی که این مهارت اساسا مستلزم این است که فرد در چند زبان مهارت داشته باشد، هزینه‌ی اولیه‌ی استارت‌آپ شامل هزینه‌ی اینترنت/ تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است. به‌علاوه، مخارج بازاریابی نیز می‌تواند در هزینه‌های استارت‌آپ اعمال شود. فقط این نکته را به‌خاطر داشته‌باشید که: اگر شما در هیچ زبانی تسلط یا مهارت ندارید، به‌هیچ‌ عنوان سراغ این کار نروید. فکر نکنید با ابزاری مانند “ مترجم گوگل” می توانید این کار را به‌درستی انجام دهید.با وجود این که مترجم گوگل بی‌نظیر است، ولی همیشه کارش را عالی انجام نمی‌دهد.

 

 15.ستاره‌ی یوتیوب

 

لازم نیست که شما یک ستاره باشید! چرا که با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند و یک موضوع خوب، می‌توانید از طریق یوتیوب خودتان کسب و کاری راه‌بیندازید. شما یک‌شبه میلیونر نخواهید شد، ولی با مخاطب‌یابی قطعا می‌توانید مبلغ قابل قبولی به واسطه‌ی شهرت تازه به‌دست‌آمده‌‌تان به دست آورید.

 

16.تمیز کردن و نگهداری آکواریوم

 

افراد بسیاری از وجود آکواریوم در منزل و محل کارشان لذت می‌برند ولی زمان کمی در اختیار دارند. اگر در زمینه‌ی نحوه‌ی نگهداری از انواع آکواریوم مهارت دارید، پس می‌توانید یک مدل کسب و کاری عالی را راه‌انداری کنید.

 

17.نگهداری از کودکان

 

بسیاری از افراد چندشغلی هستند یا هر دو والدین کار می‌کنند. حتی  اگر بحث کار کردن والدین هم درمیان نباشد، باز هم ممکن است والدین بخواهند یک‌شب را دونفری به رستوران یا گردش بروند. دراین‌جاست که پرستار کودک وارد صحنه می‌شود. شما می توانید گواهی عدم سوء پیشینه هم بگیرید و قابل اعتماد بودن‌تان را به آن‌ها اثبات کنید و تصمیم‌گیری را به والدین بسپارید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

 

18.تولید محتوا

 

فرقی نمی‌کند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. در واقع یکی از جاهایی‌که بیشترین تقاضا برای تولید محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی است. تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، چراکه تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه‌ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم‌افزاری) که ممکن است هزینه‌ی راه‌اندازی داشته‌باشد. به‌هرحال، جدا از این‌ها، تنها چیزی که برای تولید محتوا نیاز دارید زمان است.

 

19.خدمات جابجایی

 

اگر راهی برای جابجایی و حمل و نقل سراغ دارید، پس می‌توانید یک نامه‌رسان باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را حتما امتحان کنید.

 

20.نگهداری از حیوانات خانگی

 

همانطور که می دانید باور مردم درباره‌ی نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به ۶۰ سال پیش تغییر کرده است. امروزه افراد حیوانات خانگی‌ خود را عضوی از خانواده می‌دانند و همان رفتاری که با اعضای خانواده دارند در مورد آن‌ها نیز انجام می‌دهند. برخی از افرادی که حیوان خانگی دارند و سرکار می روند و مشغولیت زیادی دارند تمایل دارند که کسی از عزیزان‌شان مواظبت کند.

 

21. دستیار انجام امور مجازی

 

استفاده از سرویسی مانند دستیار مجازی پونیشا به شما اجازه می‌دهد تا دستیار دیگران باشید. پروفایل شخصی‌تان را در این سایت همراه با وظایفی که به‌خوبی می‌توانید انجام دهید ارسال می‌کنید و افراد می‌توانند برای انجام آن وظایف مشخص شده، شما را در اختیار بگیرند.

 

 

راه اندازی کسب و کار،کسب و کار،کسب و کار کوچک

 

 

22.تعمیرکار

 

اگر تخصص دارید که چطور لوازم منزل را تعمیر کنید، پس می‌توانید از این راه امرار معاش کنید. نصب پنکه سقفی و تعمیر سوراخ‌های دیوار، شاید همان راه‌حلی است که برای پرداخت صورت‌حساب‌های‌تان دنبالش بودید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

 

23. سخنران انگیزشی

 

داستان جالبی برای تعریف کردن دارید؟ یا موضوعی هست که حسابی به وجدتان می‌آورد؟ در پیغام‌رساندن به سخت‌ترین آدم‌ها مهارت دارید؟ اگر در برابر جمعی از مردم قرار گرفتن شما را نمی‌ترساند پس این کار مختص شماست. برای این‌که یک سخنران انگیزشی باشید، داشتن فالوور در شبکه‌های اجتماعی و ارسال ویدیو از خودتان، روش فوق‌العاده‌ای است تا بتوانید خودتان را پیش از طی کردن مسیر سخنرانی، به مردم بشناسانید.

 

 24.شرکت حمل و نقل

 

اگر توانایی لازم برای انجام کارهای سخت را دارید، تأسیس یک شرکت حمل و نقل گزینه‌ی مناسبی است. می‌توانید برای اجتناب از پرداخت هزینه‌ای گزاف برای خرید کامیون، یک کامیون اجاره کنید تا زمانی‌که سرمایه کافی را برای خرید کامیون داشته‌باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم مناسب است.

 

25. مربی موسیقی

 

یاد دادن موسیقی به دیگران بهترین هدیه ای است که می‌توانید به آن‌ها بدهید. در ابتدا می‌توانید یک آلت موسیقی را برای چند جلسه‌ی اول، به‌صورت کاملا رایگان به افراد آموزش بدهید تا بازارتان را به‌دست آورید و سپس آن را گسترش دهید. هزینه‌ی ایاب و ذهاب معمولا شامل هزینه‌ی نگهداری خودرو و هزینه‌ی بنزین است، هرچند می‌توانید به جای این‌کار از خطوط اتوبوس و حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا پیاده‌روی کنید. درنهایت، یکی از بهترین روش‌ها برای به حداقل رساندن هزینه‌ی استارت‌آپ این است که با آلت موسیقی مشتریان‌تان به آن‌ها آموزش دهید، نه وسیله‌ی خودتان.

 

26.آشپز شخصی

 

آیا شما مهارت آشپزی خاصی دارید و به دنبال راهی هستید تا این مهارت و علاقه‌تان به آشپزی را به یک کسب و کار تبدیل کنید؟ شما باید این مسیر را انتخاب کنید و به یک آشپز شخصی تبدیل شوید. حتما می‌دانید این شغل یعنی این‌که وعده‌های غذایی هفتگی/ روزانه‌ای را با رعایت ارزش‌های غذایی طیف گسترده‌ای از خوراکی‌ها به مشتری‌تان ارائه کنید. در مورد هزینه‌ی استارت‌آپ می توان گفت که هزینه‌ها صرفا شامل هزینه‌ی ایاب و ذهاب بین محل کار، منزل، سوپرمارکت و تره‌بار است. در واقع دیگر مخارج توسط مشتری‌تان پرداخت می‌شوند.

 

27.مربی شخصی

 

با چندین گواهینامه و کمی زمان، می‌توانید علاقه‌تان به خوش‌تیپ بودن را به زندگی روزانه‌تان گره بزنید. به دیگران در رسیدن به اهداف فیزیکی‌شان کمک کنید و چند فن مناسب به آن‌ها یاد بدهید که باعث آسیب زدن به خودشان نشوند. وقتی به دیگران کمک کنید از این کار احساس رضایت خواهید داشت. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

 

28. تعمیرکار تلفن همراه و تبلت

 

معمولا این‌ کارها در یک مغازه صورت می گیرد، ولی شما می‌توانید به‌صورت سیار این کار را انجام دهید، به‌ویژه اگر از سرویس‌هایی مانند دیجی دکی استفاده کنید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر هزینه‌ی تعمیر یک گوشی تلفن از هزینه‌ی جایگزین کردن آن با یک گوشی دیگر بیشتر باشد، مردم گوشی‌های‌شان را عوض می‌کنند: ولی باید بدانند که سخت در اشتباه هستند. گوشی‌ها اطلاعات واقعا مهمی را در خود جای داده‌اند، از این رو مردم مایل هستند پول بیشتری برای بازگردانی داده‌های‌شان بپردازند. امروزه گوشی‌ها داده‌هایی مانند عکس در خود دارند که هر کسی از فضای ابری برای ذخیره‌ی آن‌ها استفاده نمی‌کند.

 

29.عکاس

 

علیرغم این‌که گوشی‌های موبایل دوربین‌های فوق‌العاده‌ای دارند، ولی هیچ‌ وقت نمی توانند جای یک دوربین DSLR خوب را بگیرند. مردم این موضوع را می‌دانند و برای عکاسان ماهری که لحظات زندگی آن‌ها را به زیبایی ثبت می‌کنند،‌ارزش بسیاری قائل هستند.

 

30.نماینده معاملات املاک

 

تنها با در دست داشتن مجوزهای مناسب و پیدا کردن افرادی که به‌دنبال خرید یا فروش هستند، می‌توانید به کسب و کار املاک و مستغلات وارد شوید. خانواده و دوستان‌تان نقش مهمی در بازاریابی کلامی برای‌ شما دارند. فراموش نکنید، نماینده‌ی املاک غالبا لوازم مورد نیاز افراد برای اجاره (اجاره دادن یا اجاره کردن) را نیز فراهم می‌کند.

 

31.راننده اسنپ، تپ۳۰ یا کارپینو شوید

 

تنها با در اختیار داشتن خودرو، گوشی هوشمند و حضور در شهری مناسب که به خوبی به آن شهر آشنایی دارید، می‌توانید راننده‌ی تاکسی اینترنتی شوید. اگر با این شرکت‌ها آشنایی کاملی ندارید مطلب ۱۰ دلیل که چرا اسنپ و تپسی بهتر از تاکسی و آژانس هستند را بخوانید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را حتما امتحان کنید.

 

32.اپراتور دستگاه‌های فروش خودکار

 

بله، درست است، هزینه‌ها به‌خاطر نیاز به کارت‌خوان در دستگاه‌های فروش خودکار در حال افزایش است. ولی این امر به‌این معنی نیست که یک فرد علاقه‌مند نمی‌تواند این کسب و کار را به رونق بیاندازد. هنوز هم دستگاه‌هایی که با پول نقد یا سکه کار می‌کنند یک کسب و کار خوب محسوب می‌شوند، فقط دیگر آن سوددهی سابق را ندارند. برای شروع دستگاه‌تان را در مکانی قرار دهید که همیشه یک مشتری دست‌به‌نقد وجود دارد، مانند خشکشویی، سالن‌های غذاخوری کوچک و جمعه‌بازارها. بپرسید که آیا صاحب آن محل نیز از عایدی شما سهم می‌خواهد یا نه.

 

33.کاهنده‌ی هزینه کسب و کار

 

بسیاری از ایده‌هایی که در این‌جا وجود دارند همچنان هزینه‌بر هستند. نرم‌افزار یک هزینه‌ی متداول و اجتناب‌ناپذیر است. ولی نباید معامله را به‌خاطر خرید یک نرم‌افزار به هم زد. نرم‌افزارهای رایگان بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. ازجمله:

نرم افزارهای واژه‌پرداز و صفحه گسترده: Open Office
– حسابداری: GNUCash‌ یا Wave Accounting
– طراحی گرافیکی: GIMP
– ایمیل: Gmail
– ذخیره‌ی ابری: Google Drive یا Dropbox
– ردیابی زمانی: Toggl

 

در این مقاله سعی کردیم به شما عزیزان بگوییم که فرصت‌های کسب و کاری متعددی وجود دارند که پول زیادی برای شروع نمی‌خواهند. بسیاری از نمونه‌های فوق تنها به هزینه‌ی ایاب و ذهاب و خدمات اینترنت/ تلفن نیاز دارند. بسیاری از کسب و کارها نیز هیچ هزینه‌ای ندارند و هر شکل بازاریابی می‌تواند یک ویژگی مثبت برای آن‌ها تلقی شود. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

 

 

کسب و کار،راه اندازی کسب وکار،کسب وکار کوچک

 

 

34.آموزشگاه رانندگی

 

آموزشگاه رانندگی یک کسب و کار  پررونق است چراکه روزبه روز به تعداد اتومبیل‌ها افزوده می‌شود و افراد بیش‌تری می‌خواهند رانندگی یاد بگیرند. برای شروع این کسب و کار، به تعدادی اتومبیل و تیم مجربی از رانندگان نیاز دارید که بتوانند رانندگی را آموزش بدهند

 

35.نگهداری از کودکان

 

امروزه ما در کلان‌شهرها می‌توانیم زنان شاغل بسیاری را ببینیم که در اغلب موارد هماهنگ کردن کار با بچه‌ها برای آن‌ها کار دشواری است. اگر در یک کلان‌شهر، خدمات نگهداری از کودکان را آغاز کنید قطعا موفق خواهید شد.

 

36.ایده کسب و کار شرکت پیک

خدمات پیک‌رسانی یک کسب و کار قدیمی می باشد. امروزه بسیاری از افراد به دنبال قیمت‌های بهتر حمل‌ونقل و ارسال زمان‌بندی شده هستند. اگر از پس آن برمی‌آیید این کسب و کار برای شما بهترین گزینه است.

 

37.خدمات هم‌سفری

 

هم‌سفری به معنی سوار شدن چند نفر در یک ماشین برای حرکت به سوی مقصدی مشابه است. با این کار هزینه‌ی سوخت تقسیم می‌شود و به این ترتیب در مخارج افراد صرفه‌جویی خواهد شد. درحالی که کارمندان و بچه‌های مدرسه‌ای به صورت غیررسمی همین کار را می‌کنند، لازم است این کار به صورت رسمی هم انجام شود. می توانید با شناسایی مشتریان بالقوه، ارتباط دادن آن‌ها با یکدیگر و گرفتن مبلغی بخاطر راحتی این سرویس، کار را شروع کنید.

 

 38.مشاوره‌ی سبز

 

آینده به فناوری‌های سبز وابسته است و هر روز کسب و کارهای بسیاری به سوی سبز شدن می‌روند. اگر مهارت و دانش ذخیره‌ی انرژی را دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

 

39.ایده کسب و کار بوتیک

 

بوتیک یک ایده‌ی همیشه پررونق و خوب است. چیزی که نیاز دارید یک مکان تجاری خوب و طیفی از محصولات مطابق با سلیقه‌ی فعلی بازار است.

 

 40.فروشگاه سبز

 

همان‌طور که افراد بیش تر و بیش‌تری از چگونگی آسیب دیدن زمین به دست انسان آگاه می‌شوند، به سمت محصولاتی گرایش پیدا می‌کنند که به محیط زیست آسیب نرساند. یک فروشگاه سبز، و ترجیح آنلاین راه‌اندازی کنید، زیرا دسترسی به چنین محصولاتی همیشه ساده نیست. این کار می‌تواند هم مشکل‌گشا و هم ایده‌ی خوبی برای کسب درآمد باشد.

 

41. مراقبت از حیوانات خانگی

 

اگر عاشق حیوانات هستید این کسب و کار برای شما بهترین گزینه است. آن‌چه شما برای این کسب و کار نیاز دارید، افراد ثروتمندی است که حیوانات خانگی دارند اما قادر به مراقبت از  آن‌ها نیستند. می‌توانید برای نگهداری از حیوان خانگی‌شان پول بگیرید. این ایده در مناطق شهری بسیار خوب است.

 

42.دکوراسیون داخلی

 

این یک ایده‌ی کسب و کار قدیمی و همیشه سبز است. این کسب وکار نیازمند مهارت ویژه و خلاقیت و نیرویی متقاعدکننده است

 

43.ایده کسب و کار خدمات باغبانی

 

ارائه‌ی خدمات باغبانی به نظر ایده‌ی عجیبی می آید اما امروزه شرکت‌های بسیاری، خدمات باغبانی خوب ارائه می‌کنند. این کسب وکار پا به پای کسب و کار املاک در حال رونق یافتن است.

 

44.نیازمندی‌های محلی

 

در کسب و کار تبلیغات نیازمندی‌های محلی، باید از اشخاص یا صاحبان کسب و کار تبلیغات بگیرید و به صورت آنلاین یا در مجلات و روزنامه‌ها منتشر کنید.کسب و کار نیازمندی‌های محلی همواره موفق است زیرا تبلیغات و بازاریابی فعالیت‌های مهمی برای هر کسب و کار هستند و افراد حاضر هستند برای آن پول خرج  کنند.

 

45. خدمات دی‌جی

 

خدمات دیسک‌جوکی (دی‌جی) یک ایده‌ی کسب و کار پاره‌وقت به حساب می آید. چرا که افراد در مناسبت‌های مختلف به دنبال دی‌جی هستند. اگر در موسیقی مهارت داشته باشید می توانید در این کسب و کار موفق شوید.

 

46.مشاور املاک

 

بسیاری از افراد به دنبال یک خانه‌ی خوب برای زندگی هستند. یا خانه می خرند یا آن را رهن می‌کنند، در هر صورت به یک مشاور املاک نیاز دارند، بنابراین راه‌اندازی آژانس املاک هم ایده‌ی خوبی است.

 

47.ایده کسب و کار تجهیزات آتش‌نشانی

 

در حال حاضر نگهداری تجهیزات آتش‌نشانی مانند یک کپسول آتش‌نشانی و سیستم اعلام حریق، در ساختمان‌ها امری ضروری است. همین امر موجب راه‌اندازی فروشگاه لوازم آتش‌نشانی می‌شود.

 

 

کسب و کار کوچک،کسب و کار،شروع کسب و کار،راه اندازی کسب و کار

 

 

.48 آژانس مسافرتی

 

راه‌اندازی یک آژانس مسافرتی ایده‌ی کسب و کار بسیار مناسبی است. آدم‌ها می-خواهند آرامش کسب کنند و آزادانه از تعطیلات‌شان لذت ببرند. دلشان  نمی‌خواهد نگران بلیط، رزرو هتل، و چیزهای دیگر باشند. آن‌ها حاضرند پول خوبی به یک آژانس مسافرتی بدهند که همه ی این کارها را برایشان انجام دهد.

 

 49.مشاوره‌ی مرکز داده

 

این ایده‌ی کسب و کار به فناوری اطلاعات مربوط است. نیازمند دانش و مهارت ویژه‌ای در ساخت یک مرکز داده است. اگر در این حوزه مهارت دارید می‌توانید یک کسب و کار مشاوره‌ی مرکز داده را راه‌اندازی کنید.

 

50. ایده کسب و کار راهنمای شغلی

 

به دلیل وجود گزینه‌های متعدد شغلی، اغلب والدین یا دانش‌آموزان سردرگم می‌شوند و به دنبال مشاوره‌ی حرفه‌ای هستند. می‌توانید با دریافت مبلغی به آن‌ها کمک کنید.

 

51. رزومه نویسی

 

رزومه سند مهمی برای به دست آوردن یک شغل است. اغلب افراد به دنبال یک رزومه‌نویس حرفه‌ای هستند. اگر در رزومه‌نویسی مهارت دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

 

52. کلوپ سلامتی

 

بسیاری از افراد معتقدند ”سلامتی ثروت“ است و به همین دلیل از سلامتی‌شان به خوبی استفاده می‌کنند. این افراد برای ورزش روزانه ترجیح می‌دهند به باشگاه ورزشی یا کلوپ سلامتی بروند. راه‌اندازی یک کلوپ سلامتی در منطقه‌ی پولدارنشین می‌تواند شما را بسیار موفق کند.

 

53. خدمات برنامه‌ریزی مالی

 

در کسب و کار برنامه‌ریزی مالی، باید درباره‌ی سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی به مشتری مشاوره بدهید. توصیه می‌کنیم پیش از شروع این کسب و کار، گواهی برنامه‌ریزی مالی بگیرید.

 

54. صنعت آکواریوم

 

نگهداری یک مخزن یا آکواریوم ماهی در خانه بسیار خوب است. آکواریوم تجربه ای آرامش‌بخش و خوشایند است. حتی برای سبک معماری واستو هم خوب است. می-توانید باز کردن فروشگاه آکواریوم، کسب و کار خود را شروع کنید.

 

 55.فروشگاه اسباب‌بازی

 

همانطور که می دانید بچه‌ها به اسباب بازی علاقه دارند. شما می‌توانید یک فروشگاه اسباب‌بازی کوچک در منطقه‌ی خودتان راه اندازی کنید و در فروشگاه‌تان اسباب بازی‌های رویایی نگهدارید.   

                                                 

56.خدمات الکتریکی

 

اغلب افراد برای رفع نیازهای خانه یا کارشان، به دنبال خدمات الکتریکی هستند. اگر دانش این حوزه را دارید می‌توانید با ارائه‌ی خدمات الکتریکی، کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

 

57. ایده کسب و کار درمان زیبایی و اسپا

 

اگر می‌خواهید کار جدیدی داشته باشید، می‌توانید به راه‌اندازی درمان زیبایی و اسپا فکر کنید. افراد سطح بالا همیشه به دنبال خدمات درمان زیبایی و اسپای خوب هستند.

 

58. فروشگاه کتاب آموزشی

 

دانش آموزان و عاشقان کتاب همیشه دنبال کتاب هستند. این می تواند نقطه‌ی شروع یک کتابفروشی باشد. این کسب و کار همیشه پررونق است زیرا  آموزش هیچ وقت کساد نمی‌شود.

 

59.خدمات کترینگ

 

اغلب افراد برای مناسبت‌های مختلف خود به دنبال خدمات کترینگ هستند. اگر در مدیریت و ارائه‌ی غذای سالم و خوشمزه مهارت دارید  در این کسب و کار موفق خواهید شد.

 

 

ایده برای راه اندازی کسب و کار،کسب و کار،کسب و کار کوچک،راه اندازی کسب و کار،شروع کسب وکار

 

 

60. سالن بازی

 

بچه‌ها معمولا به دنبال یک محل بازی یا ایستگاه بازی هستند. می‌توانید سالن بازی خود را راه اندازی که فقط به چند ایستگاه بازی و ایکس‌باکس نیاز دارید.

 

 61.ایده کسب و کار مشاور سئو

 

با افزایش تب اینترنت، نیاز به یک مشاور سئو افزایش یافته است. هر صاحب وب‌سایتی برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود در موتور جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است.

 

62. فروشگاه مواد لبنی یا شیر

 

را‌ه‌اندازی یک لبنیاتی، ایده‌ای قدیمی اما موثر برای کسب و کار به حساب می آید. پیش از شروع این کار باید مطمئن شوید در منطقه‌ی شما فروشگاه مواد لبنی دیگری  وجود نداشته باشد.

 

63. شیرینی‌فروشی

 

شیرینی‌فروشی یک ایده‌ی کسب و کار دیگر است. اغلب افراد برای فستیوال‌ها و مناسبت های مختلف به دنبال شیرینی هستند. می‌توانید با راه‌اندازی یک  شیرینی-فروشی نیاز آن‌ها را برطرف کنید.

 

64.کارواش

 

یک ماشین تمیز بهتر به نظر می‌رسد. آدم‌ها دوست دارند یک خودروی تمیز سوار شوند و حاضر هستند که برای شستشوی آن هزینه کنند و به همین خاطر تعداد کارواش‌ها رو به افزایش است.

 

65.خدمات تنظیم فرمان و باد لاستیک خودرو

 

تنظیم فرمان و باد لاستیک‌ها برای هدایت بهتر فرمان ماشین و عمر طولانی‌تر تایرها امری مهم است. خودروها پس از هر ۵۰۰۰ کیلومتر به تنظیم فرمان و باد لاستیک نیاز دارند پس شروع این کسب و کار ایده‌ی خوبی است.

 

66.فروش باتری و جای شارژ

 

امروزه تقریبا همه‌ی وسایل دارای باتری هستند و همانطور که می دانید عمر یک باتری محدود است. این باتری‌ها باید پس از چند سال شارژ شوند. پس راه اندازی یک فروشگاه جای شارژ و باتری ایده‌ی خوبی می تواند باشد.

 

67.کنترل آفات

 

افراد اغلب به دنبال کنترل آفات در خانه و محل کارشان هستند. به همین منظور، می‌توانید با کنترل آفات کسب و کار خودتان را شروع کنید.

 

68.ایده کسب و کار ساخت تبلیغات

 

اگر ذهن‌تان خلاق است می‌توانید به یک غول تبلیغات تبدیل شوید. شرکت‌ها اغلب دنبال کسی هستند که خلاق باشد و به تبلیغات‌شان ارزش بدهد.

 

69.انیمیشن‌ساز

 

امروزه کسب و کار انیمیشن و بازی با سرعت زیادی در حال رشد است. اگر دانش ساخت کارتون و انیمیشن‌سازی را دارید می‌توانید در این زمینه موفق شوید.

 

70.خدمات خیاطی

 

راه‌اندازی یک خیاطی کوچک ایده‌ی خوبی برای یک زن خانه دار می باشد. این ایده حتی به سرمایه‌ی زیادی هم نیاز ندارد.

 

71.فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی

 

می‌توانید به راه‌اندازی یک فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی فکر کنید. این محصولات همواره مورد نیاز هستند.

 

72.فروشگاه آهن آلات و تخته‌های چندلایی

 

با وجود نیاز به مبلمان در بخش لوازم خانگی،‌ تاسیس یک فروشگاه آهن آلات و تخته‌های چندلایی می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

 

73.داروخانه

 

دریافت درمان پزشکی و دارو نیازی ضروری است. اگر در زمینه‌ی دارو تخصص داشته باشید می‌توانید یک داروخانه باز کنید.

 

74.فروشگاه ظروف و وسایل آشپزخانه استیل

 

ظروف و وسایل آشپزخانه‌ی استیل در هر خانه‌ای مورد نیاز است درواقع راه‌اندازی فروشگاه وسایل استیل در جایی کوچک می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

 

75.ایده کسب و کار فروش و خدمات آبگرمکن

 

اگر می‌خواهید در بخش لوازم خانگی کسب و کاری به راه بیندازید، می توانید به فروش و خدمات آبگرمکن فکر کنید. آبگرمکن برقی و گازی بفروشید.

 

76.فروش لوازم عتیقه

 

افراد ثروتمند پول زیادی را صرف خرید اشیا و لوازم عتیقه می‌کنند. راه انداختن یک عتیقه فروشی خوب ایده‌ی مناسبی است. اما این ایده به مقدار زیادی سرمایه نیاز دارد.

 

 

ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم،کسب و کار،راه اندازی کسبو کارفکسب و کار،کسب و کار کوچک

 

 

77.فروش و خدمات تصفیه‌کننده‌ی آب

 

فروش و خدمات دستگاه‌های تصفیه‌کننده‌ی آب ایده‌ی مناسبی در بخش لوازم خانگی است.

 

78.فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم

 

اگر فروشگاه کوچکی دارید و می‌خواهید یک کسب و کار با سرمایه‌ی اندک راه اندازی کنید به فکر راه‌اندازی یک فروشگاه کتاب‌های دست دوم  باشید.

 

79.بازاریابی شبکه‌ای

 

امروزه شرکت‌های بازاریابی چندسطحی، فرصت‌های کسب و کار خوبی فراهم می کنند. اگر در بازاریابی و فروش ماهر هستید، می‌توانید این کسب و کار را  با هزینه‌ی بسیار اندک شروع کنید.

 

80.محتوای مبتنی بر ثبت نام بفروشید

 

محتوایی که اکنون در اینترنت به رایگان وجود دارد ممکن است به‌خوبی در جستجو یافت نشود. برای حل این مورد، برخی نویسندگان تحقیقات دقیقی انجام می‌دهند و در ازای مبلغ اندکی آن را می‌فروشند.

 

 81.فروشگاه عینک

 

می‌توانید کسب وکار کوچکی برای بینایی‌سنجی و قاب عینک راه‌اندازی کنید. هم چنین می توانید در کنار آن اقلامی مانند ساعت هم بفروشید.

 

82.ایده کسب و کار فروشگاه الکترونیکی

 

اگر  سرمایه‌ی خوبی جمع کنید، می‌توانید با فروش وسایل الکترونیکی چون تلویزیون، ال‌سی‌دی، ام‌پی‌تری پلیر و … کسب و کاری راه اندازی کنید.

 

 83.بی‌پی‌او (برون‌سپاری فرایند کسب و کار)

 

اگر فضا دارید و مایلید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید، برون‌سپاری فرآیند کسب و کار می‌تواند فرصت خوبی باشد.

 

84.بلاگ سلامت زنان

 

مانند بلاگ سلامت مردان، پتانسیل اولیه برای عملی کردن این ایده وجود دارد. این دو موضوع را در هم نیامیزید. سعی کنید در یک زمینه متمرکز بمانید.

 

85.فست‌فود

 

باز کردن یک مغازه‌ی فست‌فود، به ویژه در منطقه‌ای کاری یا کنار مدارس درآمدی خوب به همراه خواهد داشت.

 

86.نانوایی

 

می‌توانید برای خودتان نانوایی داشته باشید. این  کار به مهارت پخت نان،‌ کیک و دیگر اقلام مشابه نیاز دارد.

 

87.غذای خانگی

 

اگر در پختن غذا مهارت دارید می‌توانید کسب و کار غذای خانگی را امتحان کنید.

 

88.خدمات آسیاب آرد

 

آسیاب آرد هم نیز می‌تواند ایده‌ی دیگری باشد. این ایده در مناطق مسکونی جواب می‌دهد و به سرمایه‌ی خوبی هم نیاز دارد.

 

89.مخزن ویدیوهای خنده‌دار و بامزه

 

ویدیوهای بامزه از کودکان، سگ‌های پشمالوی کوچک، و گربه‌ها در یوتیوب و فیسبوک هستند. آیا می‌توانید مجموعه‌ای گردآوری کنید که افراد بتوانند ویدیوی مناسب با نیازهای بازاریابی محتوای‌شان را بیابند؟

 

90.خدمات خرید و فروش بازار سهام

 

یک موسسه‌ی خرید و فروش بازار سهام باز کنید و از کاربر نهایی حق دلالی دریافت کنید. در واقع این یک ایده‌ی کاملا رقابتی است زیرا شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند.

 

 

خرید و فروش بازار سهام،کسب وکار،راه اندازی کسب و کار،کسب و کار کوچک،شروع کسب و کار

 

 

91.کلوپ کمدی و خنده

 

ویدیوهای کمدی به سرعت پخش می‌شوند. چند استندآپ کمدین، مانند میثم درویشان‌پور و مجید افشاری، وجود دارند که جدیدا به لطف رامبد جوان و برنامه‌ی خندوانه به سلبریتی تبدیل شده‌اند. دیگران نیز منتظر این هستند که نوبت‌شان فرا برسد. صدها کمدین وجود دارند که به دنبال راهی برای نشان دادن استعدادشان هستند. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کلوپ کمدی و خنده‌ی آنلاین به آن‌ها کمک کنید.

 

92. گروه دوست‌داران موسیقی

 

اگر توانایی تولید یک قطعه‌ی موسیقیایی را ندارید، حداقل کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که یک گروه دوست داران موسیقی راه‌اندازی کنید.

دقت داشته‌باشید که یک گروه مشخص تشکیل دهید، مثلا هواداران موسیقی سنتی ایرانی، هواداران رضا بهرام و …. اولین جایی که می‌توانید کسب و کارتان را شروع کنید فیسبوک و تلگرام است. همچنین باید یک وب‌سایت و یک اتاق گفتگو داشته‌‌باشید.

 

93.اظهارنامه‌ی مالیاتی آماده کنید

 

افراد بسیاری هستند که نمی توانند خودشان این کار را انجام بدهند به همین دلیل است که این گزینه نیز یک فرصت کسب و کاری به حساب می‌آید.

 

94. بررسی صادقانه‌ی عملکرد پزشکان

 

شما می‌توانید فهرستی کامل از موفقیت‌ها و شکست‌های پزشکان تهیه کنید تا بیماران بتوانند آگاهانه‌ تصمیم بگیرند.

 

95. کمک کردن در امور حسابداری

 

الزاما نباید عضو جامعه حسابداران نخبه با یک مشاور مالی رسمی باشید تا بتوانید در امور حسابداری به افراد کمک کنید داشتن یک مدرک در امور مالی یا تجاری کفایت می‌کند. راه‌های بسیاری برای کمک به افراد در مدیریت حساب‌های‌شان وجود دارد. در واقع شما می‌توانید به استارت‌آپ‌ها کمک کنید تا حساب‌های‌شان را مدیریت کنند.

 

96.خدمات کاریابی

 

می‌توانید شرکت خودتان را تاسیس نمایید و به سایر شرکت‌ها خدمات استخدامی ارائه دهید. در این کار فقط به اطلاعات خوبی درباره‌ی جویندگان کار نیاز دارید. تنها کافی است یک فرد جویای کار را به یک شرکت ارجاع دهید و از این طریق کسب درآمد نمایید.

 

97. خدمات رسانه‌های اجتماعی

 

امروزه رسانه‌های اجتماعی نقش بزرگی در کسب و کار دارند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌کننده‌ی خدمات رسانه‌های اجتماعی می باشند. می توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید که برای کسب و کارها سایه‌نویسی انجام دهد، و در وبلاگ‌ها، لینکدین و صفحات فیسبوک و حساب‌های توئیتر محتوا بارگذاری کند.

 

 98.ایده کسب و کار خدمات مشاوره تغذیه

 

امروزه اکثر افراد در مورد خوراکی‌هایی که مصرف می کنند نگران هستند و اغلب به دنبال راهنمایی درباره‌ی عادات غذایی و برنامه‌ی رژیمی هستند. اگر در این زمینه تخصص دارید می‌توانید یک شرکت خدمات مشاوره‌ی تغذیه تاسیس نمایید. توصیه‌ی ما این است که برای شروع این کسب و کار، یک متخصص تغذیه‌ی خوب استخدام کنید.

 

99. خدمات تعمیرگاه سیار

 

راه‌اندازی یک تعمیرگاه سیار با داشتن نیروی انسانی/تعمیرکاران، ایده‌ی مناسب برای کسب و کار است چرا که ماشین‌ها معمولا در مناطقی خراب می‌شوند که تعمیرگاهی در دسترس نیست. برای شروع این کسب و کار، فقط به مکانیک‌هایی ماهر و خوب و یک موتورسیکلت نیاز دارید.

 

100. خدمات تزیین اتومبیل

 

امروزه همه افراد قادر نیستند از پس خرید خودروهای خارجی بربیایند و اغلب موارد برای طراحی و ظاهر خوب به دنبال اصلاح خودروی خود هستند. این امر موجب تولید یک کسب و کار خوب به نام خدمات تزیین اتومبیل شده است.

تعداد بازدید : 18417

ثبت نظر

ارسال